Liga Europy: III runda eliminacyjna, rewanże
16 sie 2018 20:30
90+2'

Roman Jaremczuk mógł dobić Jagiellonią, ale tym razem dobrze w obronie zachował się Ivan Runje.

26
22
16
11
17
90'

Jeszcze 4 minuty gry. Awans KAA Gent już pewny.

31
30
11
30
32
89'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Jonathan David. Asystował mu Nana Asare.

Defensywa Jagiellonii w rozsypce. Podanie z lewej strony boiska i strzał bez przyjęcia z 12 metrów - Kelemen bez szans.

111
86'

Nieudana pułapka ofsajdowa gości, ale Jonathan David zwlekał ze strzałem i w ostatniej chwili zatrzymał go Romanczuk.

17
15
11
10
17
85'
ZMIANA
85'

24
84'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Roman Jaremczuk.

To już koniec przygody polskich klubów z pucharami. Odważne wejście rezerwowego Gentu, bierność Runje i wszystko kończy mocny strzał z okolic 11. metra.

83
63
42
144
266
81'
ZMIANA
103
47
21
15
22
Czy Jagiellonii uda się zdobyć gola i awansować?
10
79'
ZMIANA

Gent. Schodzi: Jean-Luc Dompe. Wchodzi: Stallone Limbombe.

16
79'

Groźna kontra piłkarzy z Gandawy. Roman Jaremczuk obija poprzeczkę! Ależ mieliśmy teraz szczęście.

48
28
29
22
23
78'

Próba Bezjaka z przeszło 25 metrów... zablokowana.

21
12
7
15
23
77'
ZMIANA

Gent. Schodzi: Taiwo Awoniyi. Wchodzi: Jonathan David.

16
17
9
9
14
komentarz

Już tylko Jagiellonia Białystok może uratować nasz honor w europejskich pucharach. Potrzebne jest jedno trafienie.

50
26
15
22
9
74'

Kontra gospodarzy w liczebnej przewadze 3 na 2. Źle podał Giorgi Chakvetadze i to nas uratowało. Po chwili rykoszet po strzale Awoniyiego i piłka nad poprzeczką.

39
24
14
8
26
71'

Postraszyła Jagiellonia! Roman Bezjak celnie uderza na bramkę, ale widowiskowo odbija piłkę Kalinić. Ta akcja mocno zirytowała trenera KAA Gent.

66
37
14
6
8
70'

Trwoga wśród fanów Jagiellonii. Taiwo Awoniyi "zatańczył" w polu karnym. Nie powstrzymał go Runje, ale na wysokości zadania staje Kelemen. Pewna obrona Słowaka.

67
23
11
8
9
67'
ZMIANA

Gent. Schodzi: Franko Andrijasević. Wchodzi: Roman Jaremczuk.

Franko Andrijasević #23
17
11
16
10
12
66'

Żółtą kartkę otrzymał Franko Andrijasević. Ostre wejście w nogi Pospisila.

KAA Gent
28
12
12
7
12
64'

Żółtą kartkę otrzymał Nana Asare. Faulowany Frankowski.

komentarz

Tymczasem wieści z Luksemburga. Remis 2:2 i Legia Warszawa żegna się z pucharami.

148
190
15
14
23
62'

Marian Kelemen ratuje Jagiellonię! Bramkarz najpierw obronił strzał Chakvetadze, a następnie nie pozwolił na skuteczną dobitkę Awoniyiemu.

60
26
7
5
7
59'

Tymczasem nad stadionem rozpętała się ulewa. Ależ leje! Przypomina nam się mecz na Słonecznej z Rio Ave (1:0).

29
16
14
5
8
58'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Martin Pospisil.

"Jaga" wraca do gry! Szkolny błąd gospodarzy przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy. Pospisil musiał to skończyć i zrobił to!

Jagiellonia Białystok
411
189
37
14
14
54'

Który to już raz Jean-Luc Dompe mija białostoczan?! Sitya i Novikovas obejrzęli jego plecy, dał radę dopiero Taras Romanczuk.

15
9
1
1
6
52'

Świetne podanie Novikovasa do Frankowskiego, ten wzorowo przyjmuje piłkę. Centra nie dociera jednak do Sheridana.

16
8
2
4
2
49'

Pierwsza próba Sheridana. Frankowski mocno wstrzelił piłkę w pole karne, a Irlandczyk tylko dostawił głowę. Trudno było skontrować tą piłkę.

15
4
2
1
3
48'

Żółtą kartkę otrzymał Taras Romanczuk. Faul przy próbie odebrania piłki na połowie gospodarzy.

5
4
3
4
15
46'

Początek II połowy. Czy to ostatnie 45 minut Jagiellonii w europejskich pucharach?

6
6
2
16
10
19:19

W żółto-czerwonym sektorze zabawa na całego...

15
19
1
5
2
45'

Sędzia doliczył 2 minuty.

12
1
1
1
4
43'
ZMIANA
42'

Arvydas Novikovas tylko w mur.

8
1
5
30
16
41'

Będzie okazja! Pospisil faulowany tuż przed polem karnym Gentu.

10
16
4
1
2
39'

Wydaje się, ze Jagiellonia powoli odzyskała równowagę. Znów próbuje ukąsić gospodarzy, choć trudno jest coś wypracować.

20
6
1
6
2
36'

Coś łupnęło w krzyżu. Bartosz Kwiecień potrzebuje pomocy medycznej.

3
8
5
36
17
33'

Kontra Jagiellonii po dobrym przechwycie w środku pola. Strzał Novikovasa z 18 metrów trafia w jednego ze stoperów.

15
2
2
4
2
31'

Długie podanie na wolne pole do Novikovasa. Najwyższy na boisku Lovre Kalinić skutecznie interweniuje poza swoim polem karnym.

2
1
3
2
11
28'

Wreszcie ciekawa akcja "Jagi". Frankowski znalazł w polu karnym Burligę, ale bocznemu obrońcy zabrakło kilku centymetrów, aby lepiej dograć przed bramkę.

15
2
2
3
3
26'

Trzy dośrodkowania Sityi spod chorągiewki, ale bez poważniejszego zagrożenia belgijskiej bramki.

4
2
2
2
12
24'

Jean-Luc Dompe z dziecinną łatwością radzi sobie na prawym skrzydle. Na szczęście tym razem przeciągnął dośrodkowanie.

5
3
4
6
13
22'

Zaskakująca próba strzału z dystansu w wykonaniu Frankowskiego... bardzo niecelna.

14
7
4
3
7
20'

Strata gola wyraźnie podłamała Jagiellonię. Pierwsze minuty były obiecujące, ale teraz białostoczanie biegają z podciętymi skrzydłami.

7
5
2
15
7
19'

Przeszło 23 metry do bramki Kelemena. Piłkę ustawił Birger Verstraete, ale trafił w dwuosobowy białostocki mur.

11
9
2
1
3
18'

Żółtą kartkę otrzymał Ivan Runje. Taktyczny faul na Ofoe.

3
3
10
3
5
16'

Po dośrodkowaniu na dalszy słupek akcję zamyka Asare, ale uderza wolejem bardzo niecelnie.

8
8
1
1
2
19:19

Przegrywa Legia, przegrywa Lech, Jagiellonia też w "plecy"... ot cała prawda o sile polskiej ligi.

35
20
4
19
15
13'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Taiwo Awoniyi. Asystował mu Franko Andrijasević.

Niestety... Guilherme Sitya na skrzydle łatwo pozwolił dośrodkować w pole karne. Idealne zgranie głową i z pewny strzał z kilku metrów pod poprzeczkę.

134
11'

Długie podanie do Bezjaka, ale Lovre Kalinić czujnie wybiegł na 15. metr i uprzedził napastnika.

12
8
4
7
6
8'

Pressing w wykonaniu białostoczan. Bliski przechwycenia piłki i wyjścia sam na sam był Roman Bezjak. Gospodarze mają wyraźny problem z konstruowaniem akcji.

35
10
4
1
3
5'

Dompe dośrodkował z prawego skrzydła na głowę Awoniyi'ego. Lekki strzał pewnie na linii bramkowej łapie Kelemen.

21
6
4
2
8
4'

Bardzo odważna gra Jagielloni. To wicemistrz Polski atakuje.

41
13
6
4
7
2'

Martin Pospisil odważnie wbiegł prawą stroną pola karnego gospodarzy, szukał Bezjaka, ale tego dobrze przypilnowali obrońcy.

18
5
2
3
3
19:19

Piłkarze już na boisku. Jagiellonia na biało, Gent w żółtych strojach.

12
3
2
2
4
19:19

Trwa rozgrzewka, tymczasem sektor gości szybko się wypełnia...