KGHM Zagłębie Lubin
37' Krzysztof Piątek  (1:1) 50' Arkadiusz Woźniak  (2:1) 55' Paweł Oleksy  (3:1) 71' Martin Polacek 72' Łukasz Piątek  (4:1)
Ruch Chorzów
29' Michał Koj  (0:1) 62' Patryk Lipski
4:1

Koniec spotkania. Zasłużone zwycięstwo lubinian, którzy mieli ogromną przewagę i potwierdzili ją w drugiej połowie.

Po strzale głową Surmy piłkę pewnie złapał Polacek.

Mecz zostanie przedłużony o trzy minuty.

Zagłębie wciąż atakuje, ale tempo spotkania wyraźnie spadło.

Dobre dośrodkowanie Woźniaka, piłkę na róg wybili chorzowianie.

Indywidualna akcja Todorovskiego zakończona bardzo niecelnym strzałem.

Chorzowianie zepchnięci są do głębokiej defensywy i mają problem, by wyjść z piłką z własnej połowy.

Dąbrowski wygrał biegowy pojedynek ze Stępińskim. Goście są bezradni.

Po dośrodkowaniu Starzyńskiego z lewego skrzydła z problemami piłkę chwycił Putnocky.

Kolejny strzał z dystansu Łukasza Piątka. Tym razem nad poprzeczką.

Na meczu obecnych jest 5 429 kibiców.

Ruch. Schodzi: Tomasz Podgórski. Wchodzi: Michał Efir.

Gol! Strzelił Łukasz Piątek. Piękna bramka Łukasza Piątka! Uderzył bez przyjęcia z woleja. Lubinianie dobili chorzowian.

Nie ma gola! Mariusz Stępiński! Fatalne wykonanie rzutu karnego przez Stępińskiego. Strzelił on po ziemi w prawy róg. Polacek pewnie chwycił piłkę.

Żółtą kartkę otrzymał Martin Polacek. Ależ błąd Polacka, który źle przyjął piłkę i ratował się faulem na Stępińskim. Arbiter podyktował rzut karny!

Jedna z nielicznych akcji Ruchu zakończona niecelnym uderzeniem głową Stępińskiego.

Starzyński próbował dośrodkował z lewego skrzydła, ale w ostatniej chwili piłkę odebrał mu Konczkowski.

Po dośrodkowaniu Todorovskiego piłkę złapał Putnocky.

Świetne uderzenie Starzyńskiego z rzutu wolnego z 25. metra. Piłka przeleciała tuż obok słupka!

Żółtą kartkę otrzymał Patryk Lipski.

Lubinianie kontrolują przebieg spotkania i na niewiele pozwalają rywalom.

Ruch. Schodzi: Łukasz Moneta. Wchodzi: Marek Zieńczuk.

Nieudane dośrodkowanie Podgórskiego z rzutu rożnego.

Gol samobójczy! Paweł Oleksy. Mamy trzecią bramkę dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Piątka piłkę głową do własnej siatki skierował Oleksy.

Ruch jest zepchnięty do defensywy. Lubinianie chcą pójść za ciosem.

Gol! Strzelił Arkadiusz Woźniak. Asystował mu Filip Starzyński. Świetne zagranie Starzyńskiego, który technicznie podał piłkę w kierunku Woźniaka. Ten wygrał pojedynek biegowy z obrońcami Ruchu i pokonał Putnocky'ego.

Po dośrodkowaniu Podgórskiego głową uderzył Lipski. Piłkę bez problemów złapał Polacek.

Zaczynamy drugą połowę!

Przerwa.

Koniec pierwszej połowy. Choć wynik na to nie wskazuje, to stroną dominującą byli gospodarze.

Bardzo niecelny strzał Woźniaka.

Lubinianie zamknęli rywali na ich połowie. Dominacja Miedziowych.

Gol! Strzelił Krzysztof Piątek. Asystował mu Filip Starzyński. Starzyński wypatrzył niepilnowanego Piątka, ten dobrze przyjął i ruszył na bramkę rywali. Piątek strzelił po długim rogu, Putnocky nie miał szans na interwencję.

Moneta płasko dośrodkował w pole karne, dobra interwencja Polacka.

Lubinianie przez chwilę cieszyli się ze zdobycia bramki. Sędzia dopatrzył się jednak faulu Woźniaka, który przy walce o piłkę popchnął Cichockiego.

Świetną okazję do wyrównania miał Woźniak, który był niepilnowany w polu karnym i "szczupakiem" uderzył tuż obok słupka.

Zagłębie szybko stara się odrobić straty i mozolnie konstruuje kolejne akcje.

Gol! Strzelił Michał Koj. Fatalne zachowanie obrońców Zagłębia, którzy sprezentowali gola Ruchowi. Po dośrodkowaniu Podgórskiego piłka odbiła się od Janoszki, następnie źle wybił ją Todorovski i Kojowi wystarczyło tylko dostawić nogę.

Zagłębie przeważa, ale wciąż nie może sobie stworzyć groźnej sytuacji.

Dobra akcja Zagłębia zwieńczona technicznym strzałem Janoszki, z którym najmniejszych problemów nie miał Putnocky.

Zbyt głębokie dośrodkowanie Starzyńskiego z lewego skrzydła. Nadal obie drużyny są bardzo niedokładne.

Podgórski przerzucił piłkę na drugą stronę do Monety. Gracza Ruchu ubiegł Guldan.

Ofensywna akcja Tosika, lecz stracił on piłkę tuż przed polem karnym.

Lipski dośrodkował z rzutu wolnego, ale żaden z jego kolegów nie zdołał zgarnąć piłki.

Na strzał z dystansu zdecydował się Kubicki, lecz uderzenie zostało zablokowane przez defensora Ruchu.

Trwa napór gospodarzy, którzy kontrolują wydarzenia na boisku i zdecydowanie częściej goszczą na połowie rywali. Brakuje celnych strzałów.

Starzyński dośrodkował z okolic pola karnego, ale piłkę wybili obrońcy. Chwilę później z 30. metra uderzył Janoszka. Piłkę bez problemów złapał Putnocky.

Groźna akcja Zagłębia zwieńczona nieudanym strzałem Krzysztofa Piątka.

Bardzo nieudany strzał Starzyńskiego na bramkę chorzowian.

Na boisku jest sporo niedokładności. Niecelnie ze skrzydła dośrodkował gracz Zagłębia.

Ruch przeważa w pierwszych minutach. Tym razem akcja Niebieskich została zakończona niecelnym strzałem Hanzela.

Pierwsza akcja Ruchu zakończyła się niecelnym dośrodkowaniem Podgórskiego.

Zaczynamy! Rozpoczęli chorzowianie, którzy grają w tradycyjnych niebieskich strojach. Lubinianie na pomarańczowo.

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa).

W ostatnich kolejkach obydwa zespoły mają problemy z wygrywaniem. Lubinianie ostatnie zwycięstwo odnieśli w 29. kolejce, kiedy na własnym stadionie 4:1 pokonali wicelidera Piasta Gliwice. Ruch Chorzów na pełną pulę w meczu Ekstraklasy czeka jeszcze dłużej. Niebiescy w 26. kolejce ograli w Szczecinie Pogoń 3:2.