Juventus Turyn
29' Gonzalo Higuain 72' Alex Sandro 81' Blaise Matuidi 82' Medhi Benatia 90+1' Kwadwo Asamoah
Atalanta Bergamo
47' Hans Hateboer 61' Bryan Cristante 78' Gianluca Mancini 79' Gianluca Mancini 82' Marten de Roon
2:0

Juventus wygrał i ucieka Napoli w tabeli.

Żółtą kartkę za brzydki faul otrzymał Kwadwo Asamoah.

Doliczone 3 minuty do regulaminowego czasu.

Paulo Dybala nie przebił się w pole karne Nerazzurrich. Dziś dla odmiany znacznie skuteczniejszy od młodszego rodaka jest w swoich atakach Gonzalo Higuain.

Zagotowali się piłkarze Atalanty, za co Juventus wymierzył karę z zimną krwią. Aktualnie jest już pewny zwyciestwa i spokojnie obserwuje atak pozycyjny przeciwnika.

Żółtą kartkę za przepychanki otrzymał Marten de Roon.

Żółtą kartkę za przepychanki otrzymał Medhi Benatia.

Gol! Strzelił Blaise Matuidi. Asystował mu Gonzalo Higuain.

Łatwo rozmontowana defensywa osłabionego przeciwnika. Blaise Matuidi był sam w polu karnym przeciwnika i technicznym uderzeniem doprowadził do wyniku 2:0!

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną za faul na Giorgio Chiellinim otrzymał Gianluca Mancini.

Juventus. Schodzi: Douglas Costa. Wchodzi: Andrea Barzagli.

Żółtą kartkę za faul na Gonzalo Higuainie otrzymał Gianluca Mancini.

Kartki i zmiany na pierwszym planie w ostatnich minutach. Próbowała to zmienić Atalanta, jednak dośrodkowanie z rzutu rożnego padło łupem Medhiego Benatii.

Żółtą kartkę za faul na Rafaelu Toloiu otrzymał Alex Sandro.

Atalanta. Schodzi: Hans Hateboer. Wchodzi: Andreas Cornelius.

Podanie Hansa Hateboera w pole karne, którego jedynym adresatem mógł być Gianluigi Buffon. Ucieka czas jedenastce z Bergamo.

Atalanta. Schodzi: Robin Gosens. Wchodzi: Andrea Petagna.

Wyborna szansa Douglasa Costy na podwojenie prowadzenia Juventusu! Brazylijczyk wpadł rozpędzony w pole karne Atalanty i oddał uderzenie po ziemi. Owszem, ominął Etrita Berishę, ale jednocześnie jego bramkę.

Juventus. Schodzi: Mario Mandzukić. Wchodzi: Alex Sandro.

Żółtą kartkę za faul na Kwadwo Asamoahu otrzymał Bryan Cristante.

Kwadrans po przerwie to pierwszy w tym meczu ze wskazaniem na Atalantę, jednak żelazna defensywa mistrza Włoch nie kapituluje.

Atalanta. Schodzi: Nicolas Haas. Wchodzi: Leonardo Spinazzola.

Ciekawie Atalanta po przerwie. W pole karne gospodarzy szybują dośrodkowania. Przed momentem Kwadwo Asamoah nie pozwolił na zakończenie wrzutki strzałem Josipowi Iliciciowi.

Po przewinieniu na Josipie Iliciciu była szansa na wyrównanie z rzutu wolnego. Wstrzelenie w kierunku krótkiego słupka bramki Juventusu i ratował tam sytuację głęboko wycofany Gonzalo Higuain.

Rzut rożny dla byłego uczestnika Ligi Europy i było niebezpiecznie. Gianluigi Buffon został w blokach i tylko obserwował uderzenie głową Gianluci Manciniego. Stoperowi Atalanty zabrakło metra do wyrównania.

Żółtą kartkę za nieprzepisowe zatrzymanie przeciwnika otrzymał Hans Hateboer.

Ciekawe, co wymyślili w szatni Gian Piero Gasperini i jego podopieczni. Po przerwie starają sie wymieniać podania i przenieść ciężar gry na połowę Juventusu.

Piłka ponownie w grze!

Czy Atalanta wyrówna po przerwie?

Juventus bliżej zwycięstwa.

Gonzalo Higuain odwrócił się z futbolówką przed linią pola karnego, po czym oddał uderzenie. Poślizgnął się nieco napastnik Juventusu, co utrudniło przymierzenie w bramkę.

Kilka minut zostało do końca regulaminowego czasu w pierwszej połowie. Juventus na prowadzeniu i szuka drugiego gola dla świętego spokoju.

Argentyńska akcja i zanosiło się na drugiego gola dla Juventusu. Podanie Gonzalo Higuaina do Paulo Dybali, którego w sytuacji sam na sam zatrzymał nogą Etrit Berisha. Na dodatek był spalony i sędzia kazał Albańczykowi wznowić grę wykopem od rzutu wolnego.

Po podaniu Josipa Ilicicia szansę na oddanie strzału miał Hans Hateboer. Przypadkowa, chaotyczna próba w boczną siatkę bramki Juventusu.

Giorgio Chiellini nie może uwierzyć, że po niebezpiecznym ataku przeciwnika nie ma żółtego kartonika.

Gonzalo Higuain autorem pierwszego gola.

Atalancie zabrakło konsekwencji w obronie do końca pierwszej połowy. Podobnie jak w meczu pucharowym w Bergamo została trafiona przez Gonzalo Higuaina.

Gol! Strzelił Gonzalo Higuain. Asystował mu Douglas Costa.

Pierwsze celne uderzenie i od razu Juventus na prowadzeniu. Szybkie wyprowadzenie piłki poskutkowało sytuacją sam na sam Gonzalo Higuaina z bramkarzem. Argentyńczyk ominął strzałem po ziemi Etrita Berishę.

Alejandro Gomez wyłuskał piłkę na linii pola karnego przeciwnika i natychmiast oddał ją Nicolasowi Haasowi. Próba uderzenia Szwajcara zdecydowanie obok bramki Juventusu.

Nie idzie Juventusowi łatwo przedarcie się przez defensywę Atalanty. Momentami podopieczni Massimiliano Allegriego wyglądają już na zdenerwowanych postawą przeciwnika, a to generuje niedokładności.

Dziś pogoda sprzyja zawodnikom.

Bryan Cristante zakręcił obrońcami Juventusu i tak sprytnie obił piłkę o nogi przeciwnika, że Atalanta miała korner.

Podanie na wolne pole do rozpędzonego Gonzalo Higuaina. Argentyńczyk oderwał się od obrońców i oddał uderzenie po ziemi obok bramki gości.

Ponownie w posiadaniu piłki Bianconeri. Akcja oskrzydlająca z wykorzystaniem Stephana Lichtsteinera i obrońca Nerazzurrich interweniował ofiarnie po dośrodkowaniu Szwajcara.

Pojedynek Miralema Pjanicia z Martenem de Roonem w centrum boiska. Nie mają wiele miejsca pomocnicy Juventusu na oddawanie uderzeń.

Alejandro Gomez był na lewym skrzydle. Dobiegł w ten sektor boiska stoper Giorgio Chiellini. Doświadczony stoper pomógł unieszkodliwić atak zespołu z Bergamo.

Paulo Dybala nie wywalczył wiele przestrzeni w pojedynku z Nicolasem Haasem. Juventus pozostaje jednak na połowie pasywnego przeciwnika.

Po nieudanym wykonaniu rzutu rożnego przez Juventus grę wznowi od własnej bramki Etrit Berisha.

Akcja Kwadwo Asamoaha z Miralemem Pjaniciem. Gospodarze szukają miejsca do oddania strzału między ciasno ustawionymi zawodnikami Atalanty.

Rafael Toloi nie zgadza się z decyzją sędziego, ale zamiast kłócić się po faulu, lepiej ustawić się przed rzutem wolnym Juventusu.

Pierwszy gwizdek w Turynie!

Kto wygra mecz?

Gianluigi Buffon powraca do bramki Juventusu.

Sędzia: Maurizio Mariani

Drużyny w tradycyjnych strojach.

Przyjazd Bianconerich na stadion.

Juventus został w weekend liderem Serie A. Wygrana w zaległym meczu z Atalantą BC pozwoli mu powiększyć do czterech punktów przewagę nad wiceliderem Napoli. W pierwotnym terminie spotkanie zostało przełożone z powodu ataku zimy w Turynie.