Premier League: 8. kolejka
07 paź 2018 15:15
90+3'

Gol! Strzelił Alvaro Morata. Asystował mu Eden Hazard.

0:3! Hazard podał do Moraty, a ten mając przed sobą tylko McCarthy'ego, podciął nad nim piłkę wprost do siatki.

21
11
7
3
2
90'

Doliczone 4 minuty.

2
2
2
90'

Żółtą kartkę za faul na Kovaciciu otrzymał Danny Ings.

Southampton FC
2
2
2
1
88'

Nieczysto sprzed pola karnego uderzył Mateo Kovacić i po rykoszecie piłka poleciała obok słupka.

3
1
1
1
87'

Po mocnym strzale Bertranda z rzutu wolnego piłka zatrzymała się na murze obrońców Chelsea.

4
1
1
86'

Święci ambitnie walczą o złapanie kontaktu, kończy im się jednak czas.

4
1
83'

Ładnie z dystansu uderzył teraz Danny Ings, ale Kepa Arrizabalaga broni dzisiaj bez zarzutu.

3
1
1
81'

Chelsea. Schodzi: Ross Barkley. Wchodzi: Mateo Kovacić.

80'

Odpowiedź Chelsea, ale Alvaro Morata przegrał pojedynek sam na sam z McCarthym!

2
2
1
1
79'

Potężna bomba Redmonda z 25 metrów i Kepa Arrizabalaga strącił piłkę na poprzeczkę!

1
1
78'
75'

Chelsea. Schodzi: Willian. Wchodzi: Pedro Rodriguez.

74'

Ostatnie minuty dość spokojne. Święci robią w ofensywie za mało, by zagrozić Chelsea.

2
70'

Gospodarze zablokowali strzał Hazarda z 17 metrów.

1
1
2
68'

Chelsea. Schodzi: Olivier Giroud. Wchodzi: Alvaro Morata.

67'

Antonio Ruediger przytomnie zablokował strzał Hoejbjerga z ostrego kąta.

66'

Żółtą kartkę za faul na Giroudzie otrzymał Pierre-Emile Hoejbjerg.

64'

Zespół Southampton podłamany. Trudno będzie gospodarzom odrobić dwubramkową stratę.

61'

Żółtą kartkę otrzymał Oriol Romeu.

2
59'

Żółtą kartkę otrzymał Cedric Soares.

2
57'

Gol! Strzelił Ross Barkley. Asystował mu Olivier Giroud.

0:2! Po miękkiej centrze Williana z rzutu wolnego, Giroud zgrał piłkę przewrotką i z bliska do siatki skierował ją Barkley.

20
8
5
1
3
53'

Święci grają nieco lepiej niż przed przerwą i atakowanie przychodzi im łatwiej. Chelsea nie forsuje tempa.

1
1
54'

Żółtą kartkę otrzymał Mario Lemina.

1
50'

Ryan Bertrand miał niezłą okazję na wyrównanie, ale chybił wolejem z ostrego kąta.

48'

Celnie, lecz zbyt lekko strzelił sprzed pola karnego Willian. Alex McCarthy na posterunku.

1
1
3
46'

Southampton. Schodzi: Jan Bednarek. Wchodzi: Oriol Romeu.

4
3
5
8
8
46'

Początek drugiej połowy.

3
1
1
1
45+2'

Żółtą kartkę za dyskusje z sędzią otrzymał Ryan Bertrand.

3
1
45'

Doliczona 1 minuta.

1
43'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego efektownie z ostrego kąta uderzył Marcos Alonso, jednak piłka poleciała obok słupka.

2
39'

Przyblokowany strzał N'Golo Kante z 16 metrów i piłka wyszła na rzut rożny.

2
1
1
2
37'

Z dystansu strzelił Manolo Gabbiadini, piłka leciała w środek bramki i złapał ją Kepa Arrizabalaga.

3
1
35'

Piękna wymiana podań Girouda z Hazardem, jednak Belga zatrzymał w polu karnym Wesley Hoedt.

1
1
2
32'

Jan Bednarek zablokował w zamieszaniu podbramkowym uderzenie Barkleya.

3
1
1
30'

Gol! Strzelił Eden Hazard. Asystował mu Ross Barkley.

Chelsea prowadzi! Barkley doskonale odzyskał piłkę przed polem karnym gospodarzy, podał na czystą pozycję do Hazarda, a ten wykonał egzekucję strzałem przy słupku. McCarthy bez szans.

29
17
4
2
3
28'

Teraz Chelsea powinna mieć rzut karny. Wesley Hoedt nie trafił w piłkę i spowodował upadek Girouda. Sędzia mimo to puścił grę.

1
1
1
2
27'

Niegroźny strzał z dystansu Leminy i piłkę złapał Kepa Arrizabalaga.

1
26'

Powinno być 1:0 dla Southampton! Z lewej strony boiska doskonale dośrodkował Ryan Bertrand, zamknął to na 4. metrze Danny Ings, ale nieprawdopodobnie spudłował! Cóż za indolencja.

1
1
2
22'

Pierwsza akcja Southampton. Mario Lemina chciał oddać strzał z kilku metrów, wbiegł między dwóch rywali, ale nic nie wskórał i sytuację wyjaśnił Kepa Arrizabalaga.

1
21'

Wesley Hoedt zablokował dośrodkowanie Luiza z prawej strony. Obrona Świętych pod nieustanną presją.

1
17'

Po kombinacyjnej akcji i podaniu Kante, Ross Barkley uderzył z dystansu nad poprzeczką.

1
1
15'

Chelsea wymienia mnóstwo podań, niemal w ogóle nie traci piłki, ale jeszcze nie oddaje groźnych strzałów.

1
11'

Wyraźna przewaga Chelsea. Southampton ma problem z opuszczeniem własnego pola karnego.

2
1
8'

Dwie świetne interwencje Bednarka! Polak blokował strzały Hazarda z ostrego kąta.

8
7
1
2
6'

Chelsea miała rzut rożny. Alex McCarthy z kłopotami przeciął głęboką centrę Williana.

3
2
1
3'

Pierre-Emile Hoejbjerg szukał zagraniem za plecy obrońców Gabbiadiniego, dobrze jednak interweniował David Luiz.

2
1
1'

Alex McCarthy złapał piłkę po dośrodkowaniu Hazarda spod końcowej linii.

14:54

Jan Bednarek po raz pierwszy w obecnym sezonie Premier League w wyjściowym składzie Southampton! W poprzednich rozgrywkach właśnie w meczu z Chelsea Polak zdobył swojego jedynego gola w lidze angielskiej. The Blues wygrali wówczas 3:2.