Pogoń Szczecin
11' Adam Frączczak 35' David Niepsuj 39' Dawid Kort 62' Dawid Kort 69' Dawid Kort 86' Nadir Ciftci
Lechia Gdańsk
18' Milos Krasić 41' Sławomir Peszko 42' Rafał Wolski 90+3' Lukas Haraslin
3:1 Zakończony

Pogoń Szczecin w grupie mistrzowskiej dzięki zwycięstwu 3:1 z Lechią Gdańsk.

Pogoń. Schodzi: Adam Gyurcso. Wchodzi: Hubert Matynia.

Żółtą kartkę otrzymał Lukas Haraslin.

Pół metra zabrakło Adamowi Frączczakowi, by płaskim uderzeniem zdobyć gola na 4:1, a piłkę dostarczył mu Mateusz Matras, który w następnym sezonie będzie zawodnikiem Lechii Gdańsk.

Doliczone 4 minuty do regulaminowego czasu.

Żółtą kartkę otrzymał Nadir Ciftci.

Naładowana energią Pogoń Szczecin i nie pozwala drużynie z Trójmiasta czymś odpowiedzieć. Przy obecnych wynikach Lechia spada z podium na koniec sezonu zasadniczego.

Spas Delew huknął zza linii pola karnego i Dusan Kuciak musiał ratować Lechię Gdańsk przed stratą czwartego gola. To już byłby piłkarski nokaut.

Dawid Kort strzelił pierwszy dublet w Lotto Ekstraklasie. Kibice pożegnali go głośnymi brawami.

Pogoń. Schodzi: Dawid Kort. Wchodzi: Nadir Ciftci.

Lechia. Schodzi: Flavio Paixao. Wchodzi: Lukas Haraslin.

Pogoń Szczecin pilnuje swojego prowadzenia. Dwa gole to już duża zaliczka, tym bardziej że Lechia Gdańsk nie gra tak dobrze jak w pierwszej połowie.

Lechia. Schodzi: Ariel Borysiuk. Wchodzi: Grzegorz Kuświk.

Gol! Strzelił Dawid Kort. Asystował mu Adam Gyurcso.

Kolejna bramka Dawida Korta. Przyłożył głową z bliska pod poprzeczkę po perfekcyjnym dośrodkowaniu Adama Gyurcso!

Niesamowite! Marco Paixao nie zdobył gola z kilku metrów. Dostał świetne podanie w pole bramkowe od Rafała Wolskiego i kompletnie zawiódł swoim strzałem na wiwat.

Lechia. Schodzi: Milos Krasić. Wchodzi: Simeon Sławczew.

Gol! Strzelił Dawid Kort. Asystował mu Spas Delew.

Dawid Kort uciekł Milosowi Krasiciowi i trącił futbolówkę do bramki na 2:1 po dośrodkowaniu Spasa Delewa! Obecnie Pogoń Szczecin ma wynik premiujący awansem do grupy mistrzowskiej.

Ułańska próba Dawida Korta. Pomocnik Pogoni Szczecin ruszył na przebój i strzelił z 20. metra obok spojenia słupka z poprzeczką.

Pogoń. Schodzi: Marcin Listkowski. Wchodzi: Kamil Drygas.

Rafał Janicki nie zdążył wybić piłki Ricardo Nunesowi i sędzia gwizdnął faul byłego zawodnika Chemika Police na obrzeżach pola karnego. Dośrodkowanie Adama Gyurcso z rzutu wolnego wybił Flavio Paixao.

Niekonwencjonalne rozwiązanie Pawła Stolarskiego. Swoim wstrzeleniem spod linii bocznej przeegzaminował czujność Jakuba Słowika.

Adam Frączczak we własnym polu karnym i wybił dośrodkowanie Rafała Wolskiego z rzutu rożnego. Chwilę później podobny los spotkał wrzutkę Milosa Krasicia.

Crossowe podanie w kierunku Spasa Delewa. Dobrze ustawiony Dusan Kuciak miał bliżej do piłki i sprzątnął ją sprzed nosa rozpędzonego Bułgara.

Podobnie jak przez większą część pierwszej połowy rozgrywa Lechia Gdańsk i szuka jak najlepszego miejsca na oddanie strzału.

Gra wznowiona po przerwie!

Czy Pogoń Szczecin awansuje do grupy mistrzowskiej?

Remis w Szczecinie po 45 minutach.

Żółtą kartkę otrzymał Rafał Wolski.

Żółtą kartkę otrzymał Sławomir Peszko.

Żółtą kartkę otrzymał Dawid Kort.

Rozpędziła się drużyna z Trójmiasta. Bardzo chce wyjść na prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie. Trochę pomaga gościom fakt, że za chmurami schowało się słońce.

Żółtą kartkę otrzymał David Niepsuj.

Dobra interwencja Cornela Rapy wobec ataku Marco Paixao i Lechia Gdańsk nie ma nawet rzutu rożnego. Grę wznowił od bramki Jakub Słowik.

Milos Krasić na spalonym po wybitnym podaniu Rafała Wolskiego z głębi pola. Serb już szykował się do pojedynku sam na sam z Jakubem Słowikiem.

Taką oprawę zaprezentowali kibice na trybunie krytej w Szczecinie.

Wyciszenie na boisku i w przeciwieństwie do początku spotkania Pogoń Szczecin postanowiła wycofać się na własną połowę i poczekać na ruch Lechii Gdańsk.

Dusan Kuciak złapał futbolówkę po podkręconym strzale Adama Gyurcso z rzutu wolnego. Pewna interwencja bramkarza Lechii Gdańsk.

Milos Krasić złożył się idealnie do strzału z powietrza i choć Jakub Słowik miał piłkę na dłoniach, nie sparował futbolówki przed golem.

Po zmianie wyniku drużyna z Trójmiasta chce iść za ciosem. Tym razem zmontowała atak na prawym skrzydle z wykorzystaniem Flavio Paixao oraz Pawła Stolarskiego.

Gol! Strzelił Milos Krasić. Asystował mu Jakub Wawrzyniak.

Piękna akcja i wyrównanie. Rafał Wolski podał piłkę w uliczkę do Jakuba Wawrzyniaka, po którego dośrodkowaniu Milos Krasić strzelił z powietrza na 1:1. Dawno nie cieszył się z trafienia Serb!

Gwizdek sędziego i ponownie piłka przyznana drużynie ze Szczecina. Tym razem Milos Krasić podniósł nogę zbyt wysoko, choć miał obok siebie przeciwnika. To było niebezpieczne zdaniem Pawła Raczkowskiego.

Spas Delew sprowokował do przewinienia Sławomira Peszkę. Od rzutu wolnego Pogoń Szczecin i może ponownie zepchnąć gdańszczan na własną połowę.

Adam Frączczak jest najlepszym strzelcem Pogoni Szczecin.

Gol! Strzelił Adam Frączczak.

Pogoń Szczecin na prowadzeniu! Adam Gyurcso oszukał Pawła Stolarskiego i dośrodkował na głowę Spasa Delewa. Z uderzeniem Bułgara poradził sobie jeszcze Dusan Kuciak, ale w centrum wydarzeń był jeszcze Adam Frączczak i dobił piłkę do siatki na 1:0!

Podanie Mateusza Matrasa za plecy obrońców Lechii Gdańsk. Dusan Kuciak nie dał się wymanewrować i maksymalnie utrudnił zakończenie ataku Spasowi Delewowi.

Żwawo poruszają się po boisku piłkarze, ale poza centrostrzałem, z którym poradził sobie Dusan Kuciak, bez sytuacji podbramkowych. Nudzi się Jakub Słowik.

Dynamicznie drużyna ze Szczecina. Nieustannie próbuje przenosić grę na połowę kandydata do mistrzostwa Polski. Kazimierz Moskal motywuje podopiecznych do ataku.

Zdecydowanie ciekawsze wykonanie rzutu rożnego przez Pogoń Szczecin i zmierzającą pod poprzeczkę piłkę sparował z problemami Dusan Kuciak.

Sławomir Peszko wszedł w pojedynek jeden na jednego z defensorem i wywalczył korner dla Lechii Gdańsk. Krótkie, marne rozegranie rzutu rożnego.

Pierwszy gwizdek w Szczecinie!

W postawowym składzie Pogoni Szczecin dwaj młodzi Dawid Kort i Marcin Listkowski, więc gospodarze ofensywnie, z tylko jednym defensywnym pomocnikiem. Lechia Gdańsk w identycznym ustawieniu jak w derbach z Arką Gdynia.

Kto wygra mecz?

Lechia Gdańsk jest już pewna awansu do grupy mistrzowskiej. W razie zwycięstwa w Szczecinie może nawet zakończyć sezon zasadniczy na szczycie tabeli.

Pogoń Szczecin walczy o awans do grupy mistrzowskiej w Lotto Ekstraklasie. Tylko zwycięstwo gwarantuje drużynie Kazimierza Moskala czwarte z rzędu wejście do ósemki.

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa).

Ławka rezerwowych Lechii Gdańsk: Oliver Zelenika - Simeon Sławczew, Michał Mak, Sebastian Mila, Grzegorz Kuświk, Lukas Haraslin, Joao Nunes.

Ławka rezerwowych Pogoni Szczecin: Dawid Kudła - Mate Cincadze, Kamil Drygas, Hubert Matynia, Nadir Ciftci, Seiya Kitano, Robert Obst.