Długo wyczekiwany tytuł. Tak świętowali piłkarze Atletico Madryt (wideo)

W ostatniej serii gier "Los Rojiblancos" zagwarantowali sobie mistrzostwo Hiszpanii. Podopieczni Diego Simeone mogli świętować na Estadio Jose Zorilla.

Rafał Szymański
piłkarze Atletico Madryt cieszą się z tytułu mistrza Hiszpanii PAP/EPA / Ballesteros / Na zdjęciu: piłkarze Atletico Madryt cieszą się z tytułu mistrza Hiszpanii
W sobotę wszystko zależało od postawy graczy Atletico Madryt. Po pierwszej odsłonie Real Valladolid wygrywał 1:0 po golu Oscara Plano. Zespół przyjezdnych przebudził się dopiero po zmianie stron.

W 57. minucie Yannick Carrasco dograł do Angela Correi, który doprowadził do wyrównania. Dziesięć minut później Luis Suarez stanął oko w oko z bramkarzem rywali i trafił do siatki po raz 21. w sezonie 2020/21. Urugwajczyk był kluczową postacią drużyny Simeone w drodze po mistrzowski tytuł.

Real Madryt również wygrał swój (2:1 z Villarreal), ale ostatecznie to zawodnicy z Wanda Metropolitano mieli powody do radości. Niezwłocznie po gwizdku sędziego rozpoczęło się huczne świętowanie na stadionie Realu Valladolid.

Suarez zareagował bardzo emocjonalnie, w jego oczach pojawiły się łzy. - Atletico otworzyło dla mnie swoje drzwi, chcieli dać mi szanse. Zawsze będę wdzięczny temu klubowi za zaufanie - mówił chwilę po meczu (więcej TUTAJ).

Podopieczni Diego Simeone zdobyli jedenaste mistrzostwo w historii stołecznego klubu. Po raz ostatni zwyciężyli w Primera Division w sezonie 2013/14.

Simeone jest najlepszym trenerem w historii Atletico?