KAA Gent
13' Taiwo Awoniyi 64' Nana Asare 66' Franko Andrijasević 84' Roman Jaremczuk 85' Roman Jaremczuk 89' Jonathan David
Jagiellonia Białystok
18' Ivan Runje 48' Taras Romanczuk 58' Martin Pospisil
3:1

Ostatni gwizdek. To było na tyle jeśli chodzi o podbój Europy w wykonaniu polskich klubów. Jagiellonia odpada po dwumeczu z KAA Gent. Dziękujemy za uwagę, dobrej nocki.

Roman Jaremczuk mógł dobić Jagiellonią, ale tym razem dobrze w obronie zachował się Ivan Runje.

Jeszcze 4 minuty gry. Awans KAA Gent już pewny.

Gol! Strzelił Jonathan David. Asystował mu Nana Asare.

Defensywa Jagiellonii w rozsypce. Podanie z lewej strony boiska i strzał bez przyjęcia z 12 metrów - Kelemen bez szans.

Nieudana pułapka ofsajdowa gości, ale Jonathan David zwlekał ze strzałem i w ostatniej chwili zatrzymał go Romanczuk.

Żółtą kartkę otrzymał Roman Jaremczuk.

Gol! Strzelił Roman Jaremczuk.

To już koniec przygody polskich klubów z pucharami. Odważne wejście rezerwowego Gentu, bierność Runje i wszystko kończy mocny strzał z okolic 11. metra.

Czy Jagiellonii uda się zdobyć gola i awansować?

Gent. Schodzi: Jean-Luc Dompe. Wchodzi: Stallone Limbombe.

Groźna kontra piłkarzy z Gandawy. Roman Jaremczuk obija poprzeczkę! Ależ mieliśmy teraz szczęście.

Próba Bezjaka z przeszło 25 metrów... zablokowana.

Gent. Schodzi: Taiwo Awoniyi. Wchodzi: Jonathan David.

Już tylko Jagiellonia Białystok może uratować nasz honor w europejskich pucharach. Potrzebne jest jedno trafienie.

Kontra gospodarzy w liczebnej przewadze 3 na 2. Źle podał Giorgi Chakvetadze i to nas uratowało. Po chwili rykoszet po strzale Awoniyiego i piłka nad poprzeczką.

Postraszyła Jagiellonia! Roman Bezjak celnie uderza na bramkę, ale widowiskowo odbija piłkę Kalinić. Ta akcja mocno zirytowała trenera KAA Gent.

Trwoga wśród fanów Jagiellonii. Taiwo Awoniyi "zatańczył" w polu karnym. Nie powstrzymał go Runje, ale na wysokości zadania staje Kelemen. Pewna obrona Słowaka.

Gent. Schodzi: Franko Andrijasević. Wchodzi: Roman Jaremczuk.

Żółtą kartkę otrzymał Franko Andrijasević. Ostre wejście w nogi Pospisila.

Żółtą kartkę otrzymał Nana Asare. Faulowany Frankowski.

Tymczasem wieści z Luksemburga. Remis 2:2 i Legia Warszawa żegna się z pucharami.

Marian Kelemen ratuje Jagiellonię! Bramkarz najpierw obronił strzał Chakvetadze, a następnie nie pozwolił na skuteczną dobitkę Awoniyiemu.

Tymczasem nad stadionem rozpętała się ulewa. Ależ leje! Przypomina nam się mecz na Słonecznej z Rio Ave (1:0).

Gol! Strzelił Martin Pospisil.

"Jaga" wraca do gry! Szkolny błąd gospodarzy przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy. Pospisil musiał to skończyć i zrobił to!

Który to już raz Jean-Luc Dompe mija białostoczan?! Sitya i Novikovas obejrzęli jego plecy, dał radę dopiero Taras Romanczuk.

Świetne podanie Novikovasa do Frankowskiego, ten wzorowo przyjmuje piłkę. Centra nie dociera jednak do Sheridana.

Pierwsza próba Sheridana. Frankowski mocno wstrzelił piłkę w pole karne, a Irlandczyk tylko dostawił głowę. Trudno było skontrować tą piłkę.

Żółtą kartkę otrzymał Taras Romanczuk. Faul przy próbie odebrania piłki na połowie gospodarzy.

Początek II połowy. Czy to ostatnie 45 minut Jagiellonii w europejskich pucharach?

Koniec I połowy. Mecz nie porywa. Gospodarze oddali jeden celny strzał i prowadzą. "Jaga" próbuje coś zmienić, oby z lepszym skutkiem po przerwie.

W żółto-czerwonym sektorze zabawa na całego...

Sędzia doliczył 2 minuty.

Arvydas Novikovas tylko w mur.

Będzie okazja! Pospisil faulowany tuż przed polem karnym Gentu.

Wydaje się, ze Jagiellonia powoli odzyskała równowagę. Znów próbuje ukąsić gospodarzy, choć trudno jest coś wypracować.

Coś łupnęło w krzyżu. Bartosz Kwiecień potrzebuje pomocy medycznej.

Kontra Jagiellonii po dobrym przechwycie w środku pola. Strzał Novikovasa z 18 metrów trafia w jednego ze stoperów.

Długie podanie na wolne pole do Novikovasa. Najwyższy na boisku Lovre Kalinić skutecznie interweniuje poza swoim polem karnym.

Wreszcie ciekawa akcja "Jagi". Frankowski znalazł w polu karnym Burligę, ale bocznemu obrońcy zabrakło kilku centymetrów, aby lepiej dograć przed bramkę.

Trzy dośrodkowania Sityi spod chorągiewki, ale bez poważniejszego zagrożenia belgijskiej bramki.

Jean-Luc Dompe z dziecinną łatwością radzi sobie na prawym skrzydle. Na szczęście tym razem przeciągnął dośrodkowanie.

Zaskakująca próba strzału z dystansu w wykonaniu Frankowskiego... bardzo niecelna.

Strata gola wyraźnie podłamała Jagiellonię. Pierwsze minuty były obiecujące, ale teraz białostoczanie biegają z podciętymi skrzydłami.

Przeszło 23 metry do bramki Kelemena. Piłkę ustawił Birger Verstraete, ale trafił w dwuosobowy białostocki mur.

Żółtą kartkę otrzymał Ivan Runje. Taktyczny faul na Ofoe.

Po dośrodkowaniu na dalszy słupek akcję zamyka Asare, ale uderza wolejem bardzo niecelnie.

Przegrywa Legia, przegrywa Lech, Jagiellonia też w "plecy"... ot cała prawda o sile polskiej ligi.

Gol! Strzelił Taiwo Awoniyi. Asystował mu Franko Andrijasević.

Niestety... Guilherme Sitya na skrzydle łatwo pozwolił dośrodkować w pole karne. Idealne zgranie głową i z pewny strzał z kilku metrów pod poprzeczkę.

Długie podanie do Bezjaka, ale Lovre Kalinić czujnie wybiegł na 15. metr i uprzedził napastnika.

Pressing w wykonaniu białostoczan. Bliski przechwycenia piłki i wyjścia sam na sam był Roman Bezjak. Gospodarze mają wyraźny problem z konstruowaniem akcji.

Dompe dośrodkował z prawego skrzydła na głowę Awoniyi'ego. Lekki strzał pewnie na linii bramkowej łapie Kelemen.

Bardzo odważna gra Jagielloni. To wicemistrz Polski atakuje.

Martin Pospisil odważnie wbiegł prawą stroną pola karnego gospodarzy, szukał Bezjaka, ale tego dobrze przypilnowali obrońcy.

Zaczynamy.

Piłkarze już na boisku. Jagiellonia na biało, Gent w żółtych strojach.

Trwa rozgrzewka, tymczasem sektor gości szybko się wypełnia...

Kto wierzy w Jagiellonię?

"Jaga" może liczyć na doping sporej grupy fanów. Kibiców, którzy przyjechali z Białegostoku wspomóc mają rodacy mieszkający w Belgii.

Spotkanie poprowadzi niemiecki sędzia Bastian Dankert.

Nie ma jednak mowy, aby gospodarze zlekceważyli wicemistrza Polski. Nad właściwym podejściem do meczu czuwa ich trener Yves Vanderhaeghe.

Jagiellonia nie pojechała do Belgii na wycieczkę. Piłkarze i trener Ireneusz Mamrot wierzą, że się uda.

Przed białostoczanami trudne zadanie. Trzeba odrobić stratę z pierwszego meczu...

Witajcie ze słonecznej Gandawy! To tu na stadionie Ghelamco Arena Jagiellonia Białystok powalczy o awans do kolejnej rundy eliminacji Ligi Europy.