Serie A. Sampdoria - Benevento. Bereszyński i Glik nie wyróżniali się. Średnie noty Polaków

Benevento Calcio przegrywało już 0:2, aby ostatecznie wywieźć trzy punkty po wyjazdowej wygranej 3:2 nad Sampdorią Genua. Cały mecz rozegrali Bartosz Bereszyński i Kamil Glik, ale nie byli wyróżniającymi się postaciami na boisku.

Mateusz Kozanecki
Kamil Glik Getty Images / Giuseppe Bellini / Na zdjęciu: Kamil Glik
Już po 18 minutach gry na dwubramkowym prowadzeniu znalazła się drużyna Bartosza Bereszyńskiego. Goście nie mieli jednak zamiaru się poddawać i jeszcze w pierwszej części gry kontaktową bramkę strzelił Luca Caldirola. Ten sam zawodnik wyrównał w 72. minucie, a wynik spotkania na 3:2 dla Benevento Calcio w końcówce ustalił Gaetano Letizia.

Zarówno Kamil Glik, jak i Bartosz Bereszyński, otrzymali od swoich trenerów szansę gry przez całe spotkanie. Zdaniem włoskich dziennikarzy nieco lepiej spisał się debiutujący w barwach Benevento Glik.

Sky Sport Italia przyznało mu notę 6,5 (w skali 1-10), podczas gdy Bereszyńskiego oceniono nieco niżej - 5,5. Tylko "piątkę" Bereszyński uzyskał od dziennikarzy Eurosportu.

"Bardzo kiepski z prawej strony, wyróżniał się jedynie przerywanymi akcjami i ciągłymi protestami wobec sędziów" - czytamy o Bereszyńskim. "Wraca na wysoki poziom, jednak pierwsza połowa była jedną ze słabszych w jego wykonaniu" - oceniono występ Glika, przyznając mu "szóstkę".

W taki sam sposób grę reprezentantów Polski ocenił portal calcionews24.com. 5,5 Bartosz Bereszyński uzyskał od tuttomercatoweb.com. "Ostrożnie grał w pierwszej połowie i nie ucierpiał zbytnio z powodu ofensywnych zapędów rywali" - skomentowano. "Spóźniony przy bramce Colleya, zostawił miejsce napastnikom Sampdorii, gdy wchodzili w pole karne" - uzasadniono notę 5,5 dla Kamila Glika.

Sampdoria Genua kolejny mecz rozegra w piątek, 2 października o godz. 20:45, kiedy na wyjeździe zmierzy się z ACF Fiorentina. Benevento Calcio z kolei 30 września o godz. 18:00 podejmie Inter Mediolan.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)