Ajax Amsterdam
39' Davy Klaassen 71' Devyne Rensch 86' Lisandro Martinez
AS Roma
57' Lorenzo Pellegrini 78' Bruno Peres 87' Roger Ibanez 90' Bryan Cristante 90+4' Riccardo Calafiori
1:2

Koniec. Ajax miał rywala na widelcu, prowadził i miał rzut karny. "Jedenastka" została zmarnowała, a później goście wykorzystali błędy graczy gospodarzy i wygrali 2:1.

Żółtą kartkę otrzymał Riccardo Calafiori.

Ajax jeszcze szuka remisu, ale nie potrafi zagrozić gościom.

Sędzia doliczył 4 minuty.

Żółtą kartkę otrzymał Bryan Cristante.

Ajax Amsterdam. Schodzi: Antony. Wchodzi: Oussama Idrissi.

AS Roma. Schodzi: Pedro Rodriguez. Wchodzi: Carles Perez.

Gol! Strzelił Roger Ibanez. A jednak Roma! Źle wybijał piłkę Davy Klaassen, dopadł do niej Ibanez i pięknym strzałem pokonał bramkarza. 1:2!

Żółtą kartkę za faul otrzymał Lisandro Martinez.

Ajax szuka zwycięskiej bramki. Gospodarze w ataku, Roma skupiona na własnej połowie.

Po dograniu z rogu uderzał Martinez, ale bardzo niecelnie.

Kolejna próba w meczu Antonego, Lopez piłkę zdołał odbić.

Ajax Amsterdam. Schodzi: Devyne Rensch. Wchodzi: Sean Klaiber.

Żółtą kartkę otrzymał Bruno Peres.

AS Roma. Schodzi: Jordan Veretout. Wchodzi: Gonzalo Villar.

AS Roma. Schodzi: Edin Dzeko. Wchodzi: Borja Mayoral.

Nicolas Tagliafico ostro potraktował rywala, ale nie otrzymał nawet żółtej kartki.

Zagranie do Tadicia, ten jednak nie potrafił pokonać bramkarza gości.

Żółtą kartkę otrzymał Devyne Rensch.

Ponownie pokazał się Brobbey. Podawał Tadić, a strzał rezerwowego obronił Lopez.

Do uderzenia doszedł Brian Brobbey, niepewnie w bramce Lopez, ale efektem tylko rzut rożny.

Wciąż żadna z drużyn nie zamierza się bronić. Więcej z gry ma Ajax, ale okazji na ponowne wyjście na prowadzenie nie potrafi sobie stworzyć.

Dwa kwadranse do końca. Ajax miał rywala na widelcu, ale teraz w lepszej sytuacji jest Roma.

Tadić na spalonym, po chwili po drugiej stronie boiska w takiej samej sytuacji znalazł się Dzeko.

Gol! Strzelił Lorenzo Pellegrini. Mogło być 2:0, a jest remis! Z rzutu wolnego uderzył Pellegrini, źle interweniował bramkarz i gol.

Przed szansą Roma, strzelał Dzeko, ale w bramkę nie trafił.

Nie ma gola! Dusan Tadić! Uderzenie Tadicia zdołał odbić bramkarz! Napastnik liczył na to, że Lopes rzuci się w jedną ze stron przymierzył w środek, gdzie został golkiper. Wciąż tylko 1:0.

Ibanez przewrócił Tadicia, sędzia wskazał na rzut karny!

Strzał Alvareza, piłka jednak w bezpiecznej odległości minęła bramkę Romy.

Niepewne zagrał Pau Lopez, piłkę przejął Tadić, ale nie zdołał skorzystać z prezentu.

Tadić chciał się urwać obronie gości, ale został złapany na spalonym.

Gramy po przerwie!

Przerwa. Otwarty mecz w Amsterdamie. Na razie Ajax prowadzi z Romą 1:0.

Sędzia doliczył 2 minuty.

W ataku Roma. Goście starają się jeszcze przed przerwą wyrównać straty.

Mogło być 2:0, jednak strzał Antonego obronił Lopez.

Gol! Strzelił Davy Klaassen. Asystował mu Dusan Tadić. Źle w defensywie zachował się Diawara. Wykorzystali to gospodarze. Po chwili do piłki dopadł Klaassen, rozegrał ją z Tadiciem i strzałem z kilku metrów pokonał bramkarza. 1:0!

Tym razem na spalonym znalazł się Neres. Tak wiele ofsajdów to skutek ofensywnej gry.

Dobre tempo meczu, są okazje, ale brakuje bramek. Nikt jednak nie zamierza się murować i mamy na nie nadzieje.

Cristante w dobrej sytuacji uderzył ponad bramką. Jednak zawodnik Romy był na spalonym.

Groźna akcja Ajaxu, strzał Tadicia minął jednak słupek.

AS Roma. Schodzi: Leonardo Spinazzola. Wchodzi: Riccardo Calafiori.

Więcej z gry ma Ajax, ale to Roma kreuje groźniejsze okazje bramkowe.

Kolejna groźna akcja Romy, strzelał Dzeko, bramkarz ponownie górą.

Wyrównane spotkanie, ale na razie to goście mieli kapitalną okazję na gola.

Po raz kolejny na spalonym znalazł się Dzeko.

Ożywili się w ostatnich minutach graczy Romy. Przed momentem kolejny raz było groźnie. Scherpen obronił strzał Cristante.

Kolejna groźna akcja gości, zagranie do Dzeko, który jednak sfaulował rywala. Gra została przerwana.

Ładna akcja gości, Pellegrini zagrał do Dzeko, a ten z dość ostrego kąta groźnie uderzył. Gola jednak nie ma.

W ataku Ajax, Roma cofnięta nie potrafi zagrozić gospodarzom.

Zagranie do Klaassena, ten jednak na spalonym.

Odpowiedź Ajaxu. Piłka dotarła do Antonego, ten natychmiast uderzył. Pau Lopez na posterunku.

Pierwsza akcja Romy, Dzeko do Pellegriniego, ten jednak w dobrej sytuacji w piłkę nie trafił.