Chelsea FC
9' Pedro Rodriguez 57' Willian 63' Jorginho
Newcastle United
24' Matt Ritchie 40' Ciaran Clark
2:1

Koniec. Chelsea pokonała Newcastle. Sroki po 22. kolejce znalazły się w strefie spadkowej.

Chelsea prowadzi i wychodzi z założenia, że najlepszą obroną jest atak.

Sędzia doliczył 4 minuty.

Chelsea. Schodzi: Eden Hazard. Wchodzi: Olivier Giroud.

Do piłki doszedł Rondon, strzał głową był jednak niecelny. Mógł być remis.

Kolejny spalony. Tym razem złapany na nim Callum Hudson-Odoi.

Newcastle. Schodzi: Ayoze Perez. Wchodzi: Jacob Murphy.

Chelsea kontroluje przebieg gry, na niezbyt wiele pozwala Newcastle.

Perez atakował, ale przypadkowo nadepnął Luiza, a ten obecnie cierpi męki we własnym polu karnym.

David Luiz uderzał z rzutu wolnego, ale dwa metry ponad bramką.

Newcastle przegrywa, ale wciąż wierzy, że jest w stanie po raz drugi doprowadzić do remisu. Więcej z meczu ma jednak Chelsea.

Jamal Lascelles interweniując wpadł na bandę za bramką i dość mocno rozciął skórę w okolicach kolana.

Willian chciał przelobować Dubravkę, ale miał zbyt miało miejsca, aby uczynić to skutecznie. Wywalczył jednak rzut rożny.

Chelsea. Schodzi: Mateo Kovacić. Wchodzi: Ross Barkley.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Jorginho.

Goście domagali się podyktowania rzutu karnego, sędzia uznał, że nic się nie stało.

Gol! Strzelił Willian. Asystował mu Eden Hazard. Można grać słabiej, ale gol wybacza wszystko. Po podaniu Hazarda kapitalny strzał Brazylijczyka i piłka wpadła w do bramki, uderzając w boczną siatkę. 2:1!

Płaski strzał z ok. 11 metrów oddał Pedro Rodriguez, ale zbyt słabo i Dubravka pewnie obronił.

Dubravka po raz drugi w 2. połowie popełnił prosty błąd. Newcastle sprzyja jednak szczęście.

Rozkojarzony jest w sobotę Willian, Brazylijczyk w kilku sytuacjach zachował się bardzo źle.

Akcja Newcastle, ale sędzia dopatrzył się spalonego i przerwał grę.

Dubravka kapitalnie odbił płaski strzał z dziesięciu metrów Pedro! Powinno być 2:1.

Wracamy do meczu!

Przerwa. Wydawało się, że Chelsea ma mecz pod kontrolą. Gospodarze prowadzili, ale w końcówce 1. połowy dali się zaskoczyć i dość niespodziewanie mamy remis.

Sędzia doliczył 2 minuty.

Matt Ritchie uderzał z woleja, jednak źle trafił w piłkę i wyraźnie chybił.

Willian urwał się obrońcom, ale w sytuacji sam na sam nie trafił w bramkę Newcastle.

Gol! Strzelił Ciaran Clark. No i dość niespodziewanie mamy remis! Po dośrodkowaniu z rogu głową przepięknie, tuż przy słupku, uderzył Clarke. Kepa bez szans!

Christian Atsu szarżował z piłką w polu karnym. Wywalczył jednak tylko rzut rożny.

Ayoze Perez uciekł obrońcy, ale musiał uderzać z ok. 16 metrów. Pilka minęła cel o metr.

Z dystansu uderzał Hazard, Martin Dubravka nie dał się zaskoczyć.

Chelsea prowadzi i spokojnie, nie chcąc tracić zbyt wielu sił, stara się kontrolować przebieg gry. Z boiska momentami wieje nudą.

Rondon w polu karnym Chelsea, strzał z pola karnego mocny, ale niecelny.

Strzał Floriana Lejeune, pewnie w bramce Kepa Arrizabalaga.

Pierwsza groźniejsza akcja Newcastle, efektem tylko rzut rożny.

Willian dośrodkował, Luiz głową uderzył. Piłka odbiła się od jednego z zawodników i poszybowała ponad bramką.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Matt Ritchie.

Gra toczy się w środku pola. Kepa Arrizabalaga może szukać w okolicy Urzędu Pracy i zarejestrować się w nim. Bramkarz nie musiał w meczu interweniować.

Gospodarze rozgrywają piłkę na własnej połowie i starają się wciągnąć rywala pod bramką, a następnie go skontrować.

Chelsea nie narzuciła wysokiego tempa, ale i tak wyraźnie przeważa. Newcastle wciąż daleko od bramki gospodarzy.

Newcastle jeszcze bez akcji ofensywnej. Chelsea cały czas nie pozwala gościom na zbyt wiele.

Gol! Strzelił Pedro Rodriguez. Asystował mu David Luiz.  Uśpieni goście zostali zaskoczenie przez Chelsea. Dalekie dogranie Luiza do Pedro, który przyjął piłkę i przelobował bramkarz. 1:0!

Spokojny początek, Chelsea nie rzuca się na rywala, ale powoli układa sobie grę.

Pierwszy atak Chelsea, zabrakło jednak dokładności i od bramki goście.

Gramy!

Kto wygra mecz?

Mecz poprowadzi Chris Kavanagh.

Chelsea po 21. kolejce plasowała się na 4. miejscu w Premier League, natomiast zespół Newcastle znajdował się niedaleko nad strefą spadkową.