(2:0)
Zakończony
Liverpool FC
komentarz

Koniec meczu! Szalony wieczór w Villarreal. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:0 i wydawało się, że sensacja wisi w powietrzu, ale druga część spotkania należała już do Liverpoolu. The Reds w finale!

9
5
1
1
90+1'

Dośrodkowanie Lo Celso... piłka prosto do rąk Alissona.

4
5
1
1
90'

Spotkanie potrwa o minimum dwie minuty dłużej.

1
1
2
89'

Kontratak gości w przewadze pięciu na dwóch, ale fatalnie zachował się Salah. Najpierw źle przyjął piłkę zagraną od Mane, a po chwili uderzył słabo i obok bramki.

1
1
1
1
1
88'

Pokazali moc po przerwie.

4
2
1
1
87'

Bardzo niecelny strzał Hendersona zza pola karnego. A chwilę wcześniej w obrębie "szesnastki" zablokowany został szarżujący Salah.

2
1
86'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Etienne Capoue. To już efekt frustracji. Spóźniony atak na Jonesa i gospodarze kończą w osłabieniu.

6
1
1
3
3
85'

Żółtą kartkę otrzymał Pau Torres. Ostrym faulem zatrzymywał rozpędzonego Mane. Goście domagali się nawet bardziej surowej kary dla obrońcy Villarrealu.

2
1
1
2
3
84'

To już typowe dożynki, jak mawia trener Bogusław Kaczmarek. Niewiele dzieje się na boisku. Entuzjazm uszedł z ekipy Villarrealu.

1
1
2
3
84'

Liverpool FC. Schodzi: Fabinho. Wchodzi: James Milner.

81'

Żółtą kartkę otrzymał Giovani Lo Celso. Skrobnięty Fabinho.

2
1
1
1
80'

Miałby wejście smoka Curtis Jones, ale z kilku metrów strzelił prosto w Rulliego! Doskonale dogrywał mu Henderson.

1
1
1
2
80'
80'
79'

Villarreal CF. Schodzi: Boulaye Dia. Wchodzi: Paco Alcacer.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Boulaye Dia #16
1
1
2
79'
79'

Villarreal CF. Schodzi: Pervis Estupinan. Wchodzi: Manu Trigueros.

Pervis Estupinan #12
2
1
77'

Świetne dośrodkowanie Parejo z rzutu wolnego, ale żaden z partnerów nie zdołał trącić piłki, w efekcie czego skończyło się tylko na strachu z perspektywy gości.

2
3
2
1
1
77'

Żółtą kartkę otrzymał Trent Alexander-Arnold.

2
6
3
1
75'

To jest absolutnie najlepsza wersja Liverpoolu w drugiej połowie. Villarreal nie ma absolutnie żadnych argumentów, by odpowiedzieć.

10
2
2
74'

Gol! Strzelił Sadio Mane. Asystował mu Naby Keita.

Liverpool już prowadzi! Po długim podaniu z własnej połowy i błędzie defensywy Mane biegł nieatakowany na bramkę, minął Rulliego przed polem karnym, potem kiwnął jeszcze Foytha i ze stoickim spokojem wpakował piłkę do pustej bramki.

26
13
1
1
72'

Liverpool ma to spotkanie pod kontrolą. Alisson ma w drugiej połowie niewiele pracy.

7
9
3
70'

Zespół Villarrealu jakby opadł z sił. Pierwsza połowa sporo ich kosztowała i to się odbija po przerwie.

6
3
2
3
67'

Gol! Strzelił Luis Diaz. Asystował mu Trent Alexander-Arnold.

Remis! Ależ to się szybko zmieniło! Świetne dośrodkowanie Alexandra-Arnolda, a kompletnie niepilnowany na piątym metrze Luis Diaz pakuje piłkę do siatki! Futbolówka znowu przeleciała między nogami Rulliego...

23
13
3
2
67'

Po rzucie rożnym minimalnie obok bramki główkował Konate.

2
2
4
66'

Ależ blisko gola na 2:2! Świetna indywidualna akcja Luisa Diaza, techniczny strzał z narożnika pola karnego i piłka otarła o słupek!

6
1
2
2
1
65'

Nieźle zapowiadała się akcja Villarrealu, jednak Boulaye Dia trochę się pospieszył i podawał niecelnie w kierunku Gerarda Moreno. Można było z tego wycisnąć znacznie więcej.

1
1
1
63'

Żółtą kartkę otrzymał Etienne Capoue. Ostro faulowany Fabinho.

3
2
3
62'

Gol! Strzelił Fabinho. Asystował mu Mohamed Salah.

I po ponad godzinie gry mamy odpowiedź Liverpoolu! Salah jednym prostopadłym podaniem wymanewrował defensywę Villarrealu, Fabinho miał dużo miejsca w polu karnym i strzałem między nogami pokonał Rulliego! Wydaje się, że golkiper popełnił w tej sytuacji błąd!

28
12
3
8
10
61'

Villarreal spychany do defensywy. Gwizdy na trybunach. To pierwszy taki obrazek w dzisiejszym meczu.

6
2
1
1
58'

Coraz pewniej czują się na boisku zawodnicy Liverpoolu. Tymczasem lekka zadyszka jakby złapała gospodarzy.

8
2
5
1
5
57'

Szansa dla gości. Mane dostał dobre podanie na wolne pole, poczekał, zacentrował na dalszy słupek do Luisa Diaza, który efektownie złożył się do strzału z powietrza, lecz delikatnie skiksował i uderzył nad bramką.

2
1
3
2
1
55'

Poprzeczka ratuje Villarreal! Zaskoczona defensywa gospodarzy po szybko rozegranym rzucie wolnym. Alexander-Arnold huknął z dystansu, piłka odbiła się jeszcze od jednego z zawodników Villarrealu, a następnie uderzyła w poprzeczkę!

2
1
2
4
3
54'

Liverpool nieco odważniej zaatakował, jednak póki co niewiele z tego wynika. Jest to jednak nieco lepsza wersja drużyny z Anfield w porównaniu do pierwszej połowy.

4
2
2
2
4
53'

Rulli pewnie piąstkował po wrzutce Arnolda z prawej strony.

1
1
2
53'

Wróćmy na moment do sytuacji z pierwszej połowy. Powinien być rzut karny dla Villarrealu czy nie?

3
1
1
52'

Boualye Dia na spalonym po długim zagraniu z głębi pola.

1
51'

Dwóch piłkarzy ruszyło do rozpędzonego Luisa Diaza i zablokowali jego strzał z dwudziestu metrów. Co za ofiarność i poświęcenie.

49'

Dobre dośrodkowanie Arnolda, piłka dość szczęśliwie dotarła do ustawionego na dalszym słupku Mane, jednak ten był zdezorientowany i nie zdołał oddać czystego strzału.