Szwecja
2' Marcus Berg 61' Jakob Johansson
Włochy
29' Marco Verratti
1:0

Ostatni gwizdek. Szwecja bliżej rosyjskiego mundialu!

Bardzo niecelny strzał Immobile, ale oddać trzeba, że Włoch był w trudnej pozycji.

Sędzia dorzucił do meczu aż 5 minut. Szkoleniowiec gospodarzy ma o to olbrzymie pretensje.

Włosi atakują już całym zespołem, ale Szwedzi rozbijają ich ataki ok. 35 metrów przed bramką Olsena.

Dwie próby uderzeń Włochów sprzed pola karnego gospodarzy, ale za każdym razem na drodze piłki stanęli obrońcy.

Szwecja. Schodzi: Emil Krafth. Wchodzi: Gustav Svensson.

Italia bije głową w mur. Goście mają piłkę przy nodze, ale pomysłu na wyrównanie brak.

Włochy. Schodzi: Marco Verratti. Wchodzi: Lorenzo Insigne.

Podanie za plecy szwedzkich obrońców, ale Immobile był na spalonym.

Szwecja. Schodzi: Marcus Berg. Wchodzi: Isaac Kiese Thelin.

Kontra Szwecji zakończona celnym strzałem Viktora Claessona. Buffon broni jednak bez najmniejszego kłopotu.

Zatrzęsła się szwedzka bramka po strzale Darmiana z 20 metrów! Słupek uratował Trzy Korony!

Italia rzuca się do odrabiania strat, ale Szwedzi słyną z bardzo dobrej defensywy. Już zresztą bronią całym zespołem na własnej połowie.

Włochy. Schodzi: Andrea Belotti. Wchodzi: Eder.

Strzał Immobile został przyblokowany i piłka opuściła boisko. Italii należał się korner, ale sędzia pokazuje, że zaczniemy od bramki.

Gol! Strzelił Jakob Johansson. Asystował mu Ola Toivonen.

Gospodarze szaleją z radości! Daleki wyrzut piłki z autu Kraftha, zgranie głową i strzał rezerwowego. Piłka odbiła się od nóg jednego z Włochów i zupełnie zmyliła Buffona.

Włosi "pracują" na wyrzucenie z boiska Berga. Daniele De Rossi zwija się z bólu sugerując, że został uderzony ręką. Trzeba być jednak obiektywnym... w tym przypadku mamy do czynienia z szopką.

Długie podanie do Berga. Ten walczył o piłkę z Chiellinim, ale niepotrzebnie popchnął obrońcę, a ten ręką trafił w Buffona. Włosi domagali się drugiej żółtej kartki, ale Turek nie wyrzucił zawodnika z boiska.

Szwecja. Schodzi: Albin Ekdal. Wchodzi: Jakob Johansson.

Długo rozgrywali swój atak pozycyjny Włosi, ale wszystko kończy zbyt niskie dośrodkowanie z prawej flanki.

Przerwa w grze. Leonardo Bonucci trafiony w kark przez Toivonena. Co ciekawe pierwszą połowę również rozpoczął od bliskiego kontaktu z trawą.

Ruszyli Włosi! Mocny strzał Candrevy sprzed "szesnastki" sparował Robin Olsen.

Zaczynamy II połowę.

Koniec I połowy.

Piłkarze pograją jeszcze 60 sekund w pierwszej połowie.

Starcie przy linii końcowej boiska. Szarżujący Verratti padł na ziemię po kontakcie z Larssonem. Turecki arbiter nie widział tam faulu.

Bezmyślny faul Darmiana przed własnym polem karnym, ale Ola Toivonen trafia jedynie w mur. Włosi mogli wyprowadzić kontrę, ale zabrakło dokładności.

Czujnie Gianluigi Buffon! Chiellini przegrał walkę z Bergiem, ale włoski bramkarz dobrze wybiegł z bramki i nie pozwolił na oddanie strzału.

Włosi już nie idą w ilość podań. Od kilku minut grają długie podania w pole karne, licząc na pomyłkę szwedzkich stoperów.

Płasko uderzona piłka przez Ekdala ugrzęzła gdzieś w nogach piłkarzy stojących w polu karnym. W olbrzymim chaosie lepiej połapali się goście.

Żółtą kartkę otrzymał Marco Verratti. Podcięcie Berga w środkowej strefie. Kartka oznacza nieobecność w rewanżu.

Mierzone podanie w pole karne do Ciro Immobile. Ależ słabo przyjął to włoski napastnik. Błyskawicznie osaczony przez rywali stracił piłkę.

Techniczny strzał Forsberga z 23 metrów... tuż nad poprzeczką.

Tego Pana nie mogło dzisiaj zabraknąć...

Chytre podanie w pole karne do Forsberga. Ten miał przed sobą tylko Buffona, ale uderzył prosto w niego. Po chwili gwizdek... był spalony.

Chwila przerwy w grze. De Rossi trafił ręką w szyję Berga.

Gospodarze cofnęli się na własną połowę, oddając pole Włochom. Ci cierpliwie wymieniają podania, ale wszystko dzieje się w bezpiecznej odległości od bramki Olsena.

Dobra piłka zagrana przez Belottiego. Akcję na dalszym słupku zamykał Antonio Candreva, ale zabrakło mu zdecydowania i od bramki zaczną Szwedzi.

Po pełnych emocji pierwszych minutach, teraz mecz się uspokoił.

Odpowiada Szwecja! Dobrze rozegrana piłka przed polem karnym gości. Dużo miejsca i czasu na oddanie strzału miał na 19. metrze Ola Toivonen. Płasko, mocno, ale metr obok lewego słupka.

Powinno być 1:0 dla Italii! Świetnie z lewego skrzydła dośrodkował Darmian, ale pozostawiony bez opieki Andrea Belotti przestrzelił głową z kilku metrów.

Bonucci przytrzymał Berga i gdyby tego nie zrobił napastnik stanąłby oko w oko z Buffonem! Do piłki podzedł Emil Forsberg, ale z 20 metrów huknął wysoko nad bramką.

Żółtą kartkę otrzymał Marcus Berg.

Od razu ostry atak w Bonucciego. Obrońca pokazuje sędziemu, że został celowo trafiony w twarz, a Berg udaje niewiniątko.

Zaczynamy!

Piłkarze już na boisku. Czas na hymny.

Kto będzie dziś lepszy?

Spotkanie poprowadzi Cuneyt Cakir (Turcja).

Szwedzi w ostatnim okresie mieli trochę pozasportowych kłopotów. Zamiast skupić się na przygotowaniach do barażu zmagali się ze skandalem.

- Szwecja to mocna drużyna, ale absolutnie nie bierzemy pod uwagę braku awansu - mówi obrońca Leonardo Bonucci. My jednak nie odbieramy szans piłkarzom Trzech Koron.

Włosi zagrają na niebiesko.

Piątkowy wieczór na Friends Arena w Solnie i pierwszy barażowy mecz o MŚ 2018 Szwecja - Włochy. Serdecznie witamy i zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo.