1.FC Koeln
82' Dominick Drexler 90' Marius Wolf
Bayern Monachium
10' Eric Choupo-Moting 13' Thomas Mueller 23' Benjamin Pavard 45' Serge Gnabry
1:2
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Koniec! Bayern Monachium wygrywa w delegacji 2:1. Kolonii zabrakło kilku minut na wyrównanie spotkania.

Bayern Monachium. Schodzi: Serge Gnabry. Wchodzi: Marc Roca.

Gospodarze nie potrafią zbliżyć się pod pole karne Bayernu. Monachijczycy szukają fauli, które pozwolą im ukraść trochę czasu.

4 minuty dolicza arbiter. Piłka na połowie "Kozłów".

Żółtą kartkę otrzymał Marius Wolf, który zbyt ostro próbował odebrać piłkę Kimmichowi.

Odpowiedź Bayernu. Douglas Costa zakręcił obrońcami i zagrał groźnie w pole karne, ale nikt nie wykorzystał tej szansy.

Kolonia złapała wiatr w żagle! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Tolu Arokodare uderzył głową, jednak w środek bramki i Manuel Neuer pewnie złapał futbolówkę.

Gol! Strzelił Dominick Drexler, który zmienił tor lotu piłki po uderzeniu Jana Thielmanna (któremu zapisano asystę). Dużo zamieszania było z tym trafieniem, bowiem liniowy wskazał, że Drexler był na pozycji spalonej. Ostatecznie VAR podpowiedział głównemu arbitrowi, że spalonego nie było, a ten wskazał na środek boiska.

Błędy piłkarzy Bayernu. Najpierw Buona Sarr dostał piłkę za plecy, a później Manuel Neuer zagrał pod nogi przeciwników. Bez strzału jednak ze strony gospodarzy.

1.FC Koeln. Schodzi: Sebastian Andersson. Wchodzi: Tolu Arokodare.

W końcu do głosu doszedł Bayern. Seria dośrodkowań jednak nie zakończyła się oddaniem strzału.

Ciekawiej teraz przy ławkach rezerwowych. Jeden z asystentów Markusa Gisdola - opiekuna "Kozłów" - otrzymał ostrzeżenie od arbitra.

Ismail Jakobs zdecydowanie najlepszym piłkarzem Kolonii. Pociągnął po skrzydle, ale nikt z kolegów nie zamknął jego dośrodkowania.

Ismail Jakobs znakomicie uderzył głową po wrzutce Ondreja Dudy! Piłka jednak minęła o centymetry okienko długiego rogu. Manuel Neuer nawet nie ruszył się do obrony.

Bayern gra oszczędnie, stara się dowieźć zwycięstwo do końca meczu. Z drugiej strony Koeln nie podkręca tempa, gospodarze zaakceptowali warunki gry na zaciągniętym ręcznym.

"Kozły" pressują "Bawarczyków". Jerome Boateng jako ostatni gracz zagrał bez ryzyka, wolał wybić piłkę na aut

Dobra szansa Kolonii, ale strzał Sebastiana Anderssona za słaby, by zmienić rezultat meczu.

1.FC Koeln. Schodzi: Jannes Horn. Wchodzi: Noah Katterbach.

1.FC Koeln. Schodzi: Dimitrios Limnios. Wchodzi: Dominick Drexler.

1.FC Koeln. Schodzi: Ellyes Skhiri. Wchodzi: Jan Thielmann.

Ismail Jakobs wpadł w pole karne Bayernu. Zamiast jednak obsłużyć podaniem napastnika, zdecydował się na strzał z ostrego kąta. Piłka trafiła w boczną siatkę bramki Manuela Neuera.

Tymczasem na Twitterze FC Koeln chwali swojego bramkarza.

Krótkie rozegranie rzutu rożnego przez Kolonię, zakończone strzałem sprzed pola karnego Mariusa Wolfa. Piłka przeszła obok słupka bramki Bayernu.

Powinno być 3:0, ale Eric Chupo-Moting nie wykorzystał błędu obrony gospodarzy.

Od razu Bayern przeniósł się pod pole karne "Kozłów". Na razie jednak bez strzału.

Piłkarze są już na boisku, rozpoczynamy drugą połowę. Od środka pierwsze zagranie Erica Chupo-Motinga.

Gol Serge'a Gnabry'ego był ostatnim akcentem pierwszej połowy. Sędzia zaprosił piłkarzy do szatni.

"Kozły" nie mają nic do powiedzenia, w przeciwieństwie do Bayernu. Serge Gnabry podwyższył na 2:0. Niemiec zamarkował strzał, a następnie dokręcił piłkę w kierunku długiego rogu. Timo Horn stał, jak zamurowany. Asystował mu Joshua Kimmich, który wcześniej przejął piłkę na własnej połowie.

Po dosyć dobrym początku Kolonia od dłuższego czasu nie ma nic do powiedzenia w tym meczu. "Kozły" od przeszło 20 minut nie zagroziły bramce gości.

Eric Chupo-Moting doszedł do dośrodkowanej piłki z rogu, ale po jego zagraniu głową futbolówka wylądowała w rękawicach Timo Horna.

Marius Wolf faulował blisko własnego pola karnego. "Bawarczykom" udało się wywalczyć "tylko" rzut rożny.

Serge Gnabry wyłożył piłkę Thomasowi Muellerowi, ale Niemiec skiksował w dogodnej sytuacji.

Bayern panuje nad wydarzeniami na murawie. W posiadaniu piłki przewaga "Bawarczyków" wynosi 61,8 proc. do 38,2 proc.

Timo Horn - po strzale Erica Chupo-Motinga - wypiąstkował piłkę wprost pod nogi Leroy'a Sane. Skrzydłowy Bayernu był zaskoczony takim obrotem spraw i nie zdołał oddać strzału, który najpewniej podwyższyłby prowadzenie gości.

Niewiele w ostatnich minutach się dzieje. Kolonia bez pomysłu na przedarcie się pod bramkę Manuela Neuera. Bayern natomiast spokojnie gra piłką w okolicach środka boiska.

Żółtą kartkę otrzymał Benjamin Pavard. Obrońca kopnął Ismaila Jakobsa przy próbie przyjęcia górnej piłki.

Błąd Jerome'a Boatenga. Zagrał piłkę do Manuela Neuera tak, że bramkarz musiał się ścigać do niej z napastnikiem. Szczęśliwie dla gości Neuer wślizgiem wybił piłkę.

Groźna szansa Kolonii! Ismail Jakobs wyprzedził Benjamina Pavarda. Strzał skrzydłowego FC Koeln jednak minął dalszy słupek bramki strzeżonej przez Manuela Neuera.

Kolonia szukała szybkiej odpowiedzi, ale nie zdołali sforsować defensywnych szyków gości. Ondrej Duda spróbował zagrania za plecy obrońców, ale Jerome Boateng nie dał się zaskoczyć.

Gol! Strzelił Thomas Mueller. Niemiec po ziemi w lewy dolny róg bramkarza, Timo Horn bez szans. Wcześniej VAR przyznał rację sędziemu, że doszło do zagrania ręką.

Pierwsza akcja w polu karnym Koeln i sędzia dyktuje rzut karny! Serge Gnabry głową "nabił" rękę Mariusa Wolfa.

Kolonia szuka szans dzięki krótkiemu rozegraniu stałych fragmentów. Na razie kolejny rzut rożny niezakończony strzałem.

Żółtą kartkę otrzymał Eric Choupo-Moting. Napastnik zbyt ostro walczył o odzyskanie piłki.

Ondrej Duda znów wybrał wariant z krótkim rozegraniem, a obrona Monachijczyków czujna. Akcja zakończona bez strzału.

Pierwsze minuty należą do gospodarzy. Timo Horn jeszcze nie dotknął piłki ręką. Gra głównie toczy się na połowie "Bawarczyków". Za chwilę Koeln wykona rzut rożny.

Rozegranie rzutu wolnego w wykonaniu Ondreja Dudy i Ismaila Jakobsa było słabe. Strzał tego drugiego "utknął" w zasiekach obronnych.

Benjamin Pavard fauluje blisko własnej bramki. Będzie szansa dla FC Koeln.

Pierwsza interwencja Manuela Neuera, który pierwszy doskoczył do dośrodkowanej piłki przez Ismaila Jakobsa.

Pierwszy gwizdek Franka Willenborga. Rozpoczynają gospodarze.

Ten sezon nie rozpoczął się po myśli Kolonii. Dotychczas w Bundeslidze przegrała trzy mecze, a dwa zremisowała. W tabeli wyprzedza wyłącznie Schalke 04 oraz Mainz.

Nadchodzący mecz to szansa na pokazanie się dla Erica Choupo-Motinga. Na boisku miał okazję zameldować się do tej pory czterokrotnie. W sumie w barwach Bayernu rozegrał 110 minut. Strzelił dwie bramki i zaliczył jedną asystę.

Faworytem tego meczu jest Bayern. Kadra Monachijczyków - według Transfermarkt - ma znacznie większą wartość. Piłkarze mistrzów Niemiec wycenieni zostali na niecałe 876 mln euro. Zawodnicy Koeln - na mniej niż 102 mln euro.

To będzie 99. spotkanie pomiędzy obiema drużynami. Dotychczas 51 zwycięstw ma na koncie Bayern, 24 - Koeln. 23 razy padł remis. Bilans bramkowy: 205-126 dla "Bawarczyków".

Największym zaskoczeniem jest absencja Roberta Lewandowskiego. Pisaliśmy o tym, dlaczego "Lewy" nie zanalzł się w kadrze Bayernu na mecz z Koeln.