Sporting Lizbona
58' Bryan Ruiz 64' Joao Pereira 80' Adrien Silva  (1:1) 90+2' Andre
Real Madryt
29' Raphael Varane  (0:1) 39' Marcelo 87' Karim Benzema  (1:2)
1:2

Koniec meczu. Real w 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Żółtą kartkę otrzymał Andre.

II połowa została przedłużona o pięć minut.

Gol! Strzelił Karim Benzema.

I odpowiedź Realu! Po centrze Ramosa strzałem głową Patricio pokonał Benzema.

Remis 1:1 nadal daje Realowi remis, ale Królewscy nie są już tak spokojni jak do gola Silvy.

Gol! Strzelił Adrien Silva.

Pomocnik Lwów pokonał Navasa pewnym uderzeniem. Mamy remis!

Co za scenariusz! Rzut karny dla Sportingu po ręce Coentrao! Piłka trafiła obrońcę Realu w rękę, gdy ten... sygnalizował sędziemu, że chwilę wcześniej ręką zagrał Campbell.

Nawet jeśli Sporting wejdzie już w posiadanie piłki, to nie może wypracować pozycji strzeleckiej.

Real. Schodzi: Marcelo. Wchodzi: Fabio Coentrao.

Osłabiony Sporting nie ma narzędzi, by zagrozić Realowi. Goście z Madrytu w pełni kontrolują przebieg gry.

Sporting. Schodzi: Bryan Ruiz. Wchodzi: Ezequiel Schelotto.

Real. Schodzi: Isco. Wchodzi: Karim Benzema.

Czerwoną kartkę otrzymał Joao Pereira.

Portugalczyk został ukarany za uderzenie Kovacicia w korpus.

Za nami godzina gry, a strzał Varane'a z 29. minuty pozostaje jedynym celnym w tym spotkaniu...

Sporting. Schodzi: Bruno Cesar. Wchodzi: Joel Campbell.

Asensio, który zastąpił Bale'a, będzie jedną z największych gwiazdy MME 2017, które w czerwcu przyszłego roku odbędą się w Polsce.

Real. Schodzi: Gareth Bale. Wchodzi: Marco Asensio.

Żółtą kartkę otrzymał Bryan Ruiz.

Bale wrócił na boisko, ale nie bedzie w stanie kontynuować występu i za chwilę zostanie zmieniony.

Real ciągle w osłabieniu. Bale jest opatrywany poza boiskiem.

Teraz na boisku leży Bale. Walijczyk korzysta z pomocy sztabu medycznego.

Sportingowi łatwiej niż przed przerwą przychodzi wejście z piłką w pole karne Realowi, ale gospodarzom brakuje precyzji przy wykonaniu ostatniego podania i marnują przez to kolejne szanse.

Skończyło się na strachu i Marcelo kontynuuje występ.

Marcelo upadł w trakcie ścigania Gelsona. Wygląda to na poważny uraz stawu skokowego.

Początek II połowy. Od środka Real.

Co ciekawe, uderzenie Varane'a, które dało Realowi prowadzenie, było jedynym w światło bramki w I połowie.

Koniec I połowy.

Bas Dost zatrzymał głową uderzenie Cristiano Ronaldo z rzutu wolnego zza linii bocznej pola karnego.

Bruno Cesar uderzył z linii pola karnego tuż obok słupka bramki Navasa!

Żółtą kartkę otrzymał Marcelo.

Real kontroluje mecz. Królewscy trzymają piłkę daleko od swojego pola karnego i nie oddają jej Sportingowi.

Kapitalna akcja Sportingu, a w jej końcowej fazie Cesar uderzył szpicem buta z 12 metrów. Piłkę na ciało przyjął Ramos i Sporting będzie miał tylko rzut rożny.

Gol! Strzelił Raphael Varane. Asystował mu Cristiano Ronaldo.

Po centrze z rzutu rożnego piłka trafiła pod nogi Ronaldo, który uderzył nieczysto, ale na tyle szczęśliwie, że futbolówka dotarła do Varane'a, a ten wślizgiem posłał ją do siatki.

Przewaga Realu jest coraz wyraźniejsza, ale Królewscy nie potrafią stworzyć zagrożenia pod bramką Patricio.

Trzeba przyznać, że żadna z drużyn nie forsuje specjalnie tempa. Żaden z bramkarzy nie musiał jeszcze interweniować na linii.

I kontra gospodarzy! W jej końcowym fragmencie Gelson zagrał prostopadle w pole karne Realu do Dosta, ale Holender nie doszedł do piłki, po którą próbował sięgnąć wślizgiem.

Królewscy zaczęli łapać właściwy rytm i zyskują przewagę. Teraz to Lwy muszą nabiegać się za piłką.

Przewaga gospodarzy jest coraz bardziej wyraźna. Portugalczycy prowadzą grę i duszą w zarodku wszystkie ofensywne próby gości.

Real na razie musi szukać swojej szansy w kontratakach.

Pierwsze minuty pod znakiem wyraźnej przewagi Lwów. Gospodarze nie wypuszczają Realu z jego połowy.

Ofiarna interwencja Varane'a po dośrodkowaniu Cesara z rzutu wolnego. Francuz wybił piłkę efektownym "szczupakiem", zderzając się przy tym z jednym z rywali.

Ronaldo wypracował sobie pozycję strzelecką przed polem karnym Sportingu, ale Patricio pewnie złapał piłkę po uderzeniu kapitana reprezentacji Portugalii.

Zaczynamy! Od środka Sporting.

Kto wygra mecz?

Zawodnicy są już na murawie. Sporting zagra w tradycyjnych biało-zielonych strojach. Real wystąpi w fioletowych trykotach.

Wizyta Królewskich sprawiła, że stadion w Lizbonie wypełnił się po brzegi.

To wyjątkowy mecz dla Cristiano Ronaldo, który pierwsze kroki w seniorskiej karierze stawiał właśnie jako zawodnik Sportingu. To z tego klubu w 2003 roku przeniósł się do Manchesteru United. Nie jest to jego pierwszy występ na Estadio Jose Alvalade XXI od tego czasu - w sezonie 2007/2008 zagrał w Lizbonie jako zawodnik Czerwonych Diabłów i nawet strzelił dla nich zwycięskiego gola.

Dla Sportingu mecz z Realem jest ostatnią szansą na zachowanie szans na awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. By pozostac w grze, zespół Jorge'a Jesusa musi pokonać Królewskich. Każdy inny wynik zapewni awans Realowi.

Spotkanie poprowadzi Szkota William Collum.