Real Valladolid
18' Oscar Plano 55' Marcos Andre Batista dos Santos Vampeta 70' Jawad El Yamiq 74' Michel 77' Fede
Atletico Madryt
57' Angel Correa 67' Luis Suarez 82' Joao Felix 83' Felipe 88' Renan Lodi
1:2

Atletico Madryt mistrzem Hiszpanii. Po siedmiu latach oczekiwania tytuł powraca do tego klubu. Podopieczni Diego Simeone mieli problem z przeciwnikiem, ale po przerwie odwrócili wynik na swoją korzyść. Zwycięstwo 2:1 zapewnił Angel Correa oraz Luis Suarez. Real Valladolid żegna się z La Ligą po porażce.

Doliczone trzy minuty.

Żółtą kartkę otrzymał Renan Lodi za przewinienie taktyczne.

Atletico Madryt rozsądnie na połowie przeciwnika w ostatnich minutach spotkania. Gospodarze nie potrafią się otrząsnąć po uderzeniach do ich bramki Angela Correi oraz Luisa Suareza. Mierzą się oni wyłącznie z coraz to nowymi dośrodkowaniami.

Żółtą kartkę otrzymał Felipe za ostre przewinienie.

Real Valladolid. Schodzi: Fede. Wchodzi: Kike.

Real Valladolid. Schodzi: Saidy Janko. Wchodzi: Pablo Hervias.

Żółtą kartkę otrzymał Joao Felix za ostre przewinienie.

Żółtą kartkę otrzymał Fede za ostre przewinienie.

Akcja indywidualna przeprowadzona przez Yannicka Ferreirę Carrasco została zakończona niedokładnym uderzeniem. Podawał Joao Felix i trzeba przyznać, że dotychczas zmiany przeprowadzona przez szkoleniowca Atletico Madryt okazały się lepszymi wyborami niż roszady personalne trenera Realu Valladolid.

Pozostało jeszcze kilkanaście minut do zakończenia spotkania. Real Valladolid nie wykorzystał swoich szans na powiększenie, ani odzyskanie prowadzenia. Przedostatnia drużyna w tabeli ma problem z kreowaniem kolejnych sytuacji podbramkowych.

Żółtą kartkę otrzymał Michel za odłożone w czasie przewinienie.

Luis Suarez dokonał egzekucji. 2:1!

Żółtą kartkę otrzymał Jawad El Yamiq za przewinienie na własnej połowie boiska.

Gol! Strzelił Luis Suarez.

Atletico Madryt jest już na prowadzeniu! Szalona radość zespołu ze stolicy Hiszpanii. Jest o krok od zdobycia mistrzostwa kraju. Luis Suarez ruszył sam na sam z bramkarzem po beznadziejnym zachowaniu przeciwników w rozegraniu piłki. Urus jest zbyt niebezpiecznym zawodnikiem, żeby pozwolić sobie na zmarnowanie takiej szansy na gola.

Atletico Madryt. Schodzi: Saul Niguez. Wchodzi: Joao Felix.

Real Valladolid. Schodzi: Toni Villa. Wchodzi: Jota.

Real Valladolid. Schodzi: Roque Mesa. Wchodzi: Michel.

Real Valladolid. Schodzi: Marcos Andre Batista dos Santos Vampeta. Wchodzi: Sergio Guardiola.

Odpowiedzieli na gola Angela Correi gospodarze. Druga sytuacja podbramkowa w meczu zmarnowana przez Shona Weissmana. Po uderzeniu z dystansu i interwencji Jana Oblaka napastnikowi nie udało się wykonać skutecznej dobitki ze znakomitej pozycji.

Angel Correa i 1:1!

Gol! Strzelił Angel Correa. Asystował mu Yannick Ferreira Carrasco.

Atletico Madryt doprowadziło do remisu w kwadransie po przerwie. Szarża indywidualna Angela Correi, zakończona strzałem zza pola karnego, przyniosła zmianę rezultatu. Zdecydował się na solowe rozwiązanie napastnik zespołu ze stolicy Hiszpanii i taka szarża przeprowadzona na przebój okazała się skuteczna.

Żółtą kartkę otrzymał Marcos Andre Batista dos Santos Vampeta za niesportowe zachowanie.

Przewaga lidera La Ligi pod względem posiadania futbolówki. Za wykonanie wrzutu z autu na połowie przeciwnika zabrał się Kieran Trippier. Posłana przez niego piłka została powstrzymana w bezpiecznej odległości od bramki Jordiego Masipa.

Jose Maria Gimenez miał możliwość poprawienia wyniku strzałem głową po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Strącona przez niego futbolówka przeleciała wyraźnie ponad poprzeczką i zawodnicy Realu Valladolid mogli ponownie odetchnąć.

Rozegranie zespołu ze stolicy Hiszpanii. Piłka krążyła jednak zbyt wolno między przyjezdnymi, dlatego gospodarze mieli czas na rozstawienie się w obronie. Po wrzutce uderzenie Marcosa Llorente zostało zablokowane przez ustawionych w pobliżu dwóch defensorów Realu Valladolid.

Rozpoczęła się najważniejsza druga połowa w sezonie dla obu drużyn. Po pierwszej na prowadzeniu jest Real Valladolid, a Atletico Madryt już pierwszym przyspieszeniem po przerwie dało do zrozumienia gospodarzom, że nie zamierza tego tak pozostawić.

Czy Atletico Madryt wyrówna po przerwie?

Pachnie niespodzianką po pierwszej połowie meczu. Real Valladolid przede wszystkim w sposób zdyscyplinowany broni, a po drugie było go stać na przeprowadzenie zabójczego kontrataku. Po uderzeniu do bramki Oscara Plano piłkarze Atletico Madryt mają problem. Przegrywają 0:1 i po przerwie muszą zaproponować zdecydowanie więcej ciekawego futbolu niż dotąd.

Doliczona minuta.

Pozostało jeszcze kilka minut rywalizacji w pierwszej połowie. Odrobinę poddenerwowani są piłkarze z Madrytu, ponieważ ich gra nie klei się, a zmobilizowani w działaniach obronnych gospodarze nie pozwalają na częste zagrażanie ich bramce.

Szansa na podwojenie prowadzenia Realu Valladolid. Shon Weissman nie przymierzył do bramki Atletico Madryt po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Gospodarze potrafią być niebezpieczni w starciu z liderem La Ligi.

Diego Simeone starał się uspokoić swoich podopiecznych. Wymowne gesty argentyńskiego szkoleniowca, który nie może być zadowolony z postawy swojego zespołu na początku meczu. Kolejne piłki są wkopywane w pole karne Realu Valladolid, jednak tam Luis Suarez ma problem z wyprzedzeniem obrońców.

Szansa na pokonanie bramkarza Realu Valladolid uderzeniem przez Luisa Suareza. Piłka po rykoszecie poszybowała niebezpiecznie blisko słupka. Tylko korner dla zespołu ze stolicy Hiszpanii.

Dwa kwadranse spotkania i Atletico Madryt ma problem z przeciwnikiem. Trudno przypomnieć sobie liczne dogodne sytuacje podbramkowe podopiecznych Diego Simeone. Można odnieść wrażenie, że kandydata na mistrza Hiszpanii zjada trema związana z tym meczem.

Roque Mesa zabrał się za wykonanie rzutu rożnego. Nie było ono udane. Piłka wrzucona przed pole karne Atletico Madryt, a tam zabrakło dobrego uderzenia. Wybronili się podopieczni Diego Simeone, ale jednocześnie nie utrzymali się długo w posiadaniu futbolówki.

Gospodarze na prowadzeniu. Robi się ciekawie!

Jedna akcja w odpowiedzi na objęcie prowadzenia przez Real Valladolid. Nie zakończyła się ona strzałem, ponieważ w ostatnim momencie gospodarzom udało się wyekspediować futbolówkę z pola karnego na korner.

Gol! Strzelił Oscar Plano. Asystował mu Marcos Andre Batista dos Santos Vampeta.

Przed momentem możliwość zagrożenia Realowi Valladolid rozegraniem rzutu rożnego, ale więcej było z tego szkód niż pożytku dla Atletico Madryt. Gospodarze przeprowadzili zabójczy kontratak, a biegnący od połowy boiska Oscar Plano wymyślił sobie skuteczną koncepcję na wygranie w sytuacji sam na sam z Janem Oblakiem. Gospodarze na prowadzeniu po nieco ponad kwadransie rywalizacji.

Ponownie piłka posłana na dobieg do rozpędzonego Yannicka Ferreiry Carrasco. Tym razem zaplątał się skrzydłowy Atletico Madryt i nie zakończył swojego rajdu ani niebezpiecznym dośrodkowaniem, ani tym bardziej faulem. Interweniował w odpowiednim momencie Toni Villa.

Toni Villa autorem premierowego w meczu uderzenia celnego. Sprawdził nim ustawionego w odpowiednim miejscu na linii bramkowej Jana Oblaka. Doświadczony golkiper Atletico Madryt nie pozwolił sobie na kapitulację i przepuszczenie futbolówki do sieci.

Futbolówka w centrum boiska, a szkoleniowiec gospodarzy przygląda się wydarzeniom z zatroskanym obliczem. Piłka została opanowana przez Atletico Madryt, a po dośrodkowaniu Yannicka Ferreiry Carrasco możliwość pokonania strzałem bramkarza Realu Valladolid miał Luis Suarez.

Również Real Valladolid miał szansę na zagrożenie przeciwnikom rozegraniem rzutu wolnego. Skoncentrowani przyjezdni nie pozwolili na sprawdzenie formy dnia Jana Oblaka. Na razie Słoweniec nie miał okazji do zaprezentowania swoich umiejętności.

Po przechwyceniu futbolówki Atletico Madryt starało się poderwać do ataku w kierunku bramki gospodarzy. Posiadacz piłki został nieprzepisowo sprowadzony do parteru, a po dośrodkowaniu Koke z rzutu wolnego nie było uderzenia.

Rozpoczęła się ostatnia konfrontacja w sezonie dla obu drużyn. Real Valladolid rozpaczliwie broni się przed spadkiem z La Ligi, a Atletico Madryt zamierza w sobotę świętować zdobycie mistrzostwa Hiszpanii.

Sędzia: Jose Sanchez

Przygotowania zespołu z Madrytu do meczu o tytuł.

Tak wyglądało poprzednie starcie Atletico.

Piłkarze Atletico Madryt w drodze na mecz.

Atletico Madryt jest niepokonane od czterech spotkań, a w trzech z nich odniosło zwycięstwo. Drużyna ze stolicy Hiszpanii poradziła sobie ostatnio z Osasuną Pampeluna i pokonała tego przeciwnika 2:1. Do wywalczenia mistrzostwa Hiszpanii pozostał jeden krok.

Trener przedostatniego zespołu w tabeli przed ostatnią batalią o pozostanie w La Lidze.

Drużyna z Estadio Jose Zorrilla rywalizowała w poprzednim meczu z Realem Sociedad. Nie wspomina dobrze tej konfrontacji, w której poniosła trzecią porażkę z rzędu. Gol Marcosa Andre w 82. minucie pozwolił wyłącznie poprawić wynik i zmniejszyć rozmiar porażki na 1:4.

Przygotowania Realu Valladolid do ostatniego wyzwania w sezonie.

Real Valladolid jest na przedostatnim miejscu w tabeli. Przed nim ostatnia szansa na uratowanie się przed spadkiem z La Ligi. Przed nim trudna konfrontacja z liderem Atletico Madryt. Drużyna Diego Simeone zagra w sobotnie popołudnie o mistrzostwo Hiszpanii.