ACF Fiorentina
15' Alvaro Odriozola 34' Giacomo Bonaventura 42' Cristiano Biraghi 51' Dusan Vlahović 69' Cristiano Biraghi 74' Lucas Torreira 77' Lucas Torreira
Genoa CFC
32' Riccardo Calafiori 34' Manolo Portanova 41' Stefano Sturaro
6:0

Koniec jednostronnej konfrontacji na Stadio Artemio Franchi. Gospodarze brutalnie rozprawili się z pogrążonymi w problemach przeciwnikami. 6:0. Ten wynik mówi wszystko.

Może być rzut karny dla gości.

Pozostało pięć minut do końca podstawowego czasu i wiadomo, że Vincenzo Italiano nie zadowoli kibiców oczekujących na wejście Krzysztofa Piątka. Trzeba zadowolić się epizodem w tym meczu Aleksandra Buksy.

Doczekaliśmy się Polaka na boisku.

Gol! Strzelił Lucas Torreira. Asystował mu Jonathan Ikone.

I jeszcze jeden i jeszcze raz. 6:0 po dośrodkowaniu z lewej flanki Jonathana Ikone oraz strzale głową Lucasa Torreiry. Również zmiennicy postanowili wyraziście zapisać się w historii tego spotkania.

Cristiano Biraghi z efektownym dubletem.

Pozostał kwadrans podstawowego czasu do zakończenia meczu. Fiorentina ma w kieszeni komplet punktów, ale to nie przekonuje ją do oddania piłki bezradnym przeciwnikom.

Żółtą kartkę otrzymał Lucas Torreira za ostre przewinienie.

ACF Fiorentina. Schodzi: Nicolas Gonzalez. Wchodzi: Jose Callejon.

Gol! Strzelił Cristiano Biraghi.

To robi wrażenie. Dwa strzały z rzutów wolnych do bramki w jednym meczu. Cristiano Biraghi ponownie ominął zarówno mur, jak i Salvatora Sirigu.

Genoa CFC. Schodzi: Kelvin Yeboah. Wchodzi: Felipe Caicedo.

Rozegranie gospodarzy na połowie Genoi. Spokojnie szukają oni sposobu na ponowne pokonanie Salvatora Sirigu. Będzie szansa na oddanie strzału z rzutu wolnego do bramki.

Giacomo Bonaventura uruchomił podaniem Alvaro Odriozolę. Dośrodkowanie strzelca pierwszego gola zakończyło się lądowaniem piłki w rękawicach bramkarza przyjezdnych. Na pewno była możliwość lepszego dostarczenia futbolówki Dusanowi Vlahoviciowi.

Godzina meczu za drużynami i Fiorentina prawie nie schodzi z połowy przeciwnika. Genoa nie ma pomysłu na zagrożenie Pietro Terracciano, snuje się po boisku i najchętniej zeszłaby z niego do szatni.

Dusan Vlahović z eleganckim golem!

Gol! Strzelił Dusan Vlahović. Asystował mu Giacomo Bonaventura.

Genoa to jest naprawdę zespół pieśni i tańca. Z kolei Fiorentina bawi nieliczną publiczność. Dusan Vlahović popisał się przyjęciem po podaniu z głębi pola Giacomo Bonaventury i wykonał lob ponad wysuniętym Salvatorem Sirigu.

Dośrodkowania po przeciwnych stronach boiska. Pietro Terracciano musiał wykazać się w pobliżu własnej bramki i poskromił piłkę kopniętą płasko przez Kelvina Yeboaha.

Tak cieszyła się Viola z dotychczas ostatniego gola.

Rozpoczęła się druga połowa prawdopodobnie rozstrzygniętego meczu we Florencji. Gospodarze grają z rozmachem, a przyjezdni mają problem z oddaniem jakiegokolwiek uderzenia celnego.

Genoa CFC. Schodzi: Manolo Portanova. Wchodzi: Filippo Melegoni.

Genoa CFC. Schodzi: Stefano Sturaro. Wchodzi: Caleb Ekuban.

Genoa CFC. Schodzi: Riccardo Calafiori. Wchodzi: Mattia Bani.

Wysokie prowadzenie Fiorentiny.

Trudne miesiące w Genui.

Czy ACF Fiorentina strzeli minimum gola również po przerwie?

Już w pierwszej połowie Fiorentina zapracowała na wynik 3:0. W 34. minucie Giacomo Bonaventura strzelił 50. gola w Serie A. Dobił on własne uderzenie obronione przez Salvatora Sirigu. Najbardziej efektowny był trzeci gol Cristiano Biraghiego. Zabrał się on za wykonanie rzutu wolnego za faul Stefano Sturaro i przymierzył po prostu perfekcyjnie.

Jest co podziwiać.

Doliczone dwie minuty.

Cristiano Biraghi strzelił na 3:0 z rzutu wolnego.

Świetne uderzenie z rzutu wolnego ponad murem. Niby znaczna odległość od bramki Genoi, mimo to Salvatore Sirigu nie zdążył zareagować. Fiorentina gra koncertowo w ofensywie. 3:0 i prawdopodobnie pozamiatane!

Żółtą kartkę otrzymał Stefano Sturaro za ostre przewinienie.

Giacomo Bonaventura z 50. golem w elicie.

Dusan Vlahović ruszył w kierunku bramki Salvatora Sirigu. Zbyt egoistyczne rozwiązanie Serba i wpadł na grupę przeciwników w momencie składania się do uderzenia.

Giacomo Bonaventura na 2:0!

Żółtą kartkę otrzymał Manolo Portanova za przytrzymanie przeciwnika.

Gol! Strzelił Giacomo Bonaventura.

Pierwsze uderzenie Giacomo Bonaventury zostało zatrzymane przez Salvatora Sirigu, ale drugie było już skuteczne. 2:0 dla zespołu, który wyraźnie przeważa. Genoa nie ma żadnych argumentów i potrzebuje już trzech goli do zwycięstwa.

Fiorentina próbowała przeprowadzić niebezpieczny atak z wykorzystaniem ruchliwego Alvaro Odriozoli. Tym razem futbolówka uciekła gospodarzom poza boisko i nie można było kontynuować natarcia.

Żółtą kartkę otrzymał Riccardo Calafiori za faul na Nicolasie Gonzalezie.

Dusan Vlahović próbował zrehabilitować się za zmarnowanie rzutu karnego. Niezła akcja młodego napastnika, ale nie zakończyła się ona strzałem zdolnym do pokonania Salvatora Sirigu.

Genoa ma problem z odpowiedzeniem groźnym atakiem na gola Alvaro Odriozoli. Na razie Pietro Terracciano musiał zdenerwować się tylko raz, po minimalnie niecelnym lobie Manolo Portanovy.

Youssef Maleh złożył się do przewrotki po miękkiej wrzutce z prawej flanki pola karnego. Nie ma efektownego trafienia do bramki z powodu małej niedokładności.

Piłkarz miesiąca na razie rozczarował.

Szarżował Alvaro Odriozola zbudowany pierwszym golem w lidze włoskiej. Tym razem bez trafienia do bramki, ale Genoa CFC ma ogromne problemy z zachowaniem konsekwencji w defensywie.

Alvaro Odriozola na 1:0!

Gol! Strzelił Alvaro Odriozola.

Kolejna akcja rozpędzonych gospodarzy. Nie dali się oni zdemobilizować zmarnowanym rzutem karnym przez Dusana Vlahovicia. Tym razem Serb został poskromiony w sytuacji sam na sam z Salvatorem Sirigu. Był jednak jeszcze Alvaro Odriozola i wykonał dobitkę do sieci.

Nie ma gola! Dusan Vlahović!

Zmarnowana jedenastka. Walczący o zwycięstwo w klasyfikacji strzelców ligi Dusan Vlahović chciał pokonać Salvatora Sirigu miękkim strzałem, ale bramkarz Genoi CFC wiedział, co się święci.

Faul na Riccardo Saponarze.

Sędziowie zastanawiają się nad przyznaniem Violi rzutu karnego.

Robi się ciekawie. Co prawda niedokładne uderzenia, ale niebezpieczne. Youssef Maleh nie przymierzył w bramkę Genoi, a Manolo Portanova nie zdołał precyzyjnie przelobować wysuniętego Pietro Terracciano.

Na początku meczu gospodarze w posiadaniu piłki i na połowie przeciwnika. Była szansa na zaskoczenie Salvatora Sirigu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale Genoa CFC była odpowiednio zorganizowana w defensywie.

Rozpoczęła się konfrontacja na Stadio Artemio Franchi. Z drobnym opóźnieniem. Fiorentina w klasycznych fioletowych strojach z białymi elementami, a Genoa na biało z czerwonymi oraz niebieskimi wstawkami.

Jedenastka Violi.

Genoa CFC w następującym zestawieniu.

Na ławce rezerwowych rozpoczną mecz Bartłomiej Drągowski, Krzysztof Piątek i Aleksander Buksa.

Sędzia: Fabio Maresca

Przygotowania gości do meczu.

Genoa wróciła pokonana z Mediolanu.

Porażka w Pucharze Włoch przesądziła o rozstaniu Genoi z Andrijem Szewczenką.

Genoa CFC również rozegrała w czwartek mecz w Pucharze Włoch. Rossoblu próbowali sprawić niespodziankę w Mediolanie. Co prawda byli na prowadzeniu, ale nie potrafili dowieźć go do końca podstawowego czasu. W dogrywce ponieśli porażkę 1:3.

Vincenzo Italiano przed meczem na Stadio Artemio Franchi.

Tak wyglądało pucharowe starcie Violi.

Przygotowania podopiecznych Vincenzo Italiano.

Fiorentina rozegrała poprzedni mecz w czwartek. Na Stadio Diego Armando Maradona sprawiła małe zaskoczenie i dzięki zwycięstwu 5:2 wywalczyła awans do ćwierćfinału Pucharu Włoch. Na własne życzenie rozegrała dogrywkę, ale w niej postawiła na swoim.

ACF Fiorentina zmierzy się z Genoą CFC na zakończenie 22. kolejki ligi włoskiej. Piłkarzami zespołu Vincenzo Italiano są Bartłomiej Drągowski i Krzysztof Piątek, natomiast w kadrze przyjezdnych znajduje się Aleksander Buksa.