Podbeskidzie Bielsko-Biała
36' Oleg Wierietiło 54' Adam Mójta  (1:0) 57' Oleg Wierietiło 65' Samuel Stefanik 76' Adam Mójta 80' Mateusz Możdżeń  (2:0) 90' Mateusz Możdżeń
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
56' Martin Juhar 73' Patryk Fryc 73' Bartłomiej Babiarz
2:0

Koniec spotkania w Bielsku-Białej. Zasłużone zwycięstwo Górali!

Zubas faulowany w walce o piłkę w powietrzu.

Sędzia doliczył cztery minuty.

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Możdżeń.

Pełno emocji w Bielsku-Biała. Obecne wyniki w meczach Ekstraklasy dają awans do grupy mistrzowskiej Góralom. O wszystkim decyduje współczynnik fair-play.

Z groźnym strzałem Kowala poradził sobie Zubas.

Bardzo niecelne dośrodkowanie Ziajki. Zubas wznowił grę od bramki.

Gol! Strzelił Mateusz Możdżeń. Asystował mu Damian Chmiel. Świetna kontra Podbeskidzia, Chmiel zagrał do Możdżenia, a ten skierował piłkę do pustej bramki.

Termalica. Schodzi: Martin Juhar. Wchodzi: Vladislavs Gutkovskis.

Foszmańczyk dośrodkował z rzutu rożnego, głową uderzył Kupczak, ale piłkę pewnie chwycił Zubas.

Żółtą kartkę otrzymał Adam Mójta.

Żółtą kartkę otrzymał Bartłomiej Babiarz.

Żółtą kartkę otrzymał Patryk Fryc.

Świetna interwencja Zubasa po strzale Babiarza.

Niecelny strzał Ziajki z dystansu.

Mocny strzał Putiwcewa z 17. metra w okienko, ale jeszcze lepsza interwencja Zubasa.

Żółtą kartkę otrzymał Samuel Stefanik. Słowak tuż przed linią pola karnego sfaulował Foszmańczyka.

Podbeskidzie gra w osłabieniu i musi skupić się na defensywie. Cofnięty na pozycję bocznego obrońcy został Sokołowski.

Podbeskidzie. Schodzi: Jozef Piacek. Wchodzi: Kristian Kolcak.

Dramat Podbeskidzia. Kontuzji doznał Piacek. Krótka przerwa w grze, wydaje się, że niezbędna będzie zmiana.

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Oleg Wierietiło, który bezmyślnie sfaulował Foszmańczyka.

Żółtą kartkę otrzymał Martin Juhar.

Gol! Strzelił Adam Mójta. Podbeskidzie objęło prowadzenie! Mójta dwukrotnie strzelał z linii pola karnego, najpierw trafił w obrońcę, ale przy drugiej próbie piłka odbiła się od Ziajki i zmyliła Nowaka.

Mójta wrzucił piłkę z rzutu wolnego, piłkę wypiąstkował Nowak.

Tym razem dośrodkował Mójta, ale piłkę przechwycił Nowak.

Strzał z 18. metra oddał Kędziora. Pewnie piłkę złapał Zumas.

Po dośrodkowaniu Plizgi z lewego skrzydła piłkę wybił Baranowski.

Przerwa trwała nieco dłużej niż regulaminowe 15 minut. Związane jest to z przedłużeniem starcia w Kielcach. Rozbrzmiał gwizdek sędziego, zaczynamy drugą połowę!

Koniec pierwszej połowy. Obie drużyny stworzyły sobie mało sytuacji pod bramką. Oby więcej emocji było w drugiej połowie.

Nieudane dośrodkowanie Plizgi z lewego skrzydła. Od bramki grę wznowił Zubas.

Mójta zdecydował się na strzał z rzutu wolnego, ale trafił prosto w Nowaka.

Żółtą kartkę otrzymał Oleg Wierietiło.

Bardzo nieudane dośrodkowanie Sokołowskiego z prawego skrzydła. Z autu grę wznowili goście.

Piłka po strzale z dystansu Foszmańczyka odbiła się od Piacka i opuściła boisko.

Dobre zagranie do wychodzącego na czystą pozycję Szczepaniaka, ale w ostatniej chwili napastnika Górali ubiegł Putiwcew.

Plizga zdecydował się na strzał z rzutu wolnego z okolic narożnika pola karnego. Było to niecelne uderzenie.

Termalica zaczęła dochodzić do głosu. Słoniki coraz częściej goszczą pod bramką gospodarzy.

Nieudane dośrodkowanie z rzutu rożnego Juhara, ale niecieczanie utrzymali się przy piłce. Ich akcja została zakończona bardzo niecelnym uderzeniem.

Termalica odgryzła się za poprzednie sytuacje. Strzał Plizgi na róg odbił Zubas.

Podbeskidzie przeważa i konstruuje kolejne akcje. Piłkę dograną wzdłuż bramki do siatki starał się skierować Szczepaniak, ale jego strzał był niecelny.

Krótka przerwa w grze. Urazu doznał Sloboda.

Kolejna akcja Podbeskidzia zakończona niecelnym strzałem Sokołowskiego.

Podbeskidzie od początku spotkania ma inicjatywę, ale nie potrafi tego zamienić na celny strzał.

Groźna akcja Termaliki. Foszmańczyk dograł z lewego skrzydła do Kędziory, a ten uderzył z pierwszej piłki. Skuteczna interwencja Zubasa.

Mójta wywalczył piłkę, ruszył lewą stroną i zdołał dośrodkować w pole karne, ale przy interwencji faulowany był Nowak.

Sloboda przejął piłkę pod polem karnym rywali, odegrał do Sokołowskiego, a ten zdecydował się na strzał z dystansu. Była to bardzo nieudana próba.

Mało brakło, a Podbeskidzie objęłoby prowadzenie. Po odbiciu od Putiwcewa piłka przeleciała tuż obok spojenia słupka z poprzeczką.

Plizga dośrodkował z prawego skrzydła, piłkę z łatwością złapał Zubas.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mójty piłkę błyskawicznie wybili gracze gości.

Strzał z dystansu oddał Mójta. Piłkę na rzut rożny wybił Nowak.

Początek spotkania. Rozpoczęli gracze Podbeskidzia, którzy grają w biało-niebieskich strojach. Termalica na pomarańczowo.

Zawodnicy obu drużyn opuścili już tunel i przy muzyce z "Janosika" wyszli na boisko. Za kilka chwil początek emocji  w Bielsku-Białej!

Po 29. kolejce Podbeskidzie Bielsko-Biała zajmuje 10. pozycję, a w swoim dorobku ma 35 punktów. Górale mają szansę na to, by wywalczyć awans do czołowej ósemki, ale żeby tak się stało, muszą odnieść zwycięstwo nad Termalicą Bruk-Bet Nieciecza.

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork).