(1:1)
Zakończony
Borussia Dortmund
90+3'

Indywidualna akcja w wykonaniu Donyella Malena. Zawodnik Borussii Dortmund zdecydował się na strzał z dystansu i znowu spudłował.

90+2'

Kamil Grabara wyjaśnił sytuację po dośrodkowaniu Juliana Brandta z prawej strony boiska. Polak był praktycznie bezbłędny w dzisiejszym meczu.

2
1
90'

Cztery minuty doliczone do drugiej połowy.

90'

Rasmus Falk może pluć sobie w brodę. Silny strzał pomocnika gospodarzy, minimalnie niecelny.

89'

Isak Johannesson zmusił do interwencji Alexandra Meyera. Tylko rzut rożny dla gospodarzy.

87'

Julian Brandt zagrał na ścianę z Emre Canem. Akcja Borussii Dortmund zakończyła się niecelnym podaniem tego drugiego.

85'

Mocne uderzenie Denisa Vavro z rzutu wolnego. Defensor trafił w jednego z wbiegających graczy FC Kopenhaga.

84'
83'

Borussia Dortmund jest jednym z czterech niemieckich zespołów, który zagra wiosną w Lidze Mistrzów. Do 1/8 finału zakwalifikowały się również: Bayern Monachium, RB Lipsk i Eintracht Frankfurt.

81'

Alexander Meyer mógł odetchnąć z ulgą po tym, jak Orri Oskarsson nie sięgnął piłki. Nic nie wyszło z kolejnego ataku miejscowych.

79'
wchodzi Wchodzi
Diogo Goncalves #19
schodzi Schodzi
79'

Znowu niecelny strzał Youssoufy Moukoko. Snajper gości powinien nastawić celownik.

79'
Orri Oskarsson #18
Mohammed Daramy #15
78'

Aktualizacja tabeli grupy G:

1. Manchester City - 14 pkt

2. Borussia Dortmund - 9 pkt

3. Sevilla FC - 5 pkt

4. FC Kopenhaga - 3 pkt

76'

Anthony Modeste miał mnóstwo miejsca, ale to nie wystarczyło. Francuz uderzył i piłka poszybowała nad poprzeczką.

74'

Nie zmienia się obraz gry w Danii. Borussia Dortmund ma zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki, a gospodarze stwarzają sobie więcej okazji.

72'
Soumaila Coulibaly #44
70'
Rasmus Falk Jensen #33
69'
Isak Johannesson #8
Roony Bardghji #40
69'

Kamil Grabara nawet nie ruszył się z miejsca po strzale głową Karima Adeyemiego. Piłkarz Borussii był bardzo blisko celu.

1
68'

Julian Brandt próbował zaskoczyć Kamila Grabarę. Nic z tego, pomocnik "BVB" wywalczył tylko rzut rożny.

66'
64'

Kombinacyjna akcja Borussii Dortmund i piłka zatrzymała się na prawym słupku! Youssoufa Moukoko mógł zaliczyć "wejście smoka".

63'
61'

Kevin Diks uderzał z trudnej pozycji. Alexander Meyer tylko odprowadził piłkę wzrokiem.

1
1
60'

Mohamed Daramy popełnił błąd, lecz po chwili do piłki dopadł Victor Claesson. Kapitan FC Kopenhaga zmarnował kolejną szansę.

1
1
58'
Victor Kristansen #34
Christian Sorensen #6
55'

W ostatnich minutach rosła przewaga Borussii Dortmund. Kamil Grabara ma coraz więcej pracy.

53'

Co za kiks Anthony'ego Modeste'a! Z kilku metrów napastnik Borussii Dortmund nieczysto trafił w piłkę.

51'

Dużo szczęścia miał Kamil Grabara. Piłka przeleciała tuż obok lewego słupka po próbie Karima Adeyemiego.

49'

Na początku drugiej odsłony przebudził się Roony Bardghji. Strzał skrzydłowego gospodarzy był niecelny.

48'

Kamil Grabara wypiąstkował piłkę po dograniu Thorgana Haazarda. Akcja gospodarzy szybko zakończyła się fiaskiem.

1
47'
1
czas Druga połowa
46'

Start drugiej połowy może się nieco opóźnić. Fani FC Kopenhaga odpalili środki pirotechniczne na trybunach Parken.

46'
Niklas Sule #25
45+2'
45+1'

Strzał Viktora Claessona był zbyt lekki, by zaskoczyć interweniującego Gregora Kobela. Szwajcar nie miał problemów z uderzeniem kapitana rywali.

45'

Arbiter dorzucił jeszcze dwie minuty do pierwszej połowy.

43'

FC Kopenhaga zamierza sprawić niespodziankę na pożegnanie z Ligą Mistrzów. Indywidualną akcję przeprowadził Roony Bardhji, który został zablokowany.

41'

Gol! Strzelił Hakon Haraldsson. Asystował mu Viktor Claesson.

Po kilku próbach gospodarze dopięli swego. Viktor Claesson wykorzystał błąd Niemców i płasko dośrodkował z lewego skrzydła. Całą akcję z niewielkiej odległości sfinalizował Islandczyk Hakon Haraldsson.

Hakon Haraldsson #30
2
1
1
39'

Strzały (celne):

FC Kopenhaga - 8 (5)

Borussia Dortmund - 3 (1)

37'

Borussia Dortmund na jednobramkową przewagę i nie forsuje tempa. Duńczycy próbują odzyskać piłkę.

1
34'

Wysoki pressing podopiecznych Jacoba Neestrupa. Borussia Dortmund wciąż wymienia podania na własnej połowie.

1
32'

Wymuszona przerwa w grze. Jeden z kibiców wbiegł na murawę, służby porządkowe próbują opanować sytuację.

1
2
2
1
1
31'

Coraz odważniejsi w atakach są Duńczycy. Mohamed Daramy wywalczył stały fragment gry w pobliżu pola karnego gości.

1
1
1
1
2
29'

Niespodziewanie zrobiło się gorąco pod bramką Borussii Dortmund. Viktor Claesson trafił prosto w Gregora Kobela.

1
1
2
1
1
27'

Dortmundczycy dopiero się rozkręcają. Piłkarze FC Kopenhaga od kilkudziesięciu sekund tylko przyglądają się grze rywali.

2
1
1
1
1
25'

Thorgan Hazard przełamał się w dobrym momencie. Było to pierwsze trafienie Belga w sezonie 2022/23 biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki.

23'

Gol! Strzelił Thorgan Hazard. Asystował mu Felix Passlack.

Pierwszy celny strzał gości i Kamil Grabara musiał wyciągać piłkę z siatki. Thorgan Hazard odnalazł się po wrzutce Felixa Passlacka, opanował piłkę i silnym uderzeniem pokonał bramkarza. Jeden z obrońców przeszkodził Polakowi w interwencji.

2
20'

Teraz swoich sił spróbował Lukas Lerager. Pomocnik FC Kopenhaga nie trafił jednak w światło bramki.

19'

Emre Can podłączył się do akcji ofensywnej. Reprezentant Niemiec przewrócił się w polu karnym, ale sędzia nie dopatrzył się faulu Lukasa Leragera.

1
17'

Donyell Malen otrzymał podanie od Giovanniego Reyny, po czym fatalnie spudłował. Piłka przeleciała nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Kamila Grabarę.

14'

W polu karnym gospodarzy odnalazł się Donyell Malen. Nikt nie przeciął toru lotu piłki po dośrodkowaniu Holendra.

12'

Hakon Haraldsson ograł obrońców i uderzył w kierunku bramki. Piłka trafiła do koszyczka Gregora Kobela.

10'

Ależ było blisko! Mohamed Daramy zacentrował z lewej strony, a Roony Bardhij zdołał oddać strzał głową. Gregor Kobel wyciągnął się jak struna.

9'

Pierwsza próba niemieckiej drużyny. Uderzenie Giovanniego Reyny zostało zablokowane przez jednego z obrońców gospodarzy.

7'

Spokojny początek meczu w wykonaniu Borussii. Dortmundczycy mają przewagę w posiadaniu piłki.

5'

Efektowna kartoniada na trybunach Parken. W ten sposób kibice FC Kopenhaga żegnają się z trwającą edycją Ligi Mistrzów.

4'

Z rzutu rożnego dośrodkował Thorgan Hazard. Kamil Grabara wyszedł z bramki i pewnie chwycił piłkę.

2'

Kilkadziesiąt sekund po pierwszym gwizdku Duńczycy bronią się na własnej połowie. Goście próbują przejąć kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi.

czas Start meczu
Kto wygra mecz?
Będzie remis
20:55

Dzisiejszy mecz poprowadzi Alijar Agajew (Azerbejdżan). Z wozu VAR sędziego głównego wspierać będą Tomasz Kwiatkowski i Bartosz Frankowski.

20:49

- Chcemy grać w swoim rytmie i trzymać się rzeczy, które do tej pory dobrze funkcjonowały. Wystawimy optymalny skład. Każdy, kto pojawi się na boisku, absolutnie na to zasługuje - przekonywał na konferencji prasowej Edin Terzić.