Górnik Zabrze
30' Boris Sekulić 37' Jesus Jimenez
Wisła Kraków
25' Rafał Boguski 34' Marko Kolar 49' Marko Kolar 51' Marko Kolar 83' Marcin Grabowski
1:2

Koniec. Wisła wygrała w Zabrzu i sprawiła, że Górnik już znacznie stracił szanse na zajęcie 9. miejsca na koniec sezonu.

Krakowianom skutecznie udaje się oddalać grę od własnej bramki. Górnik już nie potrafi zagrozić gościom.

Sędzia doliczył 4 minuty.

Z dwóch metrów głową do niemal pustej bramki nie trafił Angulo. Hiszpan wyskoczył wysoko, zbyt wysoko...

Angulo uderzył z rzutu wolnego z ok. 30 metrów. Lis profilaktycznie sparował piłkę na rzut rożny.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Marcin Grabowski.

Strzał Peszki, piłka minęła bramkę Chudego.

Coraz mniej czasu mają zabrzanie na doprowadzenie do remisu. W ostatnich minutach Górnik niezbyt często gości pod bramką Wisły.

Boguski dograł do... Angulo. Hoszpan natychmiast uderzył, trafił w obrońcę!

Zabrzanie wysoko atakują graczy Wisły. Krakowianie sporo uwagi poświęcają defensywie, na więcej brakuje mocy.

Ależ mógł być efektowny gol... Piętą do siatki trafił  Gwilia. Gruzin był jednak na spalonym i bramki nie ma.

Wisła w końcu przedostała się na połowę Górnika. Akcje gości są jednak coraz wolniejsze. Można odnieść wrażenie, ze zabrzanie mają więcej sił od rywala.

Coraz wyraźniejsza przewaga Górnika. Wisła pod własną bramką odpiera ataki gospodarzy.

Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Wisły. Akcja przerwana, na spalonym Matras.

Po małym szoku po stracie drugiej bramki Górnik w końcu doszedł do siebie i szuka wyrównującego trafienia.

Jimenez na szesnasty metr, a tam Gwilia z woleja uderzył ponad bramką.

Sprzed pola karnego strzelał Savicević, trafił w obrońcę i piłka minęła bramkę Chudego.

Powinno być 1:3... Z pola karnego, płasko, ale tuż obok słupka uderzył Kolar!

Gol! Strzelił Marko Kolar. Asystował mu Vukan Savicević. Savicević do Kolara, który przyjął piłkę, minął rywala i z kilku metrów pokonał Chudego. 1:2!

Błąd obrony Wisły, z piłką w polu karnym znalazł się Angulo, jednak zagubił się w dryblingu.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Marko Kolar.

Od początku drugiej połowy Górnik na połowie Wisły. Zabrzanie długo rozgrywają piłkę.

Wracamy do gry.

Przerwa. Póki co remis w Zabrzu. Okazje były, tempo dość przeciętne, ale na pewno jeszcze będzie ciekawie.

Sędzia doliczył minutę.

Z pola karnego dogrywał Żurkowski, piłkę wybił obrońca Wisły.

Teraz to Wisła dłużej rozgrywali piłkę na połowie Górnika. Jednak bez efektu w postaci zagrożenia.

Zapolnik zagrywał wzdłuż bramki, jednak żaden z jego partnerów nie wystawił nogi i nie wbił piłki z dwóch metrów do siatki.

Górnik przy piłce, zabrzanie są aktywniejsi w ofensywie. Wisła cofnięta.

Gol! Strzelił Jesus Jimenez. Asystował mu Igor Angulo. Prostopadłe podanie do Angulo, ten chciał uderzyć obok bramkarza. Wyszło podanie do Jimeneza, który pomimo asysty obrońcy z bliska wbił piłkę do siatki. 1:1!

Górnik mógl wyrównać. Gwilia z ostrego kąta zamiast podawać uderzył. Trafił w boczną siatkę.

Gol! Strzelił Marko Kolar. Mocny strzał w lewy róg, piłka po rękach bramkarza wpadła do bramki. 0:1!

Rzut karny dla Wisły! Zapolnik we własnym polu karnym podawał do bramkarza, piłkę chciał przejąć Kolar, który został podcięty przez Chudego!

Groźnie zapowiadała się kontra zabrzan, w końcowej fazie źle piłkę dogrywał Gwilia i obrońca przerwał akcję.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Boris Sekulić.

Piłkę w okolicach linii pola karnego otrzymał Drzazga. Strzał minął jednak bramkę, ale będzie rzut rożny dla gości.

Żółtą kartkę za niebezpiecznie zagranie w polu karnym gospodarzy otrzymał Rafał Boguski.

Po dośrodkowaniu głową uderzał Suarez, piłkę złapał Lis. Gdyby Hiszpan uderzył bardziej do boku...

Po dośrodkowaniu z rogu z bliska piłkę w bramce chciał wbić Sekulić, Kolar jednak uprzedził zabrzanina.

Dogranie do Drzazgi, a ten z ok. 12 metrów uderzył w środek bramki. To powinien być gol dla gości!

W środku pola ucierpiał Zapolnik, zabrzanie wybili piłkę na aut. Gra szybko została wznowiona.

Gra przeniosła się do środka pola. W ostatnich minutach nie obserwujemy spięć pod bramkami.

Z dystansu huknął Peszko, piłka odbiła się od pleców obrońcy i zmieniła toru lotu. Chudy zdołał interweniować. Bramkarz zabrzan odbił również futbolówkę po poprawce Plewki.

Akcję Wisły anemicznym uderzeniem zakończył Pietrzak. Chudy spokojnie złapał piłkę.

Mocny strzał sprzed pola karnego oddał Gwilia, Lis, sparował piłkę do boku.

Kontra Górnika, zabrzanie przed polem karnym krakowian źle rozegrali piłkę i przejął ją Lis.

Z boku pola karnego mocno, jednak wysoko ponad bramką Wisły, uderzył Jimenez. Zabrzanie aktywniejsi w ofensywie.

Od pierwszych minut otwarty mecz, tempo jednak nie jest "zabójcze" dla widza. Gole w potyczce na pewno padną.

Już jesteśmy po drugiej stronie, Drzazga do Peszki, jednak efektem tylko rzut rożny dla gości.

Pierwszy strzał w meczu. Sprzed pola karnego uderzyl Angulo, Lis pewnie interweniował.