Sampdoria Genua
38' Jacopo Sala 51' Karol Linetty 60' Gianluca Caprari
ACF Fiorentina
13' Giovanni Simeone 72' Jordan Veretout
1:1

Koniec spotkania. Sampdoria odrobiła straty i mecz zakończył się remisem. Z Polaków najlepiej zaprezentował się Bartłomiej Drągowski.

To była ostatnia szansa gości. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę wybili obrońcy Sampdorii.

Sędzia doliczył trzy minuty.

Kownacki powstrzymany tuż przed polem karnym. Piłka trafiła do Ramireza, a ten podcinką próbował pokonać Drągowskiego. Polak nie dał się zaskoczyć.

Mało brakło, by Fiorentina zdobyła gola. Mirallas uderzył tuż obok słupka.

Groźna akcja gości przerwana. Mirallas nie zdołał opanować piłki w boisku.

Po wrzutce z rzutu rożnego gospodarze nie stworzyli żadnego zagrożenia.

Po długiej akcji gospodarze zdołali wywalczyć rzut rożny.

Fiorentina. Schodzi: Federico Chiesa. Wchodzi: Riccardo Sottil.

Joachim Andersen dalekim wykopem przerwał akcję Fiorentiny.

Strzał Benassiego zablokowany. Chwilę później Audero przechwycił piłkę po dośrodkowaniu ze skrzydła.

Gaston strzelił z ponad dwudziestu metrów. Piłka trafiła w boczną siatkę.

Żółtą kartkę otrzymał Jordan Veretout.

Fiorentina. Schodzi: Gerson. Wchodzi: Marco Benassi.

Fiorentina zepchnięta do defensywy. Sampdoria w ostatnich minutach dominuje.

Sampdoria po odrobieniu strat jest coraz aktywniejsza w ataku. Fiorentina musi uważać.

Fiorentina. Schodzi: Marko Pjaca. Wchodzi: Kevin Mirallas.

Gol! Strzelił Gianluca Caprari. Kontra Sampdorii zakończona golem. Perfekcyjne przyjęcie Caprariego, który jeszcze lepiej uderzył zza pola karnego. Drągowski nie miał szans na skuteczną interwencję.

Gospodarze długo konstruowali swoją akcję i nie stworzyli żadnego zagrożenia. Niedokładnie dośrodkował Quagliarella.

Sampdoria. Schodzi: Karol Linetty. Wchodzi: Dennis Praet.

Edimilson dośrodkował w pole karne, ale nie było to dokładne zagranie. Chiesa zdołał opanować piłkę, a po chwili ją stracił.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Karol Linetty.

Quagliarella znalazł się w sytuacji sam na sam z Drągowskim. Akcja została jednak przerwana z powodu spalonego.

Kapitalna interwencja Drągowskiego po strzale Caprariego z rzutu wolnego. Polak przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Zaczynamy drugą połowę.

Koniec pierwszej połowy. Fiorentina swoją przewagę udokumentowała golem, a mogła prowadzić znacznie wyżej.

Indywidualna akcja Chiesy, który przedarł się w pole karne i wywalczył rzut rożny.

Caprari huknął z dwudziestu metrów i trafił w poprzeczkę.

Quagliarella został sfaulowany tuż przed polem karnym. Sampdoria będzie miałą szansę na wyrównanie.

Fatalne dośrodkowanie Sali ze skrzydła. Fiorentina zacznie z autu.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Jacopo Sala.

Defrel dośodkował w pole karne, ale nie było tam żadnego z graczy gospodarzy.

Fiorentina w natarciu. Po strzale Chiesy zza pola karnego piłka przeleciała tuż obok słupka.

To powinno być 2:0 dla gości! Po kontrze Chiesa dograł do niepilnowanego Pjacy. Ten huknął z szesnastu metrów, ale kapitalną interwencją popisał się Audero.

Szybka akcja Fiorentiny zakończona kiepskim strzałem Pjacy. Piłka poszybowała nad poprzeczką.

Tylko Caprari wie, jak nie wykorzystał tej okazji. Uwolnił się spod opieki obrońców i otrzymał podanie ze skrzydła. Piłka po jego strzale była jednak bliżej chorągiewki niż bramki.

Świetna interwencja Audero. Bramkarz Sampdorii przeniósł piłkę nad poprzeczką i uratował swój zespół przed stratą gola.

Dobre dośrodkowanie Chiesy w kierunku Pjacy. Ten głową uderzył obok słupka.

Sampdoria blisko wyrównania. Defrel strzelił tuż obok słupka.

Odbiór Linettego tuż przed polem karnym rywali. Polak próbował dograć do Quagliarelli, ale było to niedokładne podanie.

To mogła być groźna akcja Fiorentiny. Jednak tuż po wykonaniu dośrodkowania sędzia przerwał grę z powodu faulu w ofensywie.

Chiesa dośrodkował w pole karne, ale piłka nie trafiła do żadnego gracza Fiorentiny.

Gol! Strzelił Giovanni Simeone. Asystował mu Cristiano Biraghi. Ze skrzydła dośrodkował Biraghi, a w polu karnym bierną postawę Andersena wykorzystał Simeone i strzałem głową pokonał bramkarza.

Fiorentina stara się uspokoić swoją grę w obronie. W pierwszych minutach defensorzy popełnili kilka rażących błędów.

Kolejny błąd defensywy Fiorentiny. W porę sytuację opanował Drągowski.

Caprari uderzył z dwudziestu metrów. Pewnie interweniował Drągowski.

Andersen zbyt krótko podał do bramkarza. Starał się to wykorzystać Simeone, ale Audero obronił jego strzał.

Błąd Drągowskiego, który we własnym polu karnym chciał przedryblować Caprariego. Polak stracił piłkę, ale Włoch nie potrafił tego wykorzystać.

Groźnie pod bramką gospodarzy. Akcja Fiorentiny zakończona niecelnym strzałem.

Początek spotkania.

Obie drużyny w trzech dotychczasowych meczach zdobyły po 6 punktów i sąsiadują ze sobą w tabeli.

Z kolei w ekipie gości od pierwszej minuty zagra Bartłomiej Drągowski.

To będzie "polski" mecz w Serie A. W podstawowym składzie Sampdorii znalazł się Karol Linetty, a na ławce są Dawid Kownacki i Bartosz Bereszyński.