Cracovia
31' Sergei Zenjov 45' Javi Hernandez 56' Michal Siplak 62' Airam Cabrera 63' Javi Hernandez 71' Niko Datković 87' Filip Piszczek
Górnik Zabrze
35' Kacper Michalski 45+1' Kamil Zapolnik 45+3' Paweł Bochniewicz
2:0

No to nokaut po przerwie. Dwie minuty, które wstrząsnęły Górnikiem. Bardzo ważne zwycięstwo Cracovii i oddech dla Michała Probierz. A Górnik spada na dno.

Tłok w polu karnym Cracovii. Matuszek przekroczył przepisy w walce o piłkę.

Jeszcze cztery minuty okazji na gole.

Nieuznany gol Piszczka! Po stracie w środku pola napastnik dostał piłkę i ruszył sam. Strzelił obok Loski, ale okazało się, że był na spalonym.

Cracovia z kolejną okazją, dość przypadkową. Pasy ciekawie rozegrały rzut wolny, ale nie było strzału.

Żółtą kartkę otrzymał Filip Piszczek.

Żurkowski przesadził, za bardzo uwierzył we własne możliwości. Po 40 metrach rajdu wyszedł poza linię.

Jeszcze Górnik próbuje. Centra Michalskiego zablokowana.

Cracovia. Schodzi: Airam Cabrera. Wchodzi: Filip Piszczek.

Hernandez sprytnie nabił rywala i zażegnał niebezpieczeństwo pod własną bramką.

Pędziwiatr Strózik uciekł do skrzydła, zrobił sobie miejsce i dośrodkował. Niewiele brakło, by jego kolega zamknął akcję wślizgiem.

Piłka "szczur". Wstrzelenie Wolsztyńskiego w pole karne, stoperzy Cracovii popatrzyli po sobie i musiał ich ratować Pesković. Na wpadkę czekał Angulo.

Żurkowski narobił zamieszania, ale skończyło się tylko na rożnym.

Żurkowski minął dwóch rywali, zapędził się pod linię końcową i brakło czasu na lepsze dośrodkowanie.

Szykuje się kolejna zmiana w Cracovii. Sebastian Strózik gotowy.

Żółtą kartkę otrzymał Niko Datković.

Uderzenie Żurkowskiego bardziej do statystyk. Zresztą jak wiele w wykonaniu Górnika.

Bramkowa akcja Pasów. Cracovia za bardzo kombinowała, Wdowiak nie miał pomysłu na rozwiązanie.

Górnik nie poddaje się, przed chwilą długie podanie do Wolsztyńskiego nie doszło do celu.

Gol! Strzelił Javi Hernandez.

Kolejna trochę przypadkowa bramka, co nie zmienia faktu, że to nokaut w dwie minuty. Po wrzutce z połowy boiska pogubili się zabrzanie, Hernandez zabrał się z piłką i uderzył obok Loski.

Gol! Strzelił Airam Cabrera. Asystował mu Niko Datković.

Nie była to najpiękniejsza akcja świata, ale liczy się to co w sieci. Po niezbyt udanym wyrzucie Siplaka z autu piłkę zdołał przedłużyć Budziński, potem na spalonym nie dał się złapać Datković, zgrał do Cabrery, który trafił z bliska.

Liszka nie pozwolił rozpędzonemu Zenjovowi przedrzeć się prawą stroną. Duże ryzyko, Estończyk chyba trafiony, ale arbiter nie widział.

Loska w roli ostatniego stopera. Bardzo pewne wybicie golkipera 30. metrów przed bramką.

Żółtą kartkę otrzymał Michal Siplak. Obrońcy Cracovii uciekał Smuga.

Znakomita interwencja Suareza. Ledwo zdołał wygarnąć Wdowiakowi piłkę spod nóg.

Smuga nie pozwolił wyjść Pasom z kontrą. Faul jeszcze na krakowskiej połowie.

Słabszy moment Bochniewicza. Dwie pomyłki, ale Cracovia nie wykorzystała jego nie najlepszego zachowania.

Znowu Wdowiak w niezbyt udanej akcji. Niepotrzebny drybling, akcja straciła tempo i po zagrożeniu.

Dąbrowski z woleja po rzucie rożnym. Bardzo wysoko nad bramką, tylko pokręcił głową, choć jak na powrót po długiej przerwie to całkiem udany występ.

Zenjov znalazł się w polu karnym, oddał piłkę Wdowiakowi, ale pomocnik Pasów uderzył nieczysto. Dzisiaj nie może się do końca odnaleźć.

W Krakowie ruszyła druga połowa. Oby lepsza.

Uff, koniec pierwszej połowy. Słabe 40 minut, ale potem działo się zdecydowanie więcej.

Hernandez spróbował trzeci raz i chyba najlepsza próba. Hiszpan z 30. metrów mocno, a Loska ledwo sięgnął piłki. Rożny.

Żółtą kartkę otrzymał Paweł Bochniewicz.

Wpadka Datkovicia, przez środek przedzierał się Angulo. Tam nie było w ogóle miejsca, Hiszpan nie przemyślał tego.

Żółtą kartkę otrzymał Kamil Zapolnik. Za bardzo pracował rękoma.

Doliczone aż pięć minut. Było mnóstwo przerw.

Żółtą kartkę otrzymał Javi Hernandez. Karnego nie ma, Hiszpan ewidentnie symulował.

Oj chyba będzie kartka dla Hernandeza. Loska nie zahaczył Hiszpana, obrzydliwe padolino.

Karny dla Cracovii! Ale będzie analiza VAR.

Wow, Smuga! Dośrodkowanie z prawej strony, a młody pomocnik Górnik wiele nie myślał, złożył się do nożyc i uderzył minimalnie obok słupka. Nie ma wstydu, będzie co pokazać w skrócie połowy.

40 minut meczu. Wygląda to tak, że najciekawszym momentem połowy zderzenie głowami Dytiatjewa i Zapolnika.

Smuga wystraszył gołębie z najwyższych rzędów trybun. No cóż, taki to mecz.

Dobrze rozegrany rzut wolny. Dąbrowski lepiej wrzucił niż kilka minut temu, zrobiło się gorąco, dużo pasiastych koszulek było w pobliżu piłki.

Żółtą kartkę otrzymał Kacper Michalski. Ostry atak w Hernandez. Sumiennie pracował wcześniej na kartkę.

Wreszcie coś sensownego. Hernandez tylko przyjął piłkę na 25. metrze, obrócił się i huknął. Loska z trudem odbił do boku.

A Dytiatjew krwawi. Siatka puściła. Wątpliwe, by stoper jeszcze wrócił na murawę.

Żółtą kartkę otrzymał Sergei Zenjov. Estończyk solidnie przyłożył w powietrzu Jimenezowi.

Cracovia błyskawicznie wyszła po nieudanym wolnym Górnika. Wdowiak trochę zwolnił akcję, ale nie można się dziwić, bo biegła za nim chmara piłkarzy z Zabrza.

Smuga ładnie pokręcił w środku pola, Pasy ratowały się faulem.

Znakomite dośrodkowanie Michalskiego, na idealnej wysokości. Zapolnik jak dzik w żołędzi, pomimo uszkodzonego łuku brwiowego, ambitnie walczył w powietrzu. Minął się z piłką naprawdę nieznacznie.

Dobra dośrodkowanie, ale Cabrera uprzedzony. Po chwili jeszcze jedna próba, Liszka lepszy.

Strzał Smugi do zapomnienia. Duża pomyłka i uderzenie niezbyt mocne.

Nie popisał się Hernandez. Hiszpan bardzo nerwowo, podał do chłopca od piłek.

Wdowiak wprowadził Siplaka do akcji, ale Michalski nie pozwolił dośrodkować lewemu obrońcy.

Wyglądało groźnie, ale tylko wyglądało. Hernandez z wolnego w boczną siatkę.

Javi Hernandez zwiódł Żurkowskiego, wziął go na plecy i dał się sfaulować. Rzut wolny z 30 metrów dla Cracovii.

Panowie opatrywani, Dytiatjew wchodzi z siatką na głowie, Zapolnik poza linią.

Panowie wyglądają na mocno oszołomionych. Nie wiadomo, czy nie będą musieli zejść. Jeden z rozciętą skórą na głowie, drugi z rozkwaszonym łukiem brwiowym.

Ojojoj, Dytiatjew i Zapolnik zderzyli się głowami. Jest krew, dużo krwi.

Zenjov w całkiem niezłej próbie dośrodkowania. Co z tego, skoro jego kolega zepsuł akcję.

Fatalny błąd Datkovicia i Górnik mógł mieć znakomitą okazję. Angulo jednak odcięty od podania.

Na razie kiepściutki początek spotkania. Dobrze, że hymn Ligi Mistrzów wyłączono po minucie, bo wstyd.

Spotkanie się zaostrza. Michalski poskrobał Wdowiaka po ścięgnie Achillesa.

Pusty przelot Peskovicia, ale błąd Słowaka bez konsekwencji.

Jeszcze raz Górnik. Zapolnik znalazł się na prawej stronie i próbował dośrodkować. Skończyło się rożnym.

Coś się ruszyło. Smuga przedłużył piłkę do Zapolnika, ale napastnik Górnika na spalonym.

Na razie najciekawszym wydarzeniem hymn Ligi Mistrzów w tle w Krakowie. Nikt do końca nie wie, z jakiego powodu.

Ruszyli!

Oba zespoły wygrały tylko raz. Czy to się zmieni?

Który zespół wygra?

Cracovii zależy na dobrym występie, bo przed przerwą reprezentacyjną przegrali 0:2 w derbach z Wisłą.

To bardzo ważne spotkanie dla tych zespołów - Cracovia i Górnik bronią się w tym sezonie przed spadkiem.

Witamy, witamy i zapraszamy na ostatnie spotkanie kolejki. W Krakowie Górnik zagra z Cracovią.