Parma Calcio 1913
87' Bruno Alves
AC Milan
69' Samuel Castillejo 82' Lucas Biglia
1:1

Przeciętny Milan, bezbarwny Piątek, podział punktów.

Gervinho pomaga drużynie również w doliczonym czasie. Lider Parmy wywalczył rzut wolny w centralnej części boiska.

Milanowi zostało mało czasu na reakcję. Po strzale Suso rykoszet i piłka potoczyła się obok bramki Luigiego Sepe. Dośrodkowanie Fabio Boriniego z rzutu rożnego omineło wszystich zawodników w polu karnym beniaminka.

Parma. Schodzi: Matteo Scozzarella. Wchodzi: Leo Stulac.

Doliczone sześć minut.

Gol! Strzelił Bruno Alves.

Szansa dla Parmy na pokonanie Gianluigiego Donnarummy z rzutu wolnego po faulu Fabio Boriniego. Piłka ustawiona blisko linii pola karnego. Podszedł do niej specjalista od wykonywania stałych fragmentów Bruno Alves. Pięknie przymierzył weteran! Nie ruszył się z bloków Gianluigi Donnarumma i jest wyrównanie w Parmie.

Żółtą kartkę otrzymał Lucas Biglia za faul w środku pola.

Juraj Kucka ma ochotę na efetownego gola. W pierwszej połowie strzelił przewrotką, a przed momentem prostym podbiciem nieznacznie ponad bramką Gianluigiego Donnarummy.

Piłka w polu karnym beniaminka. Gra przerwana z powodu spalonego zdezorientowanego Alessio Romagnoliego.

Słupek! Łapią się za głowy kibice Parmy. Zresztą fani Milanu również. Gianluigi Donnarumma popełnił błąd na przedpolu, za który nie potrafił go ukarać strzałem z ostrego kąta do siatki Luca Siligardi.

Parma. Schodzi: Fabio Ceravolo. Wchodzi: Mattia Sprocati.

Milan. Schodzi: Hakan Calhanoglu. Wchodzi: Lucas Biglia.

Piłka w bramce Parmy po raz drugi w tym meczu. Patrick Cutrone strzelił po podaniu Krzysztofa Piątka, tyle że ten drugi był na spalonym w momencie zagrania z drugiej linii.

Parma. Schodzi: Federico Dimarco. Wchodzi: Luca Siligardi.

Gol! Strzelił Samuel Castillejo. Asystował mu Suso.

Milan na prowadzeniu. Miał dobre przeczucie Gennaro Gattuso, wprowadzając Samuela Castillejo z ławki rezerwowych na boisko. Hiszpańska bramka, ponieważ zmiennik główkował z bliska do siatki po wrzutce Suso. Pogubili się gospodarze po przerwie i taki jest tego efekt.

Milan. Schodzi: Andrea Conti. Wchodzi: Samuel Castillejo.

Przerwa w grze spowodowana urazem Gervinho. Nieobecność tego zawodnika na boisku jest ogromną stratą dla beniaminka.

Zaczynają gubić się gospodarze, kiedy przyspieszyli Rossoneri. Patrick Cutrone najpierw wywalczył korner, a po dośrodkowaniu z tego stałego fragmentu próbował oddać strzał z ostrego kąta do bramki.

Kilka strzałów Milanu w krótkim okresie. Franck Kessie wyraźnie chybił zza pola karnego.

Krzysztof Piątek zgarnął piłkę po podaniu Suso. Utrzymał się w jej posiadaniu, obrócił się i oddał uderzenie. Najlepsza akcja napastnika Milanu w ostatniej godzinie, jednak nie przymierzył w bramkę.

Milan. Schodzi: Tiemoue Bakayoko. Wchodzi: Patrick Cutrone.

Za moment Patrick Cutrone pojawi się na boisku.

Luigi Sepe sprzątnął piłkę, która leciała z prawej flanki w kierunku Krzysztofa Piątka. Przez moment wydawało się, że reprezentant Polski odda strzał głową z dobrej pozycji.

Hakan Calhanoglu zszedł z prawego skrzydła do środka i poczęstował Luigiego Sepe płaskim uderzeniem zza pola karnego. Zachował czujność bramkarz, który pracuje na jubileuszowe 10. czyste konto w sezonie.

Parma w pobliżu pola karnego przeciwnika. Milan jeszcze nie zbliżył się po przerwie w okolicę bramki Luigiego Sepe.

Oberwał piłką Alessio Romagnoli, ale w miarę szybko powstał na równe nogi. Parma miała korner i we własnej szesnastce interweniował Krzysztof Piątek.

Gra wznowiona.

Za moment druga połowa.

Czy po przerwie padnie minimum gol?

Stracił Milan tę pierwszą połowę.

Doliczona minuta.

Krzysztof Piątek nie pobiegł dalej niż trzy kroki do przodu. Świetnie wparował przed byłego napastnika Cracovii przeciwnik.

Ostatnie szanse beniaminka na objęcie prowadzenia w pierwszej połowie, ponieważ na Milan trudno liczyć.

Jeszcze dwa rzuty rożne Parmy. Po nich dwa strzały Fabio Ceravolo i dobitka Gervinho. Ostatecznie piłka po uderzeniu Iworyjczyka przeleciała ponad bramką. Wcześniej Milan uratowała interwencja Gianluigiego Donnarummy.

Gervinho rozruszał przeciwników. W ostatnim momencie Iworyjczyka zatrzymał w polu karnym Cristian Zapata. Po interwencji Kolumbijczyka korner, po którym gospodarzom nie udało się oddać strzału.

Suso strzelił w przebiegającego kompana z zespołu. Zarysowała się przewaga Milanu w posiadaniu piłki, z której niewiele wynika.

Już ponad dwa kwadranse za kibicami i Milan nie zmusił Luigiego Sepe do żadnej spektakularnej interwencji. Jeszcze śpią w sobotnie, wczesne popołudnie podopieczni Gennaro Gattuso.

Jest na boisku Krzysztof Piątek. Pierwsza jego próba pokonania Luigiego Sepe nie skłoniła realizatora nawet do pokazania powtórki.

Fabio Borini nie trafił pod poprzeczkę po wrzutce Suso. Włoch sygnalizował faul w polu karnym, ale sędzie polecił mu wstawać z boiska.

Franck Kessie sprawdził, czy Luigi Sepe nie usnął między słupkami. Nic takiego się nie wydarzyło. Niezniszczalny zawodnik Parmy złapał piłkę po uderzeniu z dystansu.

Przedzierał się na skraju pola karnego Gervinho. Jego próba podania do Fabio Ceravolo ugrzęzła między stłoczonymi obrońcami Gennaro Gattuso. Tym razem nieskuteczna akcja.

Próbuje czymś odpowiedzieć Milan, ale gra w swoim klasycznym, niskim tempie.

Piłka przecięła powietrze tuż obok bramki Gianluigiego Donnarummy. To mogło być bajeczne trafienie! Juraj Kucka złożył się do strzału przewrotką po wrzutce z prawego skrzydła. Nieomal zdobył bramkę kolejki po jej nieco ponad kwadransie.

W ostatnich minutach Parma jest aktywniejsza. Podania z głębi pola sprawiają problem podopiecznym Gennaro Gattuso.

Pojedynek Fabio Ceravolo z Gianluigim Donnarummą po podaniu Gervinho. Napastnik Parmy nie potrafił pokonać bramkarza Milanu, który w doskonałym momencie wygarnął piłkę spod nóg rozpędzonego przeciwnika.

Przewinienie na Suso. Za wykonanie rzutu wolnego zabrał się Hakan Calhanoglu. Najpierw dośrodkował, następnie strzelił i w obu przypadkach trafił w gospodarza.

Mocno, ale niecelnie. Hakan Calhanoglu zamarzył o pokonaniu Luigiego Sepe zza pola karnego, ale w rzeczywistości trzeba popracować nad dokładnością strzału.

Rzut wolny dla Parmy po faulu Alessio Romagnoliego na Gervinho. Długo zastanawiali się gospodarze co zrobić. Ich dwa dośrodkowania nie były niebezpieczne dla Milanu.

Simone Iacoponi znalazł się w polu karnym Milanu. Strzał obrońcy Parmy ponad bramką Gianluigiego Donnarummy i przyjezdni chcieli szybko odpowiedzieć. Po wrzutce z prawego skrzydła na spalonym Fabio Borini.

Gra przerwana z powodu urazu Tiemoue Bakayoko. Francuz potrzebuje pomocy medyków po ostrym ataku Juraja Kucki.

Pierwszy gwizdek w Parmie.

Czy AC Milan wygra mecz z Parmą?

Piłkarze z Mediolanu w Parmie.

Sędzia: Paolo Valeri

W ostatnich pięciu meczach Parmy z Milanem padło 27 goli. Kiedy Rossoneri po raz ostatni byli na Stadio Ennio Tardini spotkanie zakończyło się kosmicznym wynikiem 5:4 dla Milanu. Dwie bramki zdobył wtedy Jeremy Menez.

Parma wygrała tylko dwa mecze w tym roku. Beniaminek pokonał 2:1 Udinese Calcio, a także 1:0 Genoa CFC. W pozostałych spotkaniach albo remisował, albo był gorszy od przeciwnika. Nieudana runda wiosenna skazała Parmę na pozostanie w dolnej połowie tabeli.

AC Milan wygrał poprzedni mecz 1:0 z Lazio, dzięki czemu jest na miejscu premiowanym awansem do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Druzyna Gennaro Gattuso zgarnęła komplet punktów po trzech kolejkach, w których nie potrafiła tego zrobić.