Juventus Turyn
37' Alex Sandro 53' German Pezzella
ACF Fiorentina
6' Nikola Milenković 80' Gerson
2:1

Juventus na tronie! Sukces przypieczętowany zwycięstwem na własnym stadionie.

Doliczone minimum trzy minuty do regulaminowego czasu.

Minuty od koronacji Juventusu na mistrza Włoch. Fiorentina chciała zepsuć humory oglądającym końcówkę na stojąco kibicom Bianconerich. Po podaniu Giovanniego Simeone sam na sam z Wojciechem Szczęsnym znalazł się Bryan Dabo. Polak kapitalnie interweniował nogami.

Niewiele dramaturgii w tym fragmencie spotkania. Trener Fiorentiny dokonał zmian z myślą o rewanżu w półfinale Pucharu Włoch. Bez najsilniejszych strzelb przyjezdni nie są równie groźni dla mistrza Włoch jak w pierwszej połowie.

Żółtą kartkę otrzymał Gerson za faul na Juanie Cuadrado.

Zbyt indywidualne rozwiązanie Cristiano Ronaldo. Nie spojrzał i nie poszukał wzrokiem lepiej ustawionego partnera. Nie może Portugalczyk zaspokoić swojego apetytu na gola.

Fiorentina. Schodzi: Marco Benassi. Wchodzi: Gerson.

Luis Muriel poczęstował Wojciecha Szczęsnego uderzeniem po ziemi zza pola karnego. Nie miał problemu z zatrzymaniem piłki bramkarz Juventusu.

Fiorentina. Schodzi: Federico Chiesa. Wchodzi: Luis Muriel.

Miralem Pjanić huknął i Fiorentinę uratowała interwencja Albana Lafonta. Bośniak poprawiał po uderzeniu Cristiano Ronaldo, który w drugiej połowie ma ogromny apetyt na atakowanie.

Wojciech Szczęsny przytulił piłkę do piersi po uderzeniu Federico Chiesy zza pola karnego. Miał obowiązek to obronić reprezentant Polski.

Leonardo Bonucci interweniował nerwowo we własnym polu karnym. Moment zawahania kapitana Juventusu i jest korner dla Violi.

Ponownie jak przed golem samobójczym Germana Pezzelli przyspieszył Cristiano Ronaldo. Tym razem defensorowi Fiorentiny udało się wybić futbolówkę na korner, zamiast skierować ją do własnej bramki.

Gol samobójczy! German Pezzella.

Pogubił się Argentyńczyk po przyspieszeniu i płaskim wstrzeleniu Cristiano Ronaldo. German Pezzella uprzedził Federico Bernardeschiego, ale zamiast wybić piłkę z pola bramkowego, zaskoczył Albana Lafonta. Juventus na prowadzeniu.

Odzyskali piłkę zawodnicy z Florencji. Dopiero w polu karnym Juventusu został powstrzymany Kevin Mirallas przez Daniele Ruganiego.

Podanie w pole karne do Federico Bernardeschiego. Nie wymanewrował Albana Lafonta, a na dodatek z czasem sędziowie zdecydowali się na zasygnalizowanie spalonego reprezentanta Włoch.

Druga połowa.

Czy Fiorentina odzyska prowadzenie po przerwie?

Juventus ma ogromne problemy z Fiorentiną i szczęśliwie nie przegrywa po nieco ponad 45 minutach.

Doliczone dwie minuty do regulaminowego czasu.

Nie ma szczęścia Federico Chiesa. Tym razem piłka po uderzeniu reprezentanta Włoch trafiła w poprzeczkę bramki Wojciecha Szczęsnego. Wcześniej ten sam zawodnik ostemplował słupek Juventusu. Gorzko uśmiecha się pomocnik z Florencji.

Błąd Wojciecha Szczęsnego poza własnym polem karnym bez przykrych konsekwencji dla Juventusu.

Gol! Strzelił Alex Sandro. Asystował mu Miralem Pjanić.

Wyrównanie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Piłka posłana w kierunku bliższego słupka spadła na głowie Alexa Sandro, który perfekcyjnie złożył się do uderzenia i pokonał nim Albana Lafonta. Nie była to łatwa pozycja, mimo to poradził sobie Brazylijczyk.

Federico Chiesa huknął z kilkunastu metrów w słupek. Kolejny huraganowy kontratak zespołu z Florencji, którego prowadzenie powinno być wyższe niż jednobramkowe.

Nie opanował piłki Federico Chiesa w polu karnym Juventusu, co ułatwiło jej złapanie Wojciechowi Szczęsnemu.

Fiorentina nęka gospodarzy szybkimi kontratakami. Niespodziewanie Alban Lafont nie jest równie często w opałach jak Wojciech Szczęsny.

Rodrigo Bentancur rozgrzewa się intensywnie. Carlo Pinsoglio przestał natomiast przygotowywać mięśnie, a to oznacza prawdopodobnie, że Wojciech Szczęsny pozostanie na boisku do końca spotkania.

Piłka po raz drugi w bramce Wojciecha Szczęsnego. Tym razem nie ma gola. Giovanni Simeone był na spalonym zanim oddał uderzenie z bliska między nogami reprezentanta Polski.

Alex Sandro próbował uruchomić crossowym podaniem Joao Cancelo. Blisko Portugalczyka był David Hancko i nie pozwolił na kontynuowanie ataku Juventusowi.

Strzał Federico Bernardeschiego nieznacznie obok bramki Albana Lafonta po zejściu z prawego skrzydła do środka pola.

Kolejny kontratak zespołu z Florencji. Podanie Giovanniego Simeone zostało przechwycone przez Leonardo Bonucciego. Ratunkowa interwencja doświadczonego defensora.

Bardzo możliwe, że będzie potrzebna zmiana wymuszona urazem Wojciecha Szczęsnego.

Cristiano Ronaldo domagał się nie po raz pierwszy rzutu karnego. Sędzia nie uszczęśliwił Portugalczyka, choć Federico Ceccherini nie przebiera w środkach we własnym polu karnym.

Uskrzydleni dobrym początkiem przyjezdni bronią z poświęceniem i nie pozwalają Juventusowi na rozwinięcie skrzydeł.

Błyskawiczny kontratak Fiorentiny. Piłka powędrowała w okolicę narożnika pola karnego do Kevina Mirallasa, którego potężne uderzenie było nieznacznie niecelne.

Był opatrywany Wojciech Szczęsny. Sędzia nie uznał ataku Giovanniego Simeone na reprezentanta Polski za faul. Gol uznany i Juventus musi odrabiać stratę.

Gol! Strzelił Nikola Milenković.

Piłka w bramce Juventusu. Po płaskim wstrzeleniu Federico Chiesy w pole bramkowe nie udało się wybić futbolówki poturbowanemu Wojciechowi Szczęsnemu. Dopadł do niej w tym momencie Nikola Milenković i wpakował do odsłoniętej siatki.

Federico Chiesa domagał się odgwizdania rzutu wolnego po jego pojedynku blisko linii pola karnego. Sędzia kazał mu kontynuować grę, a kontratak Juventusu zakończył się premierowymi sytuacjami podbramkowymi Cristiano Ronaldo.

Bianconeri w strojach adekwatnych do swojego przydomka. Z kolei Fiorentina w fioletowych koszulkach oraz spodenkach.

Pierwszy gwizdek.

Czy Wojciech Szczęsny zachowa czyste konto w meczu z Fiorentiną?

Jedenastka zespołu z Florencji.

Wojciech Szczęsny między słupkami Juventusu.

Sędzia: Fabrizio Pasqua

ACF Fiorentina wygrała poprzedni mecz 17 lutego. Od tego czasu podopieczni Vinzenzo Montelli zremisowali sześć spotkań i ponieśli trzy porażki. Stracili kontakt z drużynami będącymi na miejscach premiowanych awansem do europejskich pucharów.

Bianconeri postarają się o powrót do zwyciężania po pożegnaniu z Ligą Mistrzów. Cristiano Ronaldo i spółka nie potrafili przebić się do półfinału. Zostali wyeliminowani przez Ajax Amsterdam.

Juventus jest niezagrożonym liderem ligi włoskiej. Stara Dama mogła być koronowana po raz ósmy z rzędu na mistrza Włoch w poprzedniej kolejce, jednak w totalnie przemeblowanym składzie przegrała 1:2 ze SPAL-em.