Borussia Dortmund
52' Omer Toprak 54' Pierre-Emerick Aubameyang 63' Julian Weigl
Real Madryt
18' Gareth Bale 29' Gareth Bale 39' Dani Carvajal 40' Luka Modrić 49' Cristiano Ronaldo 79' Cristiano Ronaldo
1:3

Punkty jadą do Madrytu!

Real. Schodzi: Luka Modrić. Wchodzi: Dani Ceballos.

Doliczone 4 minuty do regulaminowego czasu.

Marco Asensio ma energię kilku zawodników. Widział już przed oczami jedynie bramkarza Borussii Dortmund, który w odpowiednim momencie rzucił się pod nogi zmiennika.

Krążyła piłka po obrzeżach pola karnego Realu Madryt. Wysoko ustawiony Łukasz Piszczek zdecydował się na dośrodkowanie, którego żaden z zawodników Borussii Dortmund nie zakończył strzałem.

Real. Schodzi: Gareth Bale. Wchodzi: Lucas Vazquez.

Dublet Cristiano Ronaldo w Dortmundzie!

Gol! Strzelił Cristiano Ronaldo. Asystował mu Luka Modrić.

Po podaniu od Luki Modricia gwiazdor Królewskich wbiegł w pole karne i zauważył kątem oka, że Roman Burki ustawił się karygodnie w bramce. Cristiano Ronaldo huknął ile sił w stopie do siatki Borussii Dortmund i Real Madryt odzyskał dwubramkowe prowadzenie.

Można odnieść wrażenie, że lider Bundesligi stracił już dużo energii. Z drugiej strony to wręcz niemożliwe, że za moment nie przystąpi do decydującego natarcia.

Real. Schodzi: Isco. Wchodzi: Marco Asensio.

Dość spokojnie wymieniał podania Real Madryt. Chyba uśpił przeciwnika, ponieważ Raphael Varane nagle pojawił się w jego polu karnym i zatrudnił płaskim strzałem Romana Burkiego.

20 minut do końca regulaminowego czasu. Ostatni fragment spotkania rozpoczął się równie potężnym, co niecelnym strzałem Realu Madryt. Zinedine Zidane wyraźnie poruszony takim pudłem.

Pierre-Emerick Aubameyang wyciągnał z bramki Keylora Navasa i starał się ominąć doświadczonego golkipera delikatnym dziobnięciem piłki. Zrobił to, ale jednocześnie ominął bramkę Realu Madryt. Szansa zmarnowana!

Trudno typować co jeszcze wydarzy się w tym spotkaniu. Nie ma kilku minut bez jakiegoś zamieszania w polu karnym. Real Madryt ma szanse na zadanie trzeciego ciosu odsłoniętemu rywalowi, ale równie dobrze Borussia Dortmund może doprowadzić do remisu.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Julian Weigl.

Borussia. Schodzi: Jeremy Toljan. Wchodzi: Mahmoud Dahoud.

Borussia. Schodzi: Nuri Sahin. Wchodzi: Julian Weigl.

Otrząsnął się Real Madryt po stracie gola i wywalczył korner. W ostatnich minutach obrońca trofeum miał dużo problemów we własnym polu karnym i jego defensywa może przez moment odetchnąć.

Tak samo jak w poprzednim sezonie Pierre-Emerick Aubameyang wiedział jak trafić do bramki Realu Madryt!

Gol! Strzelił Pierre-Emerick Aubameyang. Asystował mu Gonzalo Castro.

Podobna bramka do tej Cristiano Ronaldo po przeciwnej stronie boiska! Pierre-Emerick Aubameyang wyprzedził stoperów Realu Madryt i sprytnie dziobnął piłkę do siatki po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Borussia Dortmund wraca do gry o zapunktowanie.

Żółtą kartkę otrzymał Omer Toprak.

Cristiano Ronaldo! Tego zawodnika nie trzeba dwa razy przedstawiać.

Gol! Strzelił Cristiano Ronaldo. Asystował mu Gareth Bale.

Szybko wymienili podania piłkarze z Madrytu! Asystę do gola dorzucił Gareth Bale, a jego płaskie podanie z lewego skrzydła wykorzystał Cristiano Ronaldo. 2:0 i Real jest coraz bliżej zwycięstwa w Dortmundzie.

Nie minęła minuta i już huragan przeszedł przed pole karne przyjezdnych. Po główce Andrija Jarmolenki centymetry od wpakowania piłki z bliska do siatki był Pierre-Emerick Aubameyang. Wyborna interwencja defensora uratowała Real Madryt.

Gra wznowiona po przerwie!

Pierre-Emerick Aubameyang nawet nie spoglądał jak Real Madryt fetował prowadzenie.

Czy Borussia wyrówna w drugiej połowie?

Real Madryt bliżej zwycięstwa po 45 minutach.

Jeszcze Cristiano Ronaldo. Jednego defensora położył na łopatki, ale przed piłkę wbiegł jeszcze Omer Toprak i zablokował uderzenie Portugalczyka. Poprawka CR7 niecelna.

Najlepsza w pierwszej połowie interwencja Łukasza Piszczka na zdjęciu.

Żółtą kartkę za zbędne dyskusje otrzymał Luka Modrić.

Żółtą kartkę za faul przed polem karnym otrzymał Dani Carvajal.

Wywołany do tablicy Pierre-Emerick Aubameyang dał o sobie znać. Po podaniu z głębi pola ekspresowo obrócił się z piłką w polu karnym i nawet oddał płaski strzału obok słupka. Sędzia asystent i tak zasygnalizował w tej sytuacji spalonego.

Nuri Sahin uderzył zza pola karnego ponad bramką Realu Madryt. Nie może być zadowolony ze swojej próby pomocnik Borussii Dortmund.

W poprzednim sezonie Pierre-Emerick Aubameyang strzelił Królewskim dwa gole. Drużyna potrzebuje jego aktywności także dziś.

Roman Burki zgarnął futbolówkę na przedpolu po wrzutce z głębi pola. Zabrakło w pobliżu piłki Cristiano Ronaldo, żeby oddać strzał.

Dwa kwadranse spotkania za kibicami. Po zmianie wyniku rozsądek bierze górę nad gorącą krwią w żyłach madrytczyków. Real wciąga przeciwnika na własną połowę.

Żółtą kartkę otrzymał Gareth Bale.

Przewinienie Mario Goetze. Ten pomocnik pamięta z perspektywy boiska mecz Borussii z Realem z 2014 roku, kiedy Robert Lewandowski strzelił Królewskim cztery gole w mniej niż godzinę.

Jest 10 strzałów na liczniku w tym pojedynku. Nieźle jak na 25 minut. W niektórych meczach piłkarze nie mogą oddać podobnej liczby przez godzinę.

Roman Burki odbił uderzenie z ostrego kąta. Po przeciwnej stronie boiska niezłe dośrodkowanie, jednak poradzili sobie zawodnicy w białych strojach.

Spokojniejszy moment meczu. Real Madryt zmusza przeciwnika do wymieniania podań i czeka na kolejną szansę wbiegnięcia w jego pole karne ze sprinterską prędkością.

Gareth Bale rozpoczął strzelanie w tym meczu, a to pewnie nie koniec.

Gol! Strzelił Gareth Bale. Asystował mu Dani Carvajal.

Dani Carvajal wrzucił piłkę za plecy zdezorientowanych Łukasza Piszczka i Sokratisa Papastathopoulosa do Garetha Bale'a. Eleganckie uderzenie Walijczyka prostym podbiciem w okienko i Real Madryt prowadzi w Dortmundzie!

Jednym zdaniem: dzieje się w Dortmundzie i aż dziwne, że wciąż bezbramkowo.

Pobudka Borussii Dortmund. Po dośrodkowaniu Andrija Jarmolenki piłka pofrunęła nad głową Pierre'a-Emericka Aubameyanga do Maximiliana Philippa. Akrobatyczne uderzenie i równie ekwilibrystyczna interwencja duetu Keylor Navas i Sergio Ramos tuż przed linią bramkową. Czy rękami grał tylko bramkarz?

Pożar, pożar w polu karnym Borussii Dortmund. Po podaniu Cristiano Ronaldo genialnie interweniował Łukasz Piszczek i nie pozwolił na oddanie strzału z bliska do odsłoniętej bramki.

Kilkadziesiąt sekund później defensywa Borussii Dortmund rozerwana po raz drugi. Dani Carvajal wpadł z wysoką prędkością w pole karne przeciwnika, nawinął sobie defensora, po czym strzelił w zasięgu rąk bramkarza! Roman Burki uratował gospodarzy.

Cristiano Ronaldo zatrzymany przez gospodarzy na linii pola karnego. Po raz pierwszy w tym meczu futbolówka dotarła do Portugalczyka i natychmiast starał się oddać uderzenie.

Tymczasem Luka Modrić próbował uruchomić podaniem z głębi pola Garetha Bale'a. Rozpędził się Walijczyk, ale piłka turlała się z większą przyjemnością w kierunku Romana Burkiego.

Pierwsze w tym sezonie spotkanie z Ligą Mistrzów w Dortmundzie!

Była krótka przerwa w grze po zderzeniu Nacho z Andrijem Jarmolenko. Ofensywny zawodnik Borussii Dortmund podniósł się już z boiska i zgłasza swojemu bramkarzowi gotowość do atakowania.

Płaskie wstrzelenie w pole bramkowe Realu Madryt i dla odmiany musiał wykazać się drugi stoper, czyli Sergio Ramos. Jego porozumienie z Keylorem Navasem nie wyglądało w tej sytuacji idealnie.

Pierwsze dośrodkowanie w pole karne przyjezdnych wybił Raphael Varane. W akompaniamencie gwizdów Real przystąpił do ataku i na przedpolu musiał go zatrzymać Roman Burki.

Piłka w grze!

Wybrzmiał hymn Ligi Mistrzów w Dortmundzie. Za mniej niż minutę pierwszy gwizdek sędziego.

Trybuny wypełnione, kibice czekają!

Kto wygra mecz?

Borussia Dortmund w tradycyjnych strojach. Łukasz Piszczek w koszulce z numerem "26" zagra na prawej stronie defensywy.

Real Madryt spróbuje zwyciężyć w Dortmundzie po raz pierwszy po sześciu nieudanych podejściach. Biorąc pod uwagę dwie ostatnie dekady, kluby z Zagłębia Ruhry i stolicy Hiszpanii spotkają się po raz 13. Więcej o meczu w zapowiedzi.

Mecz Borussii Dortmund z Realem Madryt to najciekawsze wydarzenie dnia w Lidze Mistrzów. Gospodarze z Łukaszem Piszczkiem w jedenastce postarają się o pierwsze zwycięstwo w fazie grupowej po porażce 1:3 z Tottenhamem Hotspur.

Sędzia: Bjorn Kuipers (Holandia)

Ławka rezerwowych Borussii Dortmund: Roman Weidenfeller - Dan-Axel Zagadou, Marc Bartra, Mahmoud Dahoud, Christian Pulisić, Shinji Kagawa, Julian Weigl

Ławka rezerwowych Realu Madryt: Kiko Casilla - Lucas Vazquez, Marcos Llorente, Achraf Hakimi, Marco Asensio, Borja Mayoral, Dani Ceballos