Świt Nowy Dwór Mazowiecki
47' Arkadiusz Gajewski 63' Filip Kowalczyk 70' Sebastian Cuch
Lechia Gdańsk
8' Ilkay Durmus 65' Jan Biegański 74' Zlatan Alomerović 90+3' Miłosz Szczepański
2:1

Koniec meczu. Lechia Gdańsk przegrywa w Nowym Dworze Mazowieckim 1:2. To wielki sukces gospodarzy, a zarazem kompromitacja gdańszczan.

Kąśliwy strzał Biegańskiego z dystansu, ale piłka znalazła się w rękach Lemanowicza.

Biegański podawał na lewe skrzydło do Sezonienki... kopnął jednak w aut.

Mamy kolejną przerwę w grze. Prawdopodobnie jest ona spowodowana odpaleniem środków pirotechnicznych przez kibiców Świtu.

Żółtą kartkę otrzymał Miłosz Szczepański. Spóźniony wślizg przy linii bocznej.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Schodzi: Arkadiusz Gajewski. Wchodzi: Marcel Bykowski.

Jeszcze jedna bezsensowna wrzutka Durmusa. Długo leciała piłka... Lemanowicz był faulowany przez Zwolińskiego.

Druga połowa potrwa o minimum pięć minut dłużej.

Agresywny pressing gospodarzy i Biegański wybija piłkę w aut. Pogubiona Lechia w drugiej połowie.

Piłka w siatce Świtu po strzale Zwolińskiego, ale sędzia asystent pokazał spalonego.

Zadymiło się nad boiskiem. Kibice Świtu odpalili race.

Mnożą się dośrodkowania ze strony Lechii. Świt jednak mądrze się broni i wybija piłki.

Po starciu z Sezonienką ucierpiał Długołęcki. Potrzebuje pomocy medycznej.

Kontuzje łapią zawodników Świtu.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Schodzi: Marcel Niesłuchowski. Wchodzi: Jan Nawotczyński.

Dobre dośrodkowanie (a może strzał?) Durmusa z rzutu wolnego. Piąstkuje jednak piłkę na piątym metrze Lemanowicz.

Lechia ma coraz mniej czasu na doprowadzenie do remisu. Gdańszczanie w ataku pozycyjnym.

Alomerović instynktownie broni strzał piętą Kamińskiego z kilku metrów. Ale nawet gdyby padł gol, to nie zostałby on uznany. Kamiński był na spalonym.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Schodzi: Filip Kowalczyk. Wchodzi: Karol Drwęcki.

Żółtą kartkę otrzymał Zlatan Alomerović. Za protesty.

Kiepskie dośrodkowanie Durmusa. Sosnowski daleko wybija piłkę. W ten sposób Lechia na pewno nie zagrozi bramce Świtu.

Dwadzieścia minut do końca. Lechia ma optyczną przewagę, choć niewiele z niej wynika. Blisko sensacji w Nowym Dworze Mazowieckim.

Żółtą kartkę otrzymał Sebastian Cuch. Za odkopnięcie piłki po gwizdku.

Rzut rożny dla Lechii. Dośrodkowanie Durmusa, skakali Maloca i Kopacz, ale żaden z nich nie zdołał sięgnąć piłki.

Centra Żukowskiego, był w polu karnym Zwoliński, ale jego strzał został zablokowany przez Kamińskiego, który dodatkowo ucierpiał w tej sytuacji.

Świt nie zamierza odpuszczać. Nie cofa się na własną połowę, ale w dalszym ciągu wysoko pressuje.

Żółtą kartkę otrzymał Jan Biegański. Faul taktyczny. Gdyby nie to, Świt miałby znakomitą okazję do kontry.

Gol! Strzelił Filip Kowalczyk.

Sensacyjnie układa nam się to spotkanie. Trzecioligowiec prowadzi! Lechia miała kontrę, ale łatwo straciła piłkę. Po chwili strzał z dystansu oddał Kowalczyk, wyraźny rykoszet od nóg Kopacza zmylił Alomerovicia i futbolówka wpadła do bramki!

Sędzia ocenił, że nie doszło tam do przewinienia. Nie ma rzutu karnego!

Sędzia idzie do monitora, by na własne oczy ocenić całą sytuację. Jeszcze nic nie jest przesądzone.

Zwoliński upadł w polu karnym i sędzia nie ma wątpliwości! Rzut karny dla Lechii!

Niesamowita sytuacja w polu karnym Świtu! Ależ wyszli spod pressingu goście, wreszcie Conrado zagrał do Durmusa, ten oddał piękny strzał z narożnika pola karnego, po którym piłka trafiła w poprzeczkę! Dobitka Diabate z paru metrów była natomiast niecelna.

Kuźma łatwo ograł Conrado, szukał dośrodkowania tzw. fałszem, ale źle trafił w piłkę i ta opuściła boisko.

Kowalczyk popisał się kapitalnym dośrodkowaniem z prawej strony, Niesłuchowski był kompletnie niepilnowany w polu karnym, miał mnóstwo miejsca, ale jego strzał głową świetnie broni Alomerović!

Kolejny raz gorąco w polu karnym Świtu. Lekki strzał Durmusa z szesnastu metrów, był rykoszet i tym razem instynktownie broni Lemanowicz.

Znakomita okazja dla Lechii, Zwoliński dostał podanie w polu karnym, był nieatakowany, ale jego uderzenie w dobrym stylu obronił Lemanowicz!

Z rzutu rożnego centrował Sosnowski i tym razem obok bramki główkował Cuch.

Lechia ma problem. Świt potrafił zepchnąć ją do defensywy.

Fatalny błąd Malocy na własnej połowie. Lechia łatwo straciła piłkę, ale Chorwat naprawił pomyłkę i wślizgiem powstrzymał kontrę gospodarzy.

Gol! Strzelił Arkadiusz Gajewski. Asystował mu Sebastian Cuch.

Ależ rozpoczyna się druga połowa, Świt wyrównuje! Dobre dośrodkowanie Sosnowskiego z prawej strony, nie trafił w piłkę Żukowski, Cuch efektownie odegrał do Gajewskiego, a ten z bliska pokonał Alomerovicia!

Rozpoczynamy drugą część spotkania.

Piłkarze wracają na boisko.

Koniec pierwszej połowy. Lechia prowadzi w Nowym Dworze Mazowieckim 1:0. Gdańszczanie jednak nie zachwycili. Oczywiście, mają sporą przewagę, stworzyli parę sytuacji, by podwyższyć wynik, ale byli bardzo nieskuteczni.

Daleki wyrzut piłki z autu, ale Gajewski faulował Zwolińskiego w polu karnym Lechii.

Pierwsza połowa potrwa dłużej o minimum jedną minutę.

Świetne długie podanie do Zwolińskiego, zaspała defensywa Świtu i napastnik Lechii był bliski sytuacji sam na sam, ale nie zdołał trącić piłki przed bramkarzem.

Strzał Durmusa z szesnastu metrów zablokowany. Po chwili po wrzutce Żukowskiego nie opanował piłki w polu karnym Zwoliński.

Kontra Lechii, Terrazzino długo holował piłkę, miał dwie opcje do podania, ale zagrywał niecelnie w stronę Diabate. Po chwili zdziwił się jeszcze, że sędzia nie dostrzegł faulu na nim.

Mieliśmy krótką przerwę w grze, ponieważ Durmus przypadkowo trafił w twarz Cieślaka. Zawodnik Świtu musiał zejść z boiska.

Tym razem centrował Durmus, Zwoliński wypracował sobie pozycję strzelecką, ale uderzył obok słupka.

Kałuziński popisał się dobrym dośrodkowaniem z rzutu rożnego, ale strzał Malocy z pięciu metrów był minimalnie niecelny.

Durmus łatwo ograł na skrzydle Cieślaka, Terrazzino wygrał walkę w powietrzu, jednak nie trafił czysto w piłkę.

W odpowiedzi z rzutu wolnego centrował Sosnowski, ale spokojnie na piątym metrze złapał piłkę nieatakowany Alomerović.

Miękka centra Kałuzińskiego w pole karne, po którym jednak niecelnie z kilku metrów główkował Maloca. Przewaga Lechii nie maleje.

Diabate indywidualnie kończył kontratak Lechii, ale jego strzał z szesnastu metrów został zablokowany.

Długie podanie w kierunku Zwolińskiego, jednak Lemanowicz odważnie wyszedł na przedpole i pewnym chwytem wyjaśnił sytuację.

Rzut rożny dla Lechii. Dośrodkowanie Kałuzińskiego, ale najwyżej wyskoczył Kamiński i wybił piłkę.

To powinno być 2:0! Diabate zakręcił rywalami w polu karnym, dośrodkował na piąty metr do Zwolińskiego, ale ten fatalnie się pomylił i strzelił głową nad poprzeczką!

Ależ zamieszanie w polu karnym gospodarzy. Z kilku metrów strzelał Kopacz, ale trafił w stojącego przed nim rywala. Po chwili poprawił jeszcze strzałem z trzydziestu metrów Conrado, lecz dość znacznie się pomylił.

Oblężenie bramki Świtu. Po akcji Żukowskiego strzelał z ostrego kąta Zwoliński. Został zablokowany i tym razem to Lechia ma rzut rożny.

Potężne uderzenie Kałuzińskiego z dystansu, ale nie dał się zaskoczyć Lemanowicz!

Dośrodkowanie Sosnowskiego z rzutu rożnego, ale wybijają piłkę obrońcy Lechii.

Kontra Świtu. Płaskie dośrodkowanie Cieślaka i bliski gola samobójczego był Kopacz. Ostatecznie udało mu się wybić piłkę na rzut rożny.

Lechia wypracowała już sobie zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki.

Pokazał się do prostopadłego podania Zwoliński, ale nawet nie wystartował do piłki zagranej przez Żukowskiego. Było zdecydowanie za mocne.

Długo budowali akcję przyjezdni. Wreszcie Conrado poszukał płaskiego dośrodkowania z lewej strony, jednak po lekkim rykoszecie złapał piłkę Lemanowicz.

Prostopadłe podanie w kierunku Kowalczyka, ale Alomerović był czujny i skutecznie interweniował poza własnym polem karnym.

Świt potrafi się odgryźć! Kowalczyk strzelił płasko, Alomerović sprawiał wrażenie spokojnego, ale piłka tylko nieznacznie minęła jego bramkę!

Raz jeszcze Lechia. Diabate oddał strzał z narożnika pola karnego, ale pewnie interweniował Lemanowicz.

Kolejny atak gdańszczan, jednak Zwoliński podawał zbyt mocno do rozpędzonego Diabate. Odrobina precyzji i zawodnik z Mali mógłby stanąć oko w oko z bramkarzem.

Gol! Strzelił Ilkay Durmus.

Pewny strzał Turka z jedenastu metrów. Lechia obejmuje prowadzenie!

I mamy rzut karny dla Lechii Gdańsk!

Sędzia Kawałko podbiega do monitora, by ocenić sytuację sprzed kilkudziesięciu sekund. Możliwy rzut karny dla Lechii.

Durmus upadł w polu karnym i domagają się rzutu karnego goście. Doszło tam do kontaktu z Cieślakiem, jednak sędzia uznał, że nie doszło do przekroczenia przepisów.

W odpowiedzi mieliśmy akcję Lechii prawą stronę, ale po płaskim dośrodkowaniu Żukowskiego wybili futbolówkę obrońcy Świtu.

Ładna akcja Świtu, pograli na małej przestrzeni w polu karnym. Kuźma odegrał do Kowalczyka, ale ten ponownie strzelił obok bramki.

Odważnie zaczęli gospodarze. Nie czekają na własnej połowie na Lechię, tylko podchodzą wyższym pressingiem.

Strata Lechii na własnej połowie, Kowalczyk pokusił się o strzał zza pola karnego, ale nie trafił czysto w piłkę i ta przeleciała obok słupka.

Rozpoczynamy spotkanie!

Piłkarze wychodzą na boisko.

Sędzią dzisiejszego meczu będzie Grzegorz Kawałko z Białegostoku.

Lechia zagra dziś w dość mocnym składzie:

To kolejne ze spotkań 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski, w którym jest jeden zdecydowany faworyt. Lechia Gdańsk zagra dziś na boisku trzecioligowego Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Zwycięstwo i awans do kolejnej rundy jest obowiązkiem gdańszczan.

Jakim wynikiem zakończy się mecz Świt - Lechia?