Polska amp futbol
7' Kamil Grygiel 35' Kamil Grygiel 50' Mariusz Adamczyk
Francja amp futbol
15' Jerome Raffeto
2:0
  • 17 Września 2021, 17:00

Sędzia zagwizdał po raz ostatni, koniec meczu! Reprezentacja Polski zameldowała się w półfinale mistrzostw Europy i zmierzy się z Hiszpanią.

Wspaniała indywidualna akcja Krystiana Kapłona, który jest bardzo aktywny w ofensywie.

Do końca spotkania pozostały tylko dwie minuty.

Żółtą kartkę otrzymał Mariusz Adamczyk.

Piękny obrazek. Driss Mlahfi ucierpiał i polscy zawodnicy pomogli Francuzowi opuścić plac gry.

Polska amp futbol. Schodzi: Kamil Rosiek. Wchodzi: Piotr Mizera.

Polska amp futbol. Schodzi: Kamil Grygiel. Wchodzi: Tomasz Miś.

Polacy chcą zamknąć mecz. Kamil Grygiel właśnie trafił w słupek.

Polska amp futbol. Schodzi: Bartosz Łastowski. Wchodzi: Mariusz Adamczyk.

Z boiska nie podnosi się Kamil Grygiel, sztab medyczny już zajął się kadrowiczem.

Kamil Grygiel stanął przed szansą, lecz upadł na boisko. Wydawało się, że francuski obrońca faulował Polaka.

Francuzi są bezradni. Bartosz Łastowski mógł podwyższyć wynik, jednak przestrzelił.

Przerwa na żądanie selekcjonera reprezentacji Francji.

Gol! Strzelił Kamil Grygiel. Asystował mu Bartosz Łastowski.

Kamil Grygiel dopiął swego! Polak otrzymał podanie od Bartosza Łastowskiego i bez trudu sfinalizował całą akcję. Biało-Czerwoni o krok od awansu.

Francja amp futbol. Schodzi: Driss Mlahfi. Wchodzi: Tristan Diaz.

Druga bramka wisi w powietrzu. Strzał Kamila Grygiela i piłka przeleciała minimalnie obok słupka!

Niesamowity jest Krystian Kapłon w drugiej połowie, tym razem trafił w poprzeczkę!

Kolejne mocne uderzenie Krystiana Kapłona. Polak znokautował Sofiane'a Benhameda.

Krystian Kapłon nie zdołał zaskoczyć bramkarza.

Odważna próba Krystiana Kapłona. Rykoszet i rzut rożny dla Polski.

Francja amp futbol. Schodzi: Kevin Roger. Wchodzi: Saliou Sall.

Początek drugiej połowy, Francja przy piłce.

Czy Polska wywalczy awans do półfinału?

Do przerwy mamy 1:0. Reprezentanci Polski wyszli na prowadzenie w 7. minucie, a autorem bramki był Kamil Grygiel. Francuzi nie potrafili odpowiedzieć.

Powinno być już 2:0! Piłka po uderzeniu Bartosza Łastowskiego odbiła się od słupka bramki Francuzów.

Sędzia doliczył jedną minutę do pierwszej części gry.

Polacy mają wyraźną przewagę, Bartosz Łastowski doskonale rozdziela piłki.

Kapitalna akcja podopiecznych Marka Dragosza! Polacy oddali trzy niebezpieczne strzały w ciągu kilku sekund, ale wynik nie uległ zmianie.

Kamil Grygiel zagrał do Bartosza Łastowskiego i "polski Messi" został zatrzymany.

Groźna próba Krystiana Kapłona, uderzenie Polaka zostało zablokowane.

Polska amp futbol. Schodzi: Jakub Kożuch. Wchodzi: Przemysław Fajtanowski.

Polscy zawodnicy byli szczególnie zmotywowani przed pierwszym gwizdkiem.

Francja amp futbol. Schodzi: Romain Tonchon. Wchodzi: Marian Sacacol.

Żółtą kartkę otrzymał Jerome Raffeto.

Krystian Kapłon przeprowadził kontratak i Kevin Roger skutecznie interweniował po jego strzale.

Trókolorowi wznowili grę od bramki. Łukasz Miśkiewicz wykazał się refleksem.

Selekcjoner francuskiej kadry poprosił o przerwę.

Było bardzo blisko! Łastowski dograł w pole karne, lecz Rosiek nie dosięgnął piłki.

I kolejny strzał, tym razem swoich sił spróbował Bartosz Łastowski. Bramkarz odbił piłkę.

Gol! Strzelił Kamil Grygiel.

Polscy kibice nie mogli sobie wymarzyć lepszego początku! Kamil Grygiel wygrał pojedynek z bramkarzem i otworzył wynik. To drugie trafienie piłkarza Wisły Kraków na turnieju.

Bartosz Łastowski odnalazł się pod bramką rywali, jednak obrońcy zażegnali niebezpieczeństwo.

Polacy nie pozwalają Francuzom opuścić własnej połowy.

Spokojny początek meczu w wykonaniu reprezentacji Polski. Zawodnicy Marka Dragosza wymieniają podania.

Pierwszy gwizdek sędziego!

Bartosz Łastowski rozegra 100. spotkanie z orzełkiem na piersi.

Przemysław Świercz wyprowadził polską drużynę. Zaczynamy od hymnów obu państw.

- Chcemy grać swoje. Z Francuzami graliśmy już wielokrotnie, charakter zespołu się nie zmienił. Cieszy mnie to, że oni chcą grać w piłkę, więc możemy być świadkami naprawdę dobrego meczu - ocenił selekcjoner Marek Dragosz przed kamerami TVP Sport.

Dzisiejszy mecz odbędzie się na stadionie Prądniczanki Kraków.

W ubiegłą środę reprezentacja Polski zremisowała 1:1 z Hiszpanią. W przypadku awansu do półfinału podopieczni Marka Dragosza ponownie zmierzą się z zawodnikami "La Roja".

Polscy ampfutboliści idą jak burza i są coraz bliżej upragnionego tytułu. W piątek Biało-Czerwoni zagrają z Francją o półfinał mistrzostw Europy. Początek tej rywalizacji zaplanowano na godz. 17:00.