SSC Napoli
35' Vlad Chiriches 43' Simone Verdi 75' Adam Ounas
2:0

Koniec! Napoli wygrało u siebie z FC Zurych 2:0 (dwumecz 5:1) i awansuje do 1/8 finału LE!

I ekspresowa kontra Napoli. Lorenzo Insigne dobrze dośrodkował do Arkadiusz Milik. Piłka w ostatnim momencie odskoczyła napastnikowi. Było tak blisko!

Zamieszanie w polu karnym Napoli. Szwajcarzy próbowali uderzyć, ale bez skutku.

Sędzia doliczył trzy minuty.

Przytomna interwencja Aleksa Mereta. Bramkarz wyszedł do uciekającego Assana Ceesaya.

Salim Khelifi próbował urwać się na prawej stronie. Allan szybko wyjaśnił sytuację i odebrał piłkę.

Zurich. Schodzi: Benjamin Kololli. Wchodzi: Levani Kharabadze.

Arkadiusz Milik mógł fantastycznie przywitać się z kibicami! Polak przełożył sobie piłkę na lewą nogę i uderzył zza pola karnego. Reprezentant Polski pomylił się o centymety.

Napoli. Schodzi: Adam Ounas. Wchodzi: Arkadiusz Milik.

Gol! Strzelił Adam Ounas. Asystował mu Dries Mertens.

Allan dograł do Mertensa, a ten wykazał się niesamowitym przeglądem pola. Belg podał na prawą stronę do Ounasa. Algierczyk ruszył prawą stroną i stamtąd skutecznie uderzył na bramkę. 2:0 dla Napoli!

Kolejne podanie Allana. Tym razem adresatem miał był Dries Mertens. Belg złapany na spalonym.

Allan zagrał w pole karne do Lorenzo Insigne. Napastnik przełożył sobie piłkę i oddał strzał prawą nogą. Rywal zablokował uderzenie.

Kombinacyjna akcja duetu Simone Verdi i Adam Ounas. Francuz dostał piłkę przed polem karnym i niecelnie uderzył z dystansu.

Napoli. Schodzi: Piotr Zieliński. Wchodzi: Allan.

FC Zurych próbuje wyrównać. Rozegranie przed polem karnym Napoli. Z dystansu uderzał zmiennik Lavidm Zumberi, ale piłka przeleciała obok słupka.

Zurich. Schodzi: Marco Schoenbachler. Wchodzi: Bledian Krasniqi.

Zurich. Schodzi: Stephen Odey. Wchodzi: Lavdim Zumberi.

Napoli szuka drugiego gola. Piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafiła do Adama Ounasa, który oddał strzał na bramkę. Yanick Brecher broni.

Nieudany drybling Piotr Zieliński. Polak próbował zejść na lewą stronę w kierunku pola karnego. Podczas zwodu zatrzymał go Toni Domgjoni.

Kontratak FC Zurych. Prawą stroną popędził Assan Ceesay. Na posterunku Kalidou Koulibaly, który zatrzymał atak.

Piotr Zieliński zagrał na prawą stronę do Elseida Hysaja. Obrońca nie wykorzystał prezentu od kolegi i stracił piłkę na połowie rywali.

Szwajcarzy byli o krok od wyrównania. Dośrodkowanie z lewej strony od Benjamina Kolollego. W polu karnym z woleja uderzał Salim Khelifi, niecelnie.

Mocny początek wicemistrzów Włoch. Dogranie Simone Verdiego na prawą stronę do Adama Ounasa. Algierczyk wypchnięty poza boisko przez obrońcę FC Zurych.

Wracamy na drugą połowę. Grę wznowili piłkarze Napoli.

Stephen Odey wyszedł z piłką na aut na lewej stronie boiska. W tym czasie sędzia kończy pierwszą połowę. Napoli prowadzi z FC Zurych 1:0 po bramce zdobytej przez Simone Verdiego.

Gol! Strzelił Simone Verdi. Asystował mu Adam Ounas.

Świetny drybling Ounasa na prawej stronie boiska. Algierczyk zszedł z pilką do środka i zagrał na lewą stronę pola karnego do Verdiego. 26-letni Włoch uderzył w kierunku dalszego słupka. 1:0 dla Napoli!

Strata Simona Sohma i Napoli ruszyło z kontrą. Rywala na skraju pola karnego próbował zwieźć Adam Ounas. Próba Algierczyka nieudana. Szwajcar przejął piłkę i zakończył groźny atak Włochów.

Adam Ounas złapany na spalonym na prawej stronie boiska.

Dośrodkowanie Faouziego Ghoulama dotarło do Adama Ounasa. Strzał Algierczyka bardzo nieudany.

Dośrodkowanie Lorenzo Insigne z rzutu wolnego. W polu karnym z kilku metrów uderzał Dries Mertens. Świetna interwencja Yanicka Brechera!

Szwajcarom nie udało się wyprowadzić dobrej kontry po wybitym dośrodkowaniu Adama Ounasa. Stephen Odey nie zdążył do piłki zagranej na połowę Napoli.

Żółtą kartkę otrzymał Vlad Chiriches za faul na Assanie Ceesayu.

To nie było dobre rozegranie rzutu rożnego. Benjamin Kololli zagrał na skraj pola karnego Napoli. Zawodnikom FC Zurych nie udało się zagrozić.

Assan Ceesay walczył na lewej stronie pola karnego. Napastnika w porę zablokował Vlad Chiriches i będzie rzut rożny.

Adam Ounas wziął sprawy w swoje ręce i uderzył z dystansu. Piłka przeleciała obok bliższego słupka.

Adrian Winter dogrywał z prawej strony. Sędzia przerwał akcję, bo napastnicy FC Zurych faulowali w polu karnym.

Znowu zabrakło precyzji. Lorenzo Insigne szukał w polu karnym Driesa Mertensa. Szwajcarzy dobrze ustawieni w obronie i wybijaja dośrodkowanie włoskiego napastnika.

Nieudane podanie od Elseida Hysaja do Adama Ounasa. Pomocnik nie zdążył dobiec do piłki na prawej flance.

Akcja po akcji, ale Napoli wciąż bez gola! Dwa strzały Lorenzo Insigne w ciągu kilkunastu sekund. Pierwsze uderzenie zablokowane przez rywala, drugie nad bramką. Carlo Ancelotti rozłożył jedynie ręce.

Bardzo dobre podanie Piotra Zielińskiego do Lorenzo Insigne. Napastnik uderzył od razu, ale broni Yanick Brecher.

Dośrodkowanie z prawej strony od Adama Ounasa. Podanie pomocnika wybił Marco Schoenbachler.

Bramkarz i napastnik już wrócili do gry.

Starcie w polu karnym napoli. Alex Meret zderzył się z Assanem Ceesayem. Obaj piłkarze leżą na murawie.

I odpowiedź Napoli. Z lewej strony boiska uderzał Simone Verdi. Broni Yanick Brecher.

Groźna próba FC Zurych. Z prawej strony zagrał Adrian Winter. W polu karnym Napoli główkował Assan Ceesay. Piłka po strzale napastnika minęła słupek.

Nieudane podanie do Lorenzo Insigne. Włoch nie zdołał przejąć piłki na prawej stronie boiska. Z autu grę wznowią Szwajcarzy.

Błąd Piotra Zielińskiego. Polak zagrał wprost do Stephena Odeya. Napastnik znajdował się tuż przed polem karnym. Błąd Zielińskiego naprawił Kalidou Koulibaly.

Rywali na swoje plecy wziął Piotr Zieliński i oddał piłkę Amadou Diawarze. Pomocnik zagrał prostopadle do Lorenzo Insigne, ale niecelnie. Napastnik nie zdążył do podania.

Benjamin Kololli nieźle dośrodkował w pole karne. Nieudanie główkował Mirlind Kryeziu. Napoli chciało zaskoczyć z kontry, ale tym razem się nie udało.

Lewą flanką popędził Marco Schoenbachler. Pomocnik FC Zurych faulowany na połowie Napoli.

Dobre podanie od Adama Ounasa w pole karne do Lorenzo Insigne. Włoch podciął piłkę, ale niecelnie, przeleciała obok dalszego słupka.

Mirlind Kryeziu nie wywalczył sobie dobrej pozycji w polu karnym Napoli. Piłka po strzale obrońcy wyszła na aut bramkowy.

FC Zurych bez kompleksów. Przyjezdni wysokim pressingiem podeszli do rywali. Kalidou Koulibaly sprowokowany do błędu na swojej połowie. Będzie rzut rożny.

Wicemistrzowie Włoch chcieli zagrozić z lewej strony. Dośrodkowanie w pole karne, ale obrońcy FC Zurych na posterunku.

Szwajcarzy po minucie stracili piłkę. Faul na połowie Napoli na Kalidou Koulibalym i Napoli rozgrywa.

Grają! Przy piłce zawodnicy FC Zurych.

Kto awansuje do 1/8 finału Ligi Europy?

Spotkanie poprowadzi Anastasios Sidiropoulos z Grecji.

W pierwszym spotkaniu lepsi okazali się wicemistrzowie Włoch. Napoli wygrało na wyjeździe 3:1. Relację z tamtego meczu przeczytasz TUTAJ.

Zapraszamy na relację LIVE z rewanżowego meczu 1/16 finału LE między Napoli a FC Zurych. Pierwszy gwizdek o godzinie 18:55!