Liga Mistrzów: Półfinały, pierwsze mecze
(0:0)
Zakończony
Villarreal CF
komentarz

Pewne i w pełni zasłużone zwycięstwo Liverpoolu z Villarrealem 2:0. To spokojna zaliczka w perspektywie rewanżu, który już w najbliższy wtorek!

3
3
1
90+3'

Wrzutka Lo Celso, ale wybijają piłkę gospodarze.

90+2'

Faulowany Aurier. Będzie ostatnia szansa dla Villarrealu w dzisiejszym meczu. Rzut wolny z bocznego sektora boiska, okazja do dośrodkowania.

90'

Spotkanie potrwa o minimum dwie minuty dłużej.

1
89'

Liverpool kontroluje ten mecz od pierwszej minuty. Ani przez moment nie można było odnieść wrażenia, że gol dla gości wisi w powietrzu.

87'

Boulaye Dia dostał długie podanie z głębi pola, uderzył z powietrza, jednak bez problemu złapał piłkę Alisson. Poza tym, był spalony.

85'

Nerwowo wybijają piłkę goście, byle dalej od własnej bramki.

84'

Nieudane akcje nie wybijają z rytmu gospodarzy. Oni cały czas napierają i chcą strzelać kolejne gole.

83'

Dwójkowa akcja rezerwowych. Origi w pole karne do Diogo Joty, ale ten nie opanował piłki.

81'
ZMIANA

Liverpool FC. Schodzi: Luis Diaz. Wchodzi: Divock Origi.

79'

Tymczasem kibice na Anfield skandują "Divock Origi". Chcą zobaczyć go choć przez moment na boisku.

1
1
78'

Świetna kontra Liverpoolu. Diogo Jota w pole karne do Luisa Diaza, ten w mgnieniu oka odskoczył rywalowi, wypracował sobie sytuację strzelecką z ostrego kąta, jednak nie trafił czysto w piłkę i kopnął wyraźnie obok.

78'

Długo, bardzo długo utrzymują się przy piłce podopieczni Kloppa.

77'

Nieco wyższym pressingiem próbują teraz zaatakować goście, jednak nie mają zbyt wielu argumentów, by odebrać piłkę.

1
76'

Diogo Jota zbyt agresywnie wyskoczył do pressingu i nieprzyjemnie faulował Raula Albiola.

1
74'

Fatalne dośrodkowanie Danjumy. Piłkę wybił pierwszy na drodze zawodnik Liverpoolu.

1
73'

Zupełnie z niczego goście wywalczyli rzut rożny.

1
1
73'
ZMIANA

Liverpool FC. Schodzi: Sadio Mane. Wchodzi: Diogo Jota.

72'
ZMIANA

Villarreal CF. Schodzi: Samuel Chukwueze. Wchodzi: Boulaye Dia.

wchodzi Wchodzi
Boulaye Dia #16
schodzi Schodzi
72'
ZMIANA

Villarreal CF. Schodzi: Pervis Estupinan. Wchodzi: Manu Trigueros.

Pervis Estupinan #12
72'
ZMIANA
70'

Po drugim golu przewaga gospodarzy jeszcze wzrosła.

69'

Dwa rzuty rożne dla Liverpoolu. Wybronili się goście.

1
68'

Jeszcze raz Rulli. Tym razem końcówkami palców odbił piłkę po płaskim strzale Luisa Diaza.

1
68'

Mocny i zaskakujący strzał van Dijka z dystansu! Rulli miał sporo problemów, choć piłka leciała w środek bramki.

66'

Jedna z nielicznych kontr gości, Pedraza ponownie płasko centrował w pole karne, jednak Chukwueze został uprzedzony przez van Dijka.

1
66'

Podanie w ciemno w pole karne w wykonaniu Luisa Diaza. No właśnie, nie spojrzał, a nie było tam żadnego z partnerów.

1
65'

Liverpool prowadzi różnicą dwóch bramek, a mimo to obraz gry w ogóle się nie zmienia. Villarreal jest kompletnie bezradny na Anfield.

1
64'

Ależ świetna akcja Liverpoolu! Mocne dośrodkowanie Arnolda na dalszy słupek, piłkę do siatki wpakował Robertson, ale był spalony!

1
63'

Bardzo nieudane dośrodkowanie Robertsona z rzutu wolnego. Nikt nie zamykał tej akcji na dalszym słupku.

1
62'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Giovani Lo Celso. Faulowany Robertson.

1
62'

Kontratak gości, Pedraza zagrał płasko w pole karne, ale tam prosty błąd w przyjęciu piłki popełnił Danjuma. To mogła być złota szansa Villarrealu.

1
1
60'

Salah upadł w polu karnym. Pau Torres rzeczywiście delikatnie złapał go w okolice szyi, natomiast sędzia Marciniak ani myślał o użyciu gwizdka w tej sytuacji.

1
59'

Nie ma mowy o zdjęciu nogi z gazu. Liverpool nakręcony, chce iść po kolejne gole.

3
3
56'

Długo dzielnie bronili się goście, ale gdy tylko Liverpool poczuł krew, ich plan legł w gruzach.

2
2
1
55'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Sadio Mane. Asystował mu Mohamed Salah.

Villarreal w szoku, a Liverpool gra swoje! Kapitalna akcja Mane, idealne podanie do wbiegającego w pole karne Mane, ten uprzedził Rulliego i czubkiem buta skierował piłkę do siatki!

9
8
2
3
2
53'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Pervis Estupinan.

Liverpool atakował i wreszcie doczekał się chwili radości! Arnold zagrał na obieg do Hendersona, ten momentalnie centrował w pole karne, piłka odbiła się od Estupinana i zaskoczyła Rulliego. Gospodarze na prowadzeniu!

13
6
3
2
2
53'

Szybka akcja Liverpoolu. Dośrodkowanie Arnolda w pole karne, ale Luis Diaz strzelił za lekko z trzynastu metrów. Pewnie broni Rulli.

52'

Lo Celso doznał jakiegoś urazu głowy. Natychmiast przerwał grę sędzia Marciniak, natomiast wydaje się, że wszystko jest w porządku ze zdrowiem zawodnika gości.

1
2
2
1
51'

Długie podanie w wykonaniu van Dijka, ale żaden z partnerów nie miał szans, by dobiec do piłki. Ponownie nie spieszy się Rulli.

1
2
50'

Piłka w siatce po strzale Fabinho z pięciu metrów, ale sędzia asystent szybko zasygnalizował spalonego. I rzeczywiście, był spalony po odegraniu Mane.

2
1
49'

Jakieś przepychanki w polu karnym. Konate upadł na murawę.

49'

Nic się nie zmieniło w stosunku do pierwszej połowy. Liverpool w dalszym ciągu niesamowicie wywiera presję na zawodnikach Villarrealu.

48'

Dośrodkowanie Arnolda, ale nie popełnił błędu dobrze ustawiony Albiol.

47'

Żółtą kartkę otrzymał Pervis Estupinan. Faulowany Salah. Liverpool ma rzut wolny metr od linii bocznej pola karnego.

46'

Dośrodkowanie Salaha i... ryzyko podjął Pau Torres. Trącił piłkę, co mogło zaskoczyć Rulliego, ale ostatecznie bramkarz gości popisał się spokojną interwencją.