Serie A: Sampdoria Genua na deskach. Drużyna Polaków dostała kolejne lanie

Sampdoria Genua straciła 11 goli w trzech ostatnich meczach. W przegranym 1:4 spotkaniu z AS Roma zagrali Bartosz Bereszyński, Karol Linetty i Dawid Kownacki.

piłkarze AS Roma i Bartosz Bereszyński (z lewej) Getty Images / Paolo Bruno / Na zdjęciu: piłkarze AS Roma i Bartosz Bereszyński (z lewej)
Sampdoria Genua musiała sobie radzić bez Fabio Quagliarelli. Trener Marco Giampaolo wystawił w ataku byłego napastnika rzymian Gregoire'a Defrela, a towarzyszył mu w przodzie Gianluca Caprari. Nie Francuz i nie Włoch oddali pierwsze celne uderzenie w tym spotkaniu. Zrobił to Karol Linetty, po którego próbie interweniował Robin Olsen.

W podstawowym składzie Sampdorii był również Bartosz Bereszyński, który jest pewniakiem w talii Giampaolo. Wiadomo, że w kolejnym meczu w kadrze Sampdorii będzie mniej Polaków. Karol Linetty dostał kartkę na początku konfrontacji na Stadio Olimpico i po przerwie reprezentacyjnej będzie pauzować.

Eusebio Di Francesco postawił na młodość. W ofensywie AS Roma byli Justin Kluivert i Patrik Schick, ale to nie oni podkręcili tempo ataków gospodarzy. Zrobił to defensywny pomocnik Bryan Cristante. Najpierw zatrudnił Robina Olsena strzałem zza pola karnego, a następnie miał kluczowy udział przy golu.

W 19. minucie Bryan Cristante główkował w kierunku bramki po dośrodkowaniu Lorenzo Pellegriniego z rzutu rożnego. Dopadł do piłki jeszcze Juan Jesus i z metra wkopał ją do siatki. Roma prowadziła 1:0 i taki wynik pozostał do końca pierwszej połowy. Dwukrotnie mógł się zmienić, ale po zagraniach Aleksandara Kolarova i Justina Kluiverta piłka zatrzymała się na słupku. Serb nieomal wpakował piłkę do własnej bramki.

Po przerwie przyjezdni zagrali bez Dennisa Praeta, którego zastąpił Jakub Jankto. W środku pola pozostał Gaston Ramirez i po jego starciu z Kostasem Manolasem sędzia przyznał Sampdorii rzut karny. Dopiero po obejrzeniu powtórek Massimiliano Irrati anulował swoją decyzję i uratował rzymian. Jak się później okazało to była ostatnia szansa Sampdorii na powrót do walki o punkty na Stadio Olimpico.

Roma dostała ostrzeżenie i zareagowała. W 59. minucie gola na 2:0 strzelił Patrik Schick po płaskim dośrodkowaniu Aleksandara Kolarova. Do końca spotkania pozostały dwa kwadranse, w których podopieczni Eusebio Di Francesco rozdawali karty, rządzili niepodzielnie na murawie i potwierdzili wyższość golem na 3:0 Stephana El Shaarawy'ego w 72. minucie.

W 80. minucie Dawid Kownacki wszedł na boisko z ławki rezerwowych. Kiedy był na murawie Gregoire Defrel uratował honor Sampdorii golem na 1:3. Ostatnie słowo należało jednak do Giallorossich. W doliczonym czasie El Shaarawy przymierzył z bliska na 4:1 po wstrzeleniu Edina Dzeko i złej interwencji Emila Audero.

Mariusz Stępiński oraz Łukasz Skorupski wystąpili w zremisowanym 2:2 meczu Chievo Werona z Bologna FC. Paweł Jaroszyński doznał drobnego urazu i nie było go w kadrze. Także Łukasz Teodorczyk nie gra z powodu problemu ze zdrowiem. Jego Udinese Calcio przegrało 1:2 z Empoli FC.