Bundesliga: 31. kolejka
23 kwi 2022 18:30
komentarz

To koniec! Kibice świętują, po raz 10. z rzędu Bayern Monachium zdobył mistrzostwo Niemiec. Drużyna Roberta Lewandowskiego nie ma sobie równych na boiskach Bundesligi.

20
4
1
1
1
90+3'

Bayern Monachium. Schodzi: Joshua Kimmich. Wchodzi: Niklas Suele.

Na boisku pojawił się też Suele, który latem dołączy do drużyny z Dortmundu.

90+3'

Bayern Monachium. Schodzi: Robert Lewandowski. Wchodzi: Eric Choupo-Moting.

Robert Lewandowski został pożegnany brawami!

90+2'

Robert Lewandowski nie sięgnął piłki po centrze Marcela Sabitzera. Polak walczył z Feliksem Passlackiem i stracił równowagę.

5
7
12
24
11
90'

Daniel Siebert przedłużył drugą połowę o cztery minuty.

19
8
14
4
5
88'

Było trochę nerwowo przy linii bocznej. Julian Nagelsmann obejrzał żółty kartonik.

9
14
23
5
12
87'
7
5
5
5
4
87'
87'

Ostatecznie nie będzie "jedenastki". Leon Goretzka miał stuprocentową sytuację i trafił prosto w Marwina Hitza. Środkowy pomocnik mógł wpisać się na listę strzelców.

6
4
12
11
15
85'

Czy będzie rzut karny dla Bayernu Monachium? Robert Lewandowski upadł w polu karnym po kontakcie z rywalem, czekamy na decyzję arbitra.

64
19
16
4
6
83'

Gol! Strzelił Jamal Musiala. Asystował mu Marcel Sabitzer.

Marwin Hitz z trudem obronił strzał Jamala Musiali. Utalentowany Niemiec odzyskał piłkę po ogromnym zamieszaniu i tym razem nie pozostawił złudzeń bramkarzowi. To jego piąty gol w tym sezonie.

88
34
10
3
5
82'
13
8
7
2
2
82'
81'

Ależ akcja w wykonaniu BVB! Erling Haaland opanował piłkę po zagraniu z głębi pola i strzelił tuż nad poprzeczką. Manuel Neuer miał furę szczęścia.

11
3
6
3
5
80'

Erling Haaland zmusił Manuela Neuera do interwencji. Dayot Upamecano jeszcze zmienił tor lotu piłki, lecz golkiper gospodarzy był na posterunku.

18
4
7
1
1
79'

Wygląda na to, że Emre Can nie dotrwa do końcowego gwizdka. Zdobywca bramki utyka, Daniel Siebert musiał przerwać grę.

4
3
19
2
5
77'

Podopieczni Juliana Nagelsmanna doskonale radzą sobie z pressingiem rywali. Dortmundczycy już od kilku minut tylko przyglądają się grze.

22
6
9
2
4
75'

Jamal Musiala zaznaczył swoją obecność na boisku. Młody piłkarz przeprowadził rajd prawą stroną boiska i wywalczył rzut rożny. Jude Bellingham potrzebuje pomocy medyków.

25
5
13
4
4
73'

Bawarczycy nie forsują tempa i spokojnie czekają na ostatni gwizdek Daniela Sieberta. Wydaje się, że goście też nieco opadli z sił.

14
4
9
5
6
71'

W ten sposób Polak wpisał się na listę strzelców:

23
5
5
3
69'

Strzał Thomasa Muellera został zablokowany, Robert Lewandowski dobijał z pięciu metrów i Marwin Hitz wykazał się refleksem. Fantastyczna parada Szwajcara!

10
9
26
3
7
67'

Borussia Dortmund. Schodzi: Reinier Jesus. Wchodzi: Jamie Bynoe-Gittens.

7
65'

Posiadanie piłki:

Bayern Monachium - 58 proc.

Borussia Dortmund - 42 proc.

21
7
8
63'
13
10
8
3
4
62'

Teraz gospodarze domagają się rzutu karnego. Marwin Hitz wypiąstkował piłkę i jednocześnie zderzył się z Lucasem Hernandezem. Francuz zgłasza kontuzję.

14
5
11
3
4
61'

Niebezpiecznie pod bramką Borussii Dortmund. Robert Lewandowski wstrzelił piłkę w polu karnym i Dan-Axel Zagadou zażegnał niebezpieczeństwo.

12
11
11
3
3
60'

Nie będzie drugiego rzutu karnego dla Borussii Dortmund. Daniel Siebert na chwilę wstrzymał grę, jednak nie dopatrzył się tam przewinienia.

17
8
7
4
5
59'

Jude Bellingham ruszył lewym skrzydłem i przedostał się w pole karne. Anglik upadł po starciu z Benjaminem Pavardem.

3
3
9
58'

Monachijczycy w natarciu! Leon Goretzka celnie dograł do Roberta Lewandowskiego. Snajper gospodarzy wbiegł w pole karne i minimalnie spudłował.

6
6
29
7
6
58'

Nie brakuje emocji w drugiej części gry. Zawodnicy Borussii Dortmund poczuli krew i coraz odważniej atakują.

6
4
8
5
9
56'

Kolejna akcja duetu Erling Haaland - Marco Reus. W ostatniej chwili Lucas Hernandez ofiarnie interweniował wślizgiem.

16
4
8
1
4
54'

Goście byli bliscy szczęścia! Erling Haaland oddał piłkę Marco Reusowi, który miał przed sobą tylko Manuela Neuera. Kapitan Bayernu Monachium wygrał ten pojedynek.

21
8
7
2
4
52'

Gol! Strzelił Emre Can.

Emre Can pewnym strzałem przywrócił nadzieję kibicom Borussii Dortmund! Manuel Neuer w tej sytuacji nie miał nic do powiedzenia.

Borussia Dortmund
14
12
11
12
32
50'

I będzie rzut karny dla Borussii Dortmund! Marco Reus przewrócił się w polu karnym po faulu Joshuy Kimmicha, arbiter nie miał wątpliwości.

11
9
17
12
22
48'

Benjamin Pavard wślizgiem przerwał kontratak Borussii Dortmund. Julian Brandt miał spore pretensje do sędziego Sieberta i nic nie wskórał.

7
5
7
2
6
46'

Bez zmian w szeregach Bayernu i Borussii. Już za 45 minut monachijczycy mogą świętować zdobycie mistrzostwa Niemiec.