Juventus FC
19' Paulo Dybala 23' Arthur Melo 79' Weston McKennie
Udinese Calcio
34' Brandon Soppy 77' Marvin Zeegelaar
2:0

Juventus z zasłużonym kompletem punktów. W pierwszej połowie Paulo Dybala strzelił gola po podaniu Moisego Keana. Bianconeri mieli długo minimalną zaliczkę. Podwoił ją na 2:0 Weston McKennie po dośrodkowaniu Mattii De Sciglio. Wojciech Szczęsny tym razem z czystym kontem.

Doliczone trzy minuty.

Wojciech Szczęsny musiał zapracować na czyste konto. Nieco chaotyczne rozegranie Udinese Calcio, ale akcja zakończyła się strzałem Isaaca Successa. Poradził sobie z tym całym zamieszaniem Wojciech Szczęsny.

Udinese Calcio. Schodzi: Tolgay Arslan. Wchodzi: Lazar Samardzić.

Udinese Calcio. Schodzi: Walace Souza. Wchodzi: Mato Jajalo.

Udinese Calcio. Schodzi: Brandon Soppy. Wchodzi: Isaac Success.

Niezmiennie bez gola Udinese Calcio. Brandon Soppy uruchomił podaniem Ignacio Pussetto, ale ten nie potrafił przymierzyć w bramkę strzeżoną przez Wojciecha Szczęsnego.

Gol! Strzelił Weston McKennie. Asystował mu Mattia De Sciglio.

Żółtą kartkę otrzymał Marvin Zeegelaar za faul na Paulo Dybali.

Uderzenia po obu stronach boiska. Sporo z nich pozostawia bardzo dużo do życzenia. Z kolei na zakończenie przedostatniego kwadransa była szarża Alvaro Moraty zakończona zablokowanym dośrodkowaniem.

Akcja indywidualna Beto w polu karnym gospodarzy. W pewnym momencie wydawała się ona być skazana na niepowodzenie, mimo to oddał strzał.

Dobra interwencja Matthijsa de Ligta i wyręczył on w pobliżu linii bramkowej Wojciecha Szczęsnego.

Akcja Zebrette z wykorzystaniem ustawionego na prawej stronie boiska Ignacio Pusetto. Gospodarze rozstawieni w odpowiednich miejscach i nie pozwolili na uruchomienie dośrodkowaniem sposobiących się do strzału zawodników.

Udinese Calcio. Schodzi: Gerard Deulofeu. Wchodzi: Ignacio Pussetto.

Niezła szansa na podwojenie prowadzenia. Ponownie Paulo Dybala, ale tym razem nie przymierzył z odpowiednią dokładnością.

Juventus FC. Schodzi: Moise Kean. Wchodzi: Alvaro Morata.

Dwa zablokowane uderzenia zawodników Juventusu. Pierwszy trafił nieroztropnie w kompana z klubu, a drugi w przeciwnika.

Po przewinieniu na Mattii De Sciglio szansa na zatrudnienie Daniela Padellego z rzutu wolnego. Za wykonanie stałego fragmentu gry zabrał się Juan Cuadrado. Jego dośrodkowanie zostało zatrzymane przez doświadczonego bramkarza.

Stara Dama postępuje zbyt ryzykownie w pobliżu własnego pola karnego. Juventus miał szczęście, że Gerard Deulofeu nie potrafił zorganizować się do przeprowadzenia niebezpiecznego kontrataku.

Trener Massimiliano Allegri zdecydował się na wprowadzenie dwóch zawodników z ławki rezerwowych na boisko. Po roszadach gospodarze nie zrezygnowali z utrzymywania się w posiadaniu piłki.

Pora na wznowienie meczu. Pierwsza połowa z jednym golem, który przybliżył do odniesienia zwycięstwa Juventus. Przewaga podopiecznych Massimiliano Allegriego nie jest jeszcze jednak bezpieczna.

Jak dotąd jedno trafienie.

Czy Udinese Calcio wyrówna po przerwie?

Pierwsza połowa przebiegała na warunkach Juventusu. Gospodarze mieli dużą przewagę pod względem posiadania piłki. Paulo Dybala oddał uderzenie na 1:0 w 19. minucie po podaniu Moisego Keana. Udinese Calcio odpowiedziało tylko jednym strzałem celnym na bramkę Wojciecha Szczęsnego.

Doliczone dwie minuty.

Jeszcze chwila na poprawienie rezultatu w pierwszej połowie meczu. Udinese Calcio domagało się odgwizdania rzutu karnego, ale sędzia nie widział przewinienia Luci Pellegriniego.

Ekipa z Turynu kontroluje wydarzenia, a interesujące ataki przyjezdnych można spokojnie policzyć na palcach dłoni. Denerwuje się ich szkoleniowiec na przebieg spotkania.

Trener Udinese napomniany kartonikiem.

Pierwsze celne uderzenie na bramkę Wojciecha Szczęsnego. Reprezentant Polski poradził sobie bez zarzutu i powstrzymał piłkę sunącą po murawie.

Żółtą kartkę otrzymał Brandon Soppy za faul na Arthurze Melo.

Tak padła bramka.

Na zakończenie drugiego kwadransa meczu próba zagrożenia Danielowi Padelliemu atakiem z wykorzystaniem prawego skrzydła. Nie przebili się jednak podopieczni Massimiliano Allegriego.

Po zmianie wyniku Juventus pozostał na połowie przeciwnika i stara się przybliżyć do odniesienia zwycięstwa drugim golem. Udinese Calcio nie potrafi zatrudnić Wojciecha Szczęsnego w inny sposób niż dośrodkowaniem.

Żółtą kartkę otrzymał Arthur Melo za ostre przewinienie.

Gospodarze na prowadzeniu. Paulo Dybala!

Gol! Strzelił Paulo Dybala. Asystował mu Moise Kean.

Przewaga podopiecznych Massimiliano Allegriego pod względem posiadania piłki. Futbolówka wydawała się krążyć za wolno między gospodarzami, ale nagle nastąpiło przyspieszenie. Zgrabna wymiana podań, a Paulo Dybala pokonał Daniele Padellego strzałem technicznym w sytuacji sam na sam.

Paulo Dybala starał się przedostać pod bramkę przeciwnika środkiem pola. Nie było w pobliżu kompanów z Juventusu, dlatego Argentyńczyk nie pchał się z piłką na siłę do przodu.

Odrobinę nużąco. Jeszcze żadna akcja Juventusu nie zakończyła się stuprocentową sytuacją podbramkową. Udinese Calcio zmusiło Wojciecha Szczęsnego do piąstkowania swoim dośrodkowaniem.

Nieudane rozegranie na połowie przyjezdnych z wykorzystaniem Paulo Dybali. Piłka uciekła gospodarzom poza boisko, a wznowienie zostało przyznane Danielowi Padelliemu.

Pierwsze uderzenie w meczu pozostawiało bardzo dużo do życzenia. Weston McKennie nie sprawdził Daniele Padelliego, ponieważ nie potrafił odpowiednio przymierzyć.

Gospodarze w biało-czarnych pasiakach adekwatnych do przydomka Bianconeri. Właśnie Juventus starał się przycisnąć na początku meczu, ale grający w zielonych strojach piłkarze Udinese Calcio poradzili sobie w defensywie.

Rozpoczęła się konfrontacja w Turynie. Gospodarze rozdrażnieni przegranym meczem o Superpuchar Włoch, a goście postarają się o uszczelnienie defensywy i sprawienie niespodzianki.

Wojciech Szczęsny w jedenastce Juventusu.

Piłkarze Udinese w drodze do Turynu.

Sędzia: Luca Massimi

Udinese Calcio spróbuje sprawić niespodziankę.

Obrona Udinese Calcio zaprezentowała się katastrofalnie w poprzednim meczu przeciwko Atalancie BC. Cała drużyna poniosła sromotną porażkę 2:6. Dwa gole strzelił jej Luis Muriel, a po jednym dorzucili Mario Pasalić, Rusłan Malinowski, Joakim Maehle oraz Matteo Pessina.

Ekipa z Piemontu została pokonana w meczu o Superpuchar Włoch.

W takich okolicznościach Stara Dama obeszła się smakiem Superpucharu Włoch.

Juventus nie wywalczył pierwszego w tym sezonie trofeum w calcio. Podopieczni Massimiliano Allegriego grali w Mediolanie z Interem o Superpuchar Włoch. O porażce 1:2 zdecydowało uderzenie Alexisa Sancheza na zakończenie ostatniego ataku Nerazzurrich w dogrywce.

Tak w przeszłości Juventus walczył z Udinese Calcio.

Na zakończenie dnia w lidze włoskiej dojdzie do konfrontacji Juventusu FC z Udinese Calcio. Oba zespoły noszą przydomek Bianconeri i choć zdecydowanie bardziej popularni są Ci z Turynu, to ekipa z regionu Friulli chwali się dłuższą historią.