FC Barcelona
29' Francisco Trincao 45+1' Lionel Messi 74' Francisco Trincao 75' Lionel Messi 80' Junior Firpo
Deportivo Alaves
17' Martin Aguirregabiria 53' Alberto Rodriguez 57' Luis Rioja
5:1
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Koniec. Barcelona nie dała szans Deportivo Alaves wygrywając 4:1.

Sędzia doliczył minutę.

Trincao uderzył do bramki, jednak gola nie ma. Sędzia odgwizdał wyraźnego spalonego.

Z pola karnego uderzał Messi, piłka odbiła się od rywala i poszybowała w ręce bramkarza.

Barcelona szuka kolejnych goli. Rywale mają od kilkunastu minut tego spotkania serdecznie dość.

Alaves. Schodzi: Lucas Perez. Wchodzi: Deyverson.

Alaves. Schodzi: Joselu. Wchodzi: Borja Sainz.

Gol! Strzelił Junior Firpo. Asystował mu Antoine Griezmann. Rozmontowana obrona gości. Messi do Griezmanna, a  ten na piąty metr do Firpo. 5:1!

Podłamani goście mylą się w ostatnich minutach. Barcelona już gra na dużym luzie.

Gol! Strzelił Lionel Messi. Asystował mu Antoine Griezmann. Błąd gości w wyprowadzeniu piłki, Griezmann do Messiego, a ten uderzył z ok. 25 metrów przy słupku. 4:1!

Gol! Strzelił Francisco Trincao. Pedri do Messiego, ten w sytuacji sam na sam w bramkarza, ale dobitka Trincao pod poprzeczkę i już jest 3:1!

Alaves. Schodzi: Tomas Pina. Wchodzi: Pere Pons.

Przewaga Barcelony, gospodarzom w ostatnich minutach brakuje dokładności. Goście czekają na możliwość skontrowania miejscowych.

A teraz Messi podawał, dogranie do Griezmanna, ale Francuz w bramkę nie trafił!

FC Barcelona. Schodzi: Ilaix Kourouma. Wchodzi: Pedri.

Koronkowa akcja Barcelony zakończona jednak niecelnym strzałem Messiego.

Powinno być 3:1! Trincao sam na sam z bramkarzem, uderzenie ponad Pacheco, ale piłka minęła słupek. Okazało się, że golkiper końcami palców trącił futbolówkę.

Z rzutu wolnego uderzał Messi, jednak przymierzył tam, gdzie stał bramkarz.

Barcelona ruszyła do ataku, gospodarze ponownie chcą odjechać rywalowi na dwie bramki.

Gol! Strzelił Luis Rioja. Ilaix Kourouma podał piłkę rywalowi. Rioja ruszył z piłką na bramkę Barcelony i pomimo asysty obrońcy pokonał ter Stegena. 2:1!

Perez urwał się Umtitiemu, strzał jednak nie znalazł drogi do bramki. Zabrakło precyzji.

Żółtą kartkę otrzymał Alberto Rodriguez.

Messi dośrodkował z rzutu wolnego, jednak Lenglet nie był w stanie uderzyć głową.

Mogło być 2:1. Z ostrego kąta uderzał Perez, piłka poszybowała jednak ponad poprzeczką!

Rozpoczęła się 2. połowa!

Alaves. Schodzi: Martin Aguirregabiria. Wchodzi: Victor Laguardia.

Alaves. Schodzi: Inigo Cordoba. Wchodzi: Luis Rioja.

Przerwa. Barcelona najpierw napoczęła rywala, a chwilę przed końcem 1. połowy skonsumowała jego kolejną część.

Gol! Strzelił Lionel Messi. Asystował mu Frenkie De Jong. De Jong ze środka pola do Messiego, ten znalazł sobie miejsce do uderzenia z ok. 20 metrów. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. 2:0!

Sędzia doliczył 2 minuty.

Uderzał Messi, jednak trafił w nogi obrońcy. Próba Argentyńczyka była bardzo anemiczna.

Podrażniona anulowanym golem Barcelona szuka prawidłowej drugiej bramki. Zdąży przed przerwą?

A jednak gola nie ma. Wciąż 1:0. Okazało się, że Griezmann w momencie podania był na spalonym.

Busquets do Griezmanna, który w sytuacji sam na sam uderzył w bramkarza. Poprawka Messiego znalazła drogę do siatki.

Uderzał Trincao, bramkarz obronił, ale wcześniej był spalony.

Po zdobyciu gola Barcelona rywalom nie pozwala na wiele. Gospodarze spotkanie mają pod kontrolą.

Gol! Strzelił Francisco Trincao. Asystował mu Ilaix Kourouma. Debiutant ligowy z pola karnego zagrał do Trincao, a ten strzałem z pola karnego, między nogami obrońcy, pokonał bramkarza. 1:0!

Pierwszy celny strzał w meczu. Najpierw niepewnie Marc-Andre ter Stegen, po chwili bramkarz dużo lepiej broniąc strzał sprzed pola karnego Rodrigo Battaglii.

Barcelona wymienia tysiące podań, ale niewiele z nich wynika. Goście spokojnie, ich punkt satysfakcjonuje.

Mogło być groźnie pod bramką Barcelony, sędzia jednak zatrzymał grę dopatrując się wątpliwego faulu Busquetsa.

Coraz więcej niedokładności w grze. Goście wyprowadzili kontrę, jednak Joselu wypadł za linię boczną.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Martin Aguirregabiria.

Przewaga Barcelony, która na początku rzuciła się na rywala, już nie jest tak wyraźna. Spokojniejszy fragment gry.

Zagranie do Firpo, ten jednak na spalonym.

Cały czas w ataku Barcelona, Deportivo czeka na swój moment.

Kontra Deportivo Alaves, jednak Perez zakończył ją tragicznie.

Pacheco daleko od bramki z boku pola karnego. Starał się lobować go Messi, ale dwukrotnie mu się to nie udało.

Z pola karnego metr obok słupka płasko uderzył Trincao. Barcelona w natarciu.

Już groźnie pod bramką gości. Akcja Griezmanna, strzał z siedmiu metrów został jednak przyblokowany.

Gramy!

Mecz poprowadzi Jorge Figueroa.

Kto wygra mecz?

Wiele wskazuje na to, że Barcelona w trwającym sezonie może co najwyżej powalczyć o wicemistrzostwo Hiszpanii. Marzeniem sobotniego rywala jest utrzymanie w La Lidze.