FC Barcelona
6' Clement Lenglet 8' Lionel Messi 28' Sofian Chakla 33' Lionel Messi 68' Ronald Araujo 87' Ronald Araujo 90+3' Antoine Griezmann
Getafe CF
12' Clement Lenglet 69' Enes Unal
5:2
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Koniec. Zasłużone zwycięstwo Barcelony nad Getafe 5:2.

Gol! Strzelił Antoine Griezmann. Strzał Francuza przy słupku i już 5:2!

Rzut karny dla Barcelony. Sfaulowany został Griezmann.

Messi wpadł z piłką w pole karne, ale uderzył ponad poprzeczką.

Sędzia doliczył 3 minuty.

Gol! Strzelił Ronald Araujo. Asystował mu Lionel Messi. Messi z rogu na trzeci metr, a tam Araujo głową trafił na 4:2!

Z rzutu wolnego dogrywał Messi, piłkę na korner wybił obrońca.

Minuty płyną, Barcelona rozgrywa piłkę na połowie gości.

Akcja Getafe, jednak w dwóch momentach zabrakło decyzji o uderzeniu. Piłkę przejęła Barcelona.

Ronald Koeman dość ozięble potraktował Minguezę, która po zejściu z boiska podszedł do szkoleniowca. Wcześniej Holender był zły właśnie na defensora.

Getafe CF. Schodzi: Chema. Wchodzi: Josete.

Barcelona ożywiła się, przez niemal całą 2. połowę niewiele się działo. A goście poczuli krew.

Piłka odbiła do Ilaix Kouroumy padła łupem bramkarza. Wściekły na ławce jest Ronald Koeman.

Gol! Strzelił Enes Unal. Pewny strzał Unala i już tylko 3:2!

Żółtą kartkę otrzymał Ronald Araujo.

Rzut karny dla Getafe! To się porobiło! Faulował Araujo.

Sędzia przerwał grę i podszedł do monitora.

Enes Unal padł w polu karnym. Sędzia nakazał grać dalej. Co na to VAR?

Getafe CF. Schodzi: Angel. Wchodzi: Enes Unal.

Dwa kwadranse do końca. Stara się coś zdziałać Getafe, ale gra na tyle, na ile pozwoli gościom Barcelona.

Messi chciał zabawić się z obrońcami Getafe. Jednak za dużo sztuczek i piłkę przejęli rywale.

Sporo gry w środku pola. Barcelona nie poświęca zbyt wielu sił na atak.

Przez moment goście byli pod bramką Barcelony. Jednak zabrakło celnego uderzenia.

Spokojne pierwsze minuty po przerwie. Goście już się poddali, Barcelona także oszczędza siły.

Gramy po przerwie!

Getafe CF. Schodzi: Marco Cucurella. Wchodzi: Dario Poveda.

Getafe CF. Schodzi: Sofian Chakla. Wchodzi: Amankwaa Akurugu.

Getafe CF. Schodzi: Nemanja Maksimović. Wchodzi: Sabit Abdulai.

FC Barcelona. Schodzi: Gerard Pique. Wchodzi: Ronald Araujo.

Przerwa. Cztery gole, w tym dwa samobójcze trafienia. Nie jest nudno w czwartkowy wieczór w Barcelonie.

Sędzia doliczył minutę.

Barcelona spokojnie, przed momentem gospodarze byli przed polem karnym rywala, ale zabrakło dokładności.

Getafe stara się zaatakować, ale ma problemy z przejściem linii środkowej.

Barcelona rywala ma już w garści. Trzy punkty dla gospodarzy wydają się pewne. Zespół Koemana gra już na dużym luzie.

Gol! Strzelił Lionel Messi. Messi na dwa razy! Pierwszy strzał Argentyńczyka zatrzymał się na słupku, poprawka z ostrego kąta znalazła drogę do bramki. 3:1!

Barcelona mogła zdobyć trzecią bramkę, Griezmann nie zdołał jednak uderzyć.

Gol samobójczy! Sofian Chakla. Cóż tam się wydarzyło! Chakla chciał przerwać akcję Barcelony i podać do bramkarza. Tak to zrobił, że golkiper nie zorientował się i musiał gonić piłkę. Nie zdążył, futbolówka przy słupku wtoczyła się do bramki. 2:1!

Cały czas Barcelona szuka gola na 2:1. Getafe momentami broni się dość szczęśliwie.

Barcelona ma wyraźną przewagę, ale rywale starają się co jakiś czas skontrować gospodarzy.

Akcję Barcelony zakończył uderzeniem wprost w bramkarza Messi.

Barcelona w ataku. Wicemistrzowie Hiszpanii chcą ponownie wyjść na prowadzenie.

Odegranie do Messiego, a ten huknął z ok. 15 metrów. Ponad poprzeczką!

Mingueza wrócił na boisko, ale rywale wykorzystali grę z liczebną przewagą.

Gol samobójczy! Clement Lenglet. Cucuerlla dośrodkował z lewej strony, uderzał Angel. Piłka nie frunęła w kierunku bramki, ale tor jej lotu zmienił Lenglet. 1:1!

Gracze Getafe przyspieszyli grę. Goście chcą szybko wyrównać. Co na to Barcelona?

Kubo uderzał z siedmiu metrów. Przy interwencji urazu doznał Mingueza.

Gol! Strzelił Lionel Messi. Asystował mu Sergio Busquets. Piękne podanie Busquetsa z głębi pola, piłkę przejął Messi i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza. 1:0!

Żółtą kartkę otrzymał Clement Lenglet.

Potężny strzał sprzed pola karnego Messiego. Piłka odbiła się od poprzeczki, a następnie przed linią bramkową i wróciła na boisko!

Od początku przewaga Barcelony, gospodarze rywalom piłki nie chcą oddać.

Gramy!

Mecz poprowadzi Jorge Figueroa.

Kto wygra mecz?

Barcelona wciąż walczy o mistrzostwo, ale musi gonić Atletico. Po środowej wygranej Sevilii zespół Ronalda Koemana wypadł poza podium.