To pierwsze trofeum w karierze Maurizio Sarriego, który kończy swój pierwszy sezon w roli trenera The Blues!

1
1
1
90+3'

Joseph Willock ma ciąg na bramkę. 19-letni napastnik oddał kolejny strzał na bramkę, ale znowu niecelny.

6
3
3
3
3
90+2'

Arsenal jeszcze naciska na rywali w końcówce. Cesar Azpilicueta nie wyszedł spod pressingu i stracił piłkę.

5
2
2
1
3
90'

Sędzia doliczył trzy minuty.

7
3
4
5
7
90'

Joseph Willock walczył na lewej stronie pola karnego, ale do samego końca nie odstąpił go ani na krok Cesar Azpilicueta. Kapitan Chelsea zablokował strzał zawodnika Arsenalu.

3
2
2
3
4
89'
88'

Joseph Willock nadepnął na nogę Edena Hazarda. Strzelec dwóch goli dla Chelsea zostanie zmieniony.

2
2
1
5
3
87'

Alex Iwobi uwolnił na lewej stronie Seada Kolasinaca. Bośniak próbował dośrodkować, ale piłkę kolejny raz zablokował obrońca Chelsea.

2
86'

Alexandre Lacazette niecelnie uderzył na bramkę z rzutu wolnego.

2
1
1
3
3
komentarz

Arsenal będzie miał szansę z rzutu wolnego. Granit Xhaka faulowany przez Oliviera Giroud.

5
2
1
1
1
84'

Kolejna akcja Arsenalu! Przed stuprocentową szansą po podaniu Alexandre'a Lacazette'a stanął Joseph Willock. Nastolatek próbował technicznie uderzyć, ale piłka przeleciała obok dalszego słupka.

1
3
1
2
2
82'

Zamieszanie w polu karnym Chelsea! Świetne dogranie Aleksa Iwobiego do Alexandre'a Lacazette'a. Kepa Arrizabalaga obronił strzał Francuza, ale piłka trafiła do Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Gabończyk szykował się do uderzenia, ale w porę z interwencją zdążył Andreas Christensen.

7
4
2
2
2
80'

Eden Hazard zagrał prostopadle do Williana. Brazylijczyk od razu oddał strzał, ale z interwencją zdążył Sokratis Papastathopoulos.

6
2
1
2
3
79'

Pierwsza akcja wprowadzonego Josepha Willocka. Zmiennik próbował uderzyć, ale został zablokowany przez obrońcę.

3
1
2
1
1
77'

Arsenal. Schodzi: Mesut Oezil. Wchodzi: Joseph Willock.

23
23
9
4
11
76'

Chelsea. Schodzi: Mateo Kovacić. Wchodzi: Ross Barkley.

7
6
3
4
6
75'

Eden Hazard znowu postraszył Petra Cecha. Belg mocno uderzył z pierwszej piłki, ale bramkarz Arsenalu tym razem na posterunku!

10
5
11
5
7
72'

Gol! Strzelił Eden Hazard. Asystował mu Olivier Giroud.

Stratę Pierre'a-Emericka Aubameyanga przejął Hazard i dograł na lewą stronę do Giroud. Francuz odegrał do środka Belgowi, a ten trafił do siatki z kilku metrów.

45
25
10
9
15
71'

Chelsea. Schodzi: Pedro Rodriguez. Wchodzi: Willian.

7
4
2
6
2
69'

Gol! Strzelił Alex Iwobi.

Piłka wybita poza pole karne Arsenalu, ale w dobrym miejscu czekał Iwobi. Dopiero co wprowadzony zawodnik czysto uderzył z woleja z około 19 metrów i pokonał bramkarza Chelsea. Topnieje przewaga The Blues.

Arsenal FC
39
18
10
12
18
68'

Żółtą kartkę otrzymał Andreas Christensen za faul na Aleksie Iwobim.

6
3
2
3
4
67'

Eden Hazard stracił piłkę. Belg zbyt daleko przed siebie wypuścił piłkę.

1
1
5
1
1
66'

Arsenal. Schodzi: Lucas Torreira. Wchodzi: Alex Iwobi.

5
1
1
1
1
66'
65'

Gol! Strzelił Eden Hazard.

Belg pewnie wykorzystał rzut karny. Hazard płasko uderzył obok słupka.

48
25
12
9
11
64'

Rzut karny dla Chelsea. Pedro Rodriguez zagrywał w pole karne do Oliviera Giroud. Francuza sfaulował Ainsley Maitland-Niles.

12
5
2
5
5
63'

Nieudana próba wyprowadzenia ataku w wykonaniu Emersona Palmieriego. Zawodnika Chelsea otoczyło kilku rywali.

3
1
1
1
3
60'

Gol! Strzelił Pedro Rodriguez. Asystował mu Eden Hazard.

Bardzo dobre zachowanie Hazarda, który w polu karnym dostrzegł lepiej ustawionego Pedro. Hiszpan uderzył płasko z pierwszej piłki i podwyższył prowadzenie The Blues.

69
35
17
14
15
58'

David Luiz wybił dośrodkowanie Ainsleya Maitlanda-Nilesa. Piłkę przed polem karnym przejął Lucas Torreira i uderzył z dystansu. Strzał zablokował N'Golo Kante.

8
4
5
5
5
56'

Żółtą kartkę otrzymał Pedro Rodriguez za pretensje do arbitra. Hiszpan domagał się rzutu wolnego.

10
6
7
5
5
54'

Niecelnie zagranie Pedro Rodrigueza na lewą stronę. Olivier Giroud próbował przejąć piłkę, ale nie zdążył jej opanować przy narożniku boiska.

3
2
2
4
4
52'

Arsenal próbował odpowiedzieć. Pierre-Emerick Aubameyang z niewielkimi problemami dośrodkował z prawej strony, ale znowu nieprecyzyjnie.

9
49'

Gol! Strzelił Olivier Giroud. Asystował mu Emerson Palmieri.

Mamy pierwszą bramkę! Z lewej strony dograł Emerson, ale Giroud nie miał najłatwiejszej pozycji do oddania strzału. Francuz umiejętnie uderzył głową i zaskoczył Petra Cecha.

58
31
13
14
23
48'

Długi drybling Edena Hazarda. Belg zagrał na lewą stronę do Oliviera Giroud. Strzał Francuza w polu karnym zablokował Sokratis Papastathopoulos.

4
4
1
2
1
46'

Zawodnicy Arsenalu szybko przejęli piłkę. Prawą flanką ruszył Pierre-Emerick Aubameyang, ale nie dośrodkował celnie do Alexandre'a Lacazette'a.

3
2
2
2
2
46'

Wracamy na drugą połowę. Przy piłce zawodnicy Chelsea. W obu drużynach bez zmian.