PKO Ekstraklasa: 32. kolejka
07 maj 2022 20:00
90+4'

I znowu Marc Gual! Festiwal błędów w defensywie Wisły Kraków, snajper dopadł do piłki i strzelił obok słupka.

9
5
2
10
7
90+3'

Marc Gual mógł zamknąć mecz. Napastnik gości uderzył z kilkunastu metrów i po rykoszecie piłka przeleciała obok lewego słupka.

7
7
3
13
8
90+2'

Rzut wolny dla gospodarzy, dośrodkowanie Citaiszwilego i pewna interwencja bramkarza Jagiellonii Białystok. Zlatan Alomerović jest bezbłędny.

11
9
2
1
2
90'

Pięć minut nadziei dla Wisły Kraków.

7
10
4
6
8
88'

Spalony uratował Wisłę Kraków. Paweł Kieszek zderzył się z przeciwnikiem, ale to gospodarze wznowią grę.

5
6
4
7
11
84'

Elvis Manu ma rozregulowany celownik. Doświadczony piłkarz kolejny raz uderzył nad poprzeczką.

3
8
2
4
5
82'

10
80'

Piłkarze Wisły Kraków są wściekli na Bartłomieja Wdowika. Młody zawodnik opadł z sił i nie podnosi się z boiska, a zegar tyka.

5
5
3
6
1
78'

Jan Kliment był sam na sam ze Zlatanem Alomeroviciem! Czeski snajper trafił prosto w bramkarza, zresztą został złapany na spalonym.

5
8
3
5
3
76'

Jan Kliment mógł uratować Wisłę Kraków. Napastnik opanował piłkę, ale później Taras Romanczuk wrócił pod własną bramkę i wygrał pojedynek z rywalem.

7
5
2
3
1
75'

Czas ucieka Wiśle Kraków. Elvis Manu mocno przymierzył z krawędzi pola karnego, piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

4
6
2
5
2
73'
1
3
2
2
1
73'
71'

Odpowiedź "Białej Gwiazdy". Heorhij Citaiszwili zszedł do środka boiska i trafił prosto w Zlatana Alomerovicia.

3
3
2
2
1
70'

Tylko 20 minut do końca. Jagiellonia Białystok przejęła inicjatywę i próbuje sforsować defensywę rywali.

3
4
2
2
3
68'

Kolejna akcja w wykonaniu białostoczan. Diego Carioca przetestował Pawła Kieszka, bramkarz pewnie chwycił piłkę.

5
3
2
3
2
66'

Piłkarze złapali rytm po mizernym początku drugiej połowy. Nie brakuje emocji na stadionie przy Reymonta.

3
2
1
2
1
64'

Bardzo mocne uderzenie Marca Guala i tylko boczna siatka! Jagiellonia Białystok przycisnęła gospodarzy.

8
6
1
4
4
64'

Jesus Imaz mógł zaznaczyć swoją obecność na boisku. Hiszpan nie trafił w bramkę po centrze Bartłomieja Wdowika.

5
4
1
4
7
62'

Niesamowita sytuacja! Michal Frydrych oddał strzał głową i trafił w Michała Pazdana. Były reprezentant Polski miał mnóstwo szczęścia, to mógł być gol samobójczy.

5
3
3
3
4
61'

Czekamy na pierwsze celny strzał po przerwie. Zdenek Ondrasek nie zdołał opanować piłki, Taras Romanczuk wybił ją na rzut rożny.

4
4
2
4
2
59'
1
2
2
2
1
59'
59'
57'

W dalszym ciągu Wisła Kraków jest stroną przeważającą. Miejscowi wymieniają podania, lecz nie mogą zbliżyć się do bramki Zlatana Alomerovicia.

5
3
2
4
2
55'

Strata za stratą. Po zmianie stron podopieczni Piotra Nowaka nie potrafią dłużej utrzymać się przy piłce.

5
4
1
4
2
53'

Konrad Gruszkowski zatańczył z Bojanem Nasticiem. Defensor Jagiellonii Białystok ma na koncie żółtą kartkę, ale skutecznie interweniował wślizgiem.

3
2
1
1
4
51'

Sytuacja gospodarzy jest nie do pozazdroszczenia. W chwili obecnej Wisła Kraków potrzebuje trzech punktów, by wydostać się ze strefy spadkowej.

3
2
2
49'

Żółtą kartkę otrzymał Kacper Tabiś.

Jagiellonia Białystok
3
1
2
4
47'

Dor Hugi przeprowadził indywidualną akcję na lewym skrzydle i niedokładnie dośrodkował. Gracze gospodarzy mają pretensje do arbitra, jednak nie będzie rzutu rożnego.

1
2
1
4
czas Druga połowa
45+2'

Zawodnicy Jerzego Brzęczka nie mają pomysłu na atak. Gospodarze utrzymują się przy piłce, ale niewiele z tego wynika.

7
10
5
3
1
45'

Daniel Stefański doliczył dwie minuty do pierwszej części gry.

2
3
1
3
2
44'

Kolejny stały fragment gry. Michal Skvarka wypatrzył w polu karnym Zdenka Ondraska, napastnik gospodarzy doszedł do piłki i fatalnie przestrzelił.

6
3
2
2
3
42'

Wisła Kraków przed szansą! Heorhij Citaiszwili świetnie dograł z rzutu wolnego na głowę Enisa Fazlagicia, który strzelił minimalnie nad poprzeczką.

6
6
3
3
1
41'

Żółtą kartkę otrzymał Diego Carioca.

5
5
2
9
7
40'

Strzały (celne):

Wisła Kraków - 4 (0)

Jagiellonia Białystok - 3 (1)

1
2
1
38'

Kacper Tabiś już składał się do strzału i w ostatniej chwili Dor Hugi wygarnął piłkę spod jego nóg. Tylko rzut rożny dla białostoczan.

2
2
1
2
2
37'

Wrzutka Bojana Nasticia. Michał Pazdan zgrał piłkę głową do Tarasa Romanczuka, a strzał kapitana gości został zablokowany.

3
1
3
2
35'

Znowu Martin Pospisil podszedł do rzutu wolnego. Środkowy pomocnik zacentrował z lewej strony, Paweł Kieszek nawet nie musiał interweniować.

5
6
2
1
1
33'

Żółtą kartkę otrzymał Bojan Nastić.

4
4
1
6
7
31'

Daniel Stefański musiał wstrzymać grę. Marko Poletanović nie podnosi się z murawy i poprosił o zmianę. Enis Fazlagić za chwilę pojawi się na boisku.

1
1
1
1
3
29'

Dobry moment dla drużyny Jerzego Brzęczka. Jagiellonia Białystok próbuje uspokoić grę po dwóch akcjach Wisły Kraków.

4
4
4
1
27'

Obiecujący kontratak gospodarzy. Heorhij Citaiszwili ruszył w kierunku bramki, przełożył sobie piłkę na lewą nogę i został zablokowany.

4
5
3
2
25'

Bliski szczęścia był Konrad Gruszkowski! Młodzieżowiec zamykał akcję po dośrodkowaniu Heorhija Citaiszwiliego i przeniósł piłkę nad poprzeczką.

4
2
2
1
21'

Bartłomiej Wdowik szukał sobie miejsca przed polem karnym rywali, jednak nic z tego. Daniel Stefański zasygnalizował spalonego.

1
2
1
2
2
19'

Goście skutecznie powstrzymują graczy "Białej Gwiazdy". Matej Hanousek próbował przedrzeć się lewym skrzydłem i został sfalowany.

2
3
1
2
1
17'

Gospodarze nie forsują tempa. W ostatnich minutach zawodnicy Jagiellonii Białystok nieco podostrzyli.

1
4
1
1
15'

Pierwszy kwadrans z lekkim wskazaniem na Wisłę Kraków. Obie drużyny muszą popracować nad dokładnością podań.

3
2
2
3
4
13'

Marko Poletanović wykonał stały fragment. Pomocnik Wisły Kraków wstrzelił piłkę w pole karne i po chwili Zlatan Alomerović oddalił grę od własnej bramki.

5
3
10'

"Biała Gwiazda" miała swoją szansę. Zdenek Ondrasek delikatnie musnął piłkę głową i nie trafił w światło bramki.

3
6
1
3
3
9'

Joseph Colley uderzył Marca Guala i został upomniany przez sędziego. Zawodnicy Piotra Nowaka wywalczyli stały fragment gry, a Martin Pospisil fatalnie dośrodkował.

2
2
1
7'

Miejscowi zbliżali się do pola karnego Jagiellonii Białystok. Na lewej stronie boiska Dor Hugi walczył o piłkę z Kacprem Tabisiem i zanotował stratę.

1
3
2
5'

Martin Pospisil zagrywał z głębi pola w kierunku Diego Carioki. Joseph Colley wyczuł jednak intencje rywala i nie pozwolił mu dojść do głosu.

3
3
1
1
4'

Znakomita atmosfera na stadionie przy Reymonta. Podopieczni Jerzego Brzęczka mogą liczyć na głośny doping swoich kibiców.

6
5
2
2
2'

To arcyważny mecz dla Wisły Kraków. Gospodarze próbują zaskoczyć piłkarzy Jagiellonii Białystok i już wymieniają podania przed polem karnym.

6
3
4
4
czas Start meczu
19:57

Spotkanie Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok poprowadzi Daniel Stefański z Bydgoszczy.

2
2
3
Czy Wisła Kraków utrzyma się w PKO Ekstraklasie?