AS Roma
19' Juan Jesus 40' Alessandro Florenzi 59' Patrik Schick 72' Stephan El Shaarawy 90+3' Stephan El Shaarawy
Sampdoria Genua
18' Karol Linetty 89' Gregoire Defrel
4:1

Kolejne lanie sprawione Sampdorii Genua.

Gol! Strzelił Stephan El Shaarawy.

Po wstrzeleniu piłki Edina Dzeko interweniował niefrasobliwie Emil Audero. Z tego błędu skorzystał Stephan El Shaarawy i odzyskał trzybramkowe prowadzenie dla Giallorossich.

Doliczone pięć minut.

Gol! Strzelił Gregoire Defrel. Asystował mu Jacopo Sala.

Były napastnik rzymian uratował honor przyjezdnych. Gregoire Defrel odwrócił się z piłką i strzałem z bliska pokonał Robina Olsena.

Świetna szansa na gola dla Sampdorii po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Ronaldo Vieira główkował z bliska prosto w Robina Olsena.

Edin Dzeko został powstrzymany na skraju pola karnego. Najlepszy strzelec Ligi Mistrzów co prawda oddał uderzenie, ale dalekie od ideału.

Roma. Schodzi: Justin Kluivert. Wchodzi: Cengiz Under.

Roma. Schodzi: Lorenzo Pellegrini. Wchodzi: Nicolo Zaniolo.

Kwadrans do końca i wszystko w Rzymie jest już jasne. Eusebio Di Francesco da kolejną szansę pokazania czegoś interesującego Nicoli Zaniolo.

Podanie w pole karne do Stephana El Shaarawy'ego. W pierwszym tempie "Faraon" przegrał pojedynek z Emilem Audero, ale jeszcze odzyskał piłkę i eleganckim lobem wrzucił ją za kołnierz wysuniętego bramkarza do siatki. 3:0. Drużyna Marco Giampaolo na deskach ponownie.

Bezdyskusyjnie rządzą na boisku gospodarze. Tylko nagły zwrot akcji pozwoliłby Sampdorii Genua zapunktować na Stadio Olimpico.

Sampdoria. Schodzi: Karol Linetty. Wchodzi: Jacopo Sala.

Roma. Schodzi: Patrik Schick. Wchodzi: Edin Dzeko.

Strzał za strzałem w kierunku bramki przyjezdnych. To już bombardowanie. Nieznacznie chybił Stephan El Shaarawy. Piłka otarła się jeszcze o rękę Omara Colleya.

Efektowne uderzenie nożycami Kostasa Manolasa prosto w Joachima Andersena. Grek i jego kompani z AS Roma muszą zadowolić się rzutem rożnym.

AS Roma już blisko zwycięstwa. Trochę luzu złapali gospodarze i starają się w coraz ciekawszy sposób rozgrywać piłkę na połowie Sampdorii Genua.

Gol! Strzelił Patrik Schick. Asystował mu Aleksandar Kolarov.

Na skraju pola karnego Stephan El Shaarawy uruchomił rozpędzonego Aleksandara Kolarova. Po płaskim dośrodkowaniu Serba futbolówkę wpakował z bliska do bramki Patrik Schick. Napastnik AS Roma zranił były klub.

Początkowo podyktowana jedenastka dla Sampdorii Genua po starciu Kostasa Manolasa z Gastonem Ramirezem. Sędzia zobaczył powtórki i anulował tę decyzję. Grek uratowany.

Gaston Ramirez sprawdził czujność Robina Olsena strzałem zza pola karnego. Nie pozwolił sobie na błąd bramkarz Giallorossich.

Justin Kluivert uruchomił ustawionego w polu karnym Bryana Cristante, ale ta akcja nie zakończyła się dobrym uderzeniem.

W ostatnim momencie Omar Colley zatrzymał wślizgiem szykującego się do oddania strzału z bliska Patrika Schicka. Pomylił się sekundę wcześniej Joachim Andersen i zaasekurował go drugi ze środkowych obrońców Sampdorii Genua.

Sampdoria. Schodzi: Dennis Praet. Wchodzi: Jakub Jankto.

Gra wznowiona po przerwie.

Czy Sampdoria strzeli gola po przerwie?

Roma na prowadzeniu po 45 minutach.

Ostatnie minuty przed przerwą. Sampdoria Genua trochę podkręciła tempo. Po dośrodkowaniu Nicoli Murru dobrze interweniował Steven N'Zonzi.

Żółtą kartkę otrzymał Alessandro Florenzi za faul na Karolu Linettym.

Tak cieszyli się z prowadzenia gospodarze.

Słupek po przeciwnej stronie boiska! Justin Kluivert popisał się rajdem po połowie Sampdorii Genua. Zakończył tę szarżę minimalnie niecelnym uderzeniem. Dał się ograć jak dziecko Nicola Murru.

Słupek! Aleksandar Kolarov pogubił się we własnym polu karnym i nieomal wpakował piłkę do bramki. Serb ma furę szczęścia, że jego drużyna pozostała na prowadzeniu.

Dwa kwadranse za publicznością na Stadio Olimpico. Niebezpiecznych akcji mogłoby być trochę więcej. Jest listopad, a temperatura rywalizacji letnia.

Chwyt Robina Olsena po dośrodkowaniu Dennisa Praeta. Nie mogli oddać uderzenia Gregoire Defrel oraz Gianluca Caprari.

AS Roma wyszła na prowadzenie po stałym fragmencie.

Aleksandar Kolarov wyraźnie przestrzelił zza pola karnego. Defensorowi pozostało odwrócić się i pobiec na własną połowę.

Gol! Strzelił Juan Jesus. Asystował mu Bryan Cristante.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował w kierunku bramki przyjezdnych Bryan Cristante. Dopadł jeszcze do piłki metr przed linią Juan Jesus i dla pewności wpakował z bliska do siatki. AS Roma na prowadzeniu!

Żółtą kartkę otrzymał Karol Linetty za faul na Lorenzo Pellegrinim. Pomocnik będzie pauzować po przerwie reprezentacyjnej. Ma trzy tygodnie wolnego.

Emil Audero przytulił futbolówkę do piersi po uderzeniu zza pola karnego Bryan Cristante. Pewna interwencja golkipera Sampdorii Genua.

Dobra interwencja Joachima Andersena, który porozumiał się z Bartoszem Bereszyńskim i zablokował Stephana El Shaarawy'ego na lewym skrzydle.

Akcja Aleksandara Kolarova ze Staphanem El Shaarawym. Strzelił ostatecznie Lorenzo Pellegrini prosto w środkowego defensora Sampdorii Genua.

Budzi się drużyna z Rzymu, szybują dośrodkowania w pole karne Emila Audero. Nie udaje się dopaśc do piłki Patrikowi Schickowi.

Walka w centrum boiska. Dotychczas jedyne celne uderzenie oddał Karol Linetty. Po przeciwnej stronie boiska Emil Audero niczym się jeszcze nie popisał, bo nie musiał.

Wycofanie Juana Jesusa do Robina Olsena. Bramkarz rzymian nie potrafił wprowadzić piłki do gry dokładnym wykopem.

Pierwsze akcje Sampdorii Genua zakończone strzałami. Gianluca Caprari główkował obok bramki, a po uderzeniu Karola Linettego z dystansu interweniował Robin Olsen.

Początek meczu.

Rozgrzewka Giallorossich.

Kto wygra mecz?

AS Roma zaczyna bez Edina Dzeko, lidera klasyfikacji strzelców Ligi Mistrzów.

Bartosz Bereszyński i Karol Linetty w jedenastce Sampdorii.

Sędzia: Massimiliano Irrati

W poprzednim sezonie drużyna Marco Giampaolo podbiła Rzym. Zwycięstwo 1:0 dała jej bramka Duvana Zapaty w 80. minucie. Kolumbijczyka nie ma już w Genui, ale są inni nieźli napastnicy Fabio Quagliarella czy Gregoire Defrel.

Sampdoria Genua nie wygrała od trzech kolejek. W nieudanym dla siebie okresie zdobyła punkt z dziewięciu możliwych. W poprzednim spotkaniu oberwała aż 1:4 od Torino FC. Jest się po czym poprawiać.

AS Roma wygrała ważne spotkanie w Lidze Mistrzów z CSKA Moskwa. Giallorossi powracają do rywalizacji na krajowym froncie. Ich przeciwnikiem będzie Sampdoria Genua.