Liga Europy: III runda eliminacyjna
24 wrz 2020 20:00
90+5'

Gol! Strzelił Pep Biel. Asystował mu Zeca.

FC Kopenhaga wyrzuciła Piasta Gliwice z Ligi Europy. Wyższość zespołu z Danii potwierdzona jeszcze trzecim golem w ostatniej doliczonej minucie. Wymiar kary pewnie zbyt wysoki jak na obraz spotkania, ale jest jak jest. Pep Biel dorzucił gola do asysty z pierwszej połowy spotkania. Po podaniu Zeci uderzył do siatki po dłoniach Frantiska Placha. Szybki atak przeprowadzony podręcznikowo przez faworyta.

16
90+2'

Ostatnie minuty rywalizacji w Kopenhadze. Gospodarze niby z pewnym prowadzeniem, ale nie będą mogli po tym spotkaniu mówić, że kontrolowali wydarzenia w stu procentach.

3
2
2
4
8
90'

Doliczone pięć minut.

5
2
2
4
2
89'
86'

Za wykonanie rzutu wolnego po faulu na Sebastianie Milewskim zabrał się Mikkel Kirkeskov. Mógł przypomnieć o sobie w Danii eleganckim trafieniem, jednak jego uderzenie zostało wybronione przez Karla-Johanna Johnssona. Piłka zmierzała w sam narożnik.

2
1
1
2
85'

Żółtą kartkę otrzymał Robert Mudrazija za ostry faul na Sebastianie Milewskim.

Robert Mudrazija #24
3
1
1
1
83'

Po raz drugi słupek bramki FC Kopenhaga! Ambitnie walczą o strzelenie gola kontaktowego piłkarze Piasta Gliwice, ale futbolówka słucha Karla-Johanna Johnssona i zmierza w pożądane przez niego kierunku. Dwa uderzenia, próbował Piotr Parzyszek, rykoszet, obramowanie i piłka w polu.

2
1
3
1
2
81'

Piotr Parzyszek dopadł do piłki po dośrodkowaniu Patryka Lipskiego z rzutu rożnego. Napastnikowi, który prawdopodobnie żegna się z Piastem Gliwice, nie udało się przymierzyć w bramkę Karla-Johana Johnssona.

1
1
2
3
3
79'

Rozkładał bezradnie ręce Michał Żyro. Wprowadzony z ławki rezerwowych piłkarz Piasta Gliwice nie może uwierzyć, że ponownie zakotłowało się w polu karnym przeciwnika i znów nic z tego nie wynikło. Kristopher Vida został zablokowany przez Victora Nelssona. Jeszcze dobitka i ponownie na posterunku obrońca.

3
3
1
2
2
78'

Ciekawe, że FC Kopenhaga oddała w tym meczu siedem strzałów, a Piast Gliwice jedenaście. Również bilans ataków nie odzwierciedla 64 procent posiadania piłki gospodarzy. Ekipa Kamila Wilczka jest jednak znacznie dokładniejsza przy wykańczaniu swoich akcji

3
2
2
2
2
76'

Sędzia asystent zasygnalizował wyraźnym ruchem, że jeden z zawodników Piasta Gliwice znalazł się na spalonym. Obrona FC Kopenhaga ustawiła się w odpowiednim miejscu.

4
1
75'

FC Kopenhaga. Schodzi: Viktor Fischer. Wchodzi: Jens Stage.

wchodzi Wchodzi
Jens Stage #6
schodzi Schodzi
1
1
1
74'

FC Kopenhaga za każdym razem po kilku dobrych minutach Piasta Gliwice opanowuje sytuację na boisku i nie pozwala przeciwnikom na kontynuowanie naporu. Jeszcze kilkanaście minut podstawowego czasu i jeżeli nie dojdzie do diametralnego zwrotu akcji, to z awansu będą cieszyć się Kamil Wilczek i spółka.

2
1
1
3
71'

Jeszcze drużyna z PKO Ekstraklasy stara się wstrząsnąć Kopenhagą, ale na razie jest równie nieskuteczna jak w meczach w PKO Ekstraklasie. Piotr Parzyszek strzelił z powietrza niecelnie po dośrodkowaniu niezmiennie aktywnego Martina Konczkowskiego.

1
3
2
68'

Michał Żyro w swoim stylu wniósł impuls do poczynań Piasta Gliwice. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła doszedł do piłki, ale nie pokonał swoim uderzeniem Karla-Johana Johnssona. Dobitka z kolei niedokładna i nie ma gola kontaktowego. On mógłby dodać pikanterii temu pojedynkowi.

1
3
3
66'

Żółtą kartkę otrzymał Patryk Lipski za ostre przewinienie na Viktorze Fischerze.

Piast Gliwice
2
2
3
63'

Coraz więcej sytuacji podbramkowych w tym meczu. Kamil Wilczek wybiegł sam na sam z Frantiskiem Plachem po podaniu z głębi pola Victora Nelssona. Nie popisał się Jakub Czerwiński i miał szczęście, że napastnik FC Kopenhaga oddał niedokładne uderzenie.

4
3
2
1
2
62'
60'

Kamil Wilczek dołożył asystę do wcześniejszego gola. Jonas Wind na 2:0...

2
1
5
58'

Gol! Strzelił Jonas Wind. Asystował mu Kamil Wilczek.

FC Kopenhaga ma dwubramkowe prowadzenie i drużyna z Danii wykonała kolejny wielki krok w kierunku awansu. Jonas Wild stał nieobstawiony w centrum pola karnego i oddał uderzenie stamtąd do bramki Frantiska Placha. Dograł mu Kamil Wilczek i tylko trochę nieładnie, że w pojedynku z Jakubem Czerwińskim pomógł sobie ręką przy opanowywaniu piłki. Piast Gliwice w krytycznym położeniu.

Jonas Wind #23
25
10
8
21
51
56'

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Czerwiński za ostre przewinienie na Kamilu Wilczku.

6
2
2
3
5
55'

FC Kopenhaga musiała sobie radzić przez chwilę w osłabieniu. Victor Nelsson, a także sztabowcy gospodarzy robili wszystko, co mogli, żeby defensor szybko powrócił na boisko. Piast Gliwice nawet nie miał możliwości wykorzystania przewagi liczebnej.

2
1
1
2
53'

FC Kopenhaga. Schodzi: Rasmus Falk. Wchodzi: Robert Mudrazija.

4
1
52'

Zatrzęsła się bramka Piasta Gliwice! Futbolówka trafiła w poprzeczkę! Uderzenie Jonasa Winda, który po dośrodkowaniu z lewego skrzydła wyszedł wysoko w powietrze, przeskoczył Jakuba Holubka i nieomal podwoił przewagę FC Kopenhaga.

3
5
2
1
5
50'

Kristopher Vida miał możliwość wymierzenia kary gospodarzom za nieporozumienie we własnym polu karnym. Uderzenie zawodnika Piasta Gliwice z powietrza i wyraźnie w powietrze.

3
2
2
3
48'

Kamil Wilczek oddał groźne uderzenie z kilkunastu metrów, ale nie ma gola z powodu wcześniejszego faulu. Piłka żwawo cyrkulowała między podopiecznymi Stale Solbakkena, tyle że w pewnym momencie jeden z nich staranował Jakuba Czerwińskiego.

2
2
2
1
1
46'

Gra w Kopenhadze została wznowiona. Piast Gliwice ma problem, ale sytuacja jeszcze nie jest krytyczna. Podopieczni braci Fornalików muszą zorganizować się do ataku na bramkę Karla-Johana Johnssona.