Chelsea FC
39' Emerson Palmieri 49' Olivier Giroud 56' Pedro Rodriguez 60' Pedro Rodriguez 65' Eden Hazard 68' Andreas Christensen 72' Eden Hazard
Arsenal FC
69' Alex Iwobi
4:1

To pierwsze trofeum w karierze Maurizio Sarriego, który kończy swój pierwszy sezon w roli trenera The Blues!

Koniec! Chelsea wygrała z Arsenalem 4:1 i wygrywa Ligę Europy!

Joseph Willock ma ciąg na bramkę. 19-letni napastnik oddał kolejny strzał na bramkę, ale znowu niecelny.

Arsenal jeszcze naciska na rywali w końcówce. Cesar Azpilicueta nie wyszedł spod pressingu i stracił piłkę.

Sędzia doliczył trzy minuty.

Joseph Willock walczył na lewej stronie pola karnego, ale do samego końca nie odstąpił go ani na krok Cesar Azpilicueta. Kapitan Chelsea zablokował strzał zawodnika Arsenalu.

Chelsea. Schodzi: Eden Hazard. Wchodzi: Davide Zappacosta.

Joseph Willock nadepnął na nogę Edena Hazarda. Strzelec dwóch goli dla Chelsea zostanie zmieniony.

Alex Iwobi uwolnił na lewej stronie Seada Kolasinaca. Bośniak próbował dośrodkować, ale piłkę kolejny raz zablokował obrońca Chelsea.

Alexandre Lacazette niecelnie uderzył na bramkę z rzutu wolnego.

Arsenal będzie miał szansę z rzutu wolnego. Granit Xhaka faulowany przez Oliviera Giroud.

Kolejna akcja Arsenalu! Przed stuprocentową szansą po podaniu Alexandre'a Lacazette'a stanął Joseph Willock. Nastolatek próbował technicznie uderzyć, ale piłka przeleciała obok dalszego słupka.

Zamieszanie w polu karnym Chelsea! Świetne dogranie Aleksa Iwobiego do Alexandre'a Lacazette'a. Kepa Arrizabalaga obronił strzał Francuza, ale piłka trafiła do Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Gabończyk szykował się do uderzenia, ale w porę z interwencją zdążył Andreas Christensen.

Eden Hazard zagrał prostopadle do Williana. Brazylijczyk od razu oddał strzał, ale z interwencją zdążył Sokratis Papastathopoulos.

Pierwsza akcja wprowadzonego Josepha Willocka. Zmiennik próbował uderzyć, ale został zablokowany przez obrońcę.

Arsenal. Schodzi: Mesut Oezil. Wchodzi: Joseph Willock.

Chelsea. Schodzi: Mateo Kovacić. Wchodzi: Ross Barkley.

Eden Hazard znowu postraszył Petra Cecha. Belg mocno uderzył z pierwszej piłki, ale bramkarz Arsenalu tym razem na posterunku!

Gol! Strzelił Eden Hazard. Asystował mu Olivier Giroud.

Stratę Pierre'a-Emericka Aubameyanga przejął Hazard i dograł na lewą stronę do Giroud. Francuz odegrał do środka Belgowi, a ten trafił do siatki z kilku metrów.

Chelsea. Schodzi: Pedro Rodriguez. Wchodzi: Willian.

Gol! Strzelił Alex Iwobi.

Piłka wybita poza pole karne Arsenalu, ale w dobrym miejscu czekał Iwobi. Dopiero co wprowadzony zawodnik czysto uderzył z woleja z około 19 metrów i pokonał bramkarza Chelsea. Topnieje przewaga The Blues.

Żółtą kartkę otrzymał Andreas Christensen za faul na Aleksie Iwobim.

Eden Hazard stracił piłkę. Belg zbyt daleko przed siebie wypuścił piłkę.

Arsenal. Schodzi: Lucas Torreira. Wchodzi: Alex Iwobi.

Arsenal. Schodzi: Nacho Monreal. Wchodzi: Matteo Guendouzi.

Gol! Strzelił Eden Hazard.

Belg pewnie wykorzystał rzut karny. Hazard płasko uderzył obok słupka.

Rzut karny dla Chelsea. Pedro Rodriguez zagrywał w pole karne do Oliviera Giroud. Francuza sfaulował Ainsley Maitland-Niles.

Nieudana próba wyprowadzenia ataku w wykonaniu Emersona Palmieriego. Zawodnika Chelsea otoczyło kilku rywali.

Gol! Strzelił Pedro Rodriguez. Asystował mu Eden Hazard.

Bardzo dobre zachowanie Hazarda, który w polu karnym dostrzegł lepiej ustawionego Pedro. Hiszpan uderzył płasko z pierwszej piłki i podwyższył prowadzenie The Blues.

David Luiz wybił dośrodkowanie Ainsleya Maitlanda-Nilesa. Piłkę przed polem karnym przejął Lucas Torreira i uderzył z dystansu. Strzał zablokował N'Golo Kante.

Żółtą kartkę otrzymał Pedro Rodriguez za pretensje do arbitra. Hiszpan domagał się rzutu wolnego.

Niecelnie zagranie Pedro Rodrigueza na lewą stronę. Olivier Giroud próbował przejąć piłkę, ale nie zdążył jej opanować przy narożniku boiska.

Arsenal próbował odpowiedzieć. Pierre-Emerick Aubameyang z niewielkimi problemami dośrodkował z prawej strony, ale znowu nieprecyzyjnie.

Gol! Strzelił Olivier Giroud. Asystował mu Emerson Palmieri.

Mamy pierwszą bramkę! Z lewej strony dograł Emerson, ale Giroud nie miał najłatwiejszej pozycji do oddania strzału. Francuz umiejętnie uderzył głową i zaskoczył Petra Cecha.

Długi drybling Edena Hazarda. Belg zagrał na lewą stronę do Oliviera Giroud. Strzał Francuza w polu karnym zablokował Sokratis Papastathopoulos.

Zawodnicy Arsenalu szybko przejęli piłkę. Prawą flanką ruszył Pierre-Emerick Aubameyang, ale nie dośrodkował celnie do Alexandre'a Lacazette'a.

Wracamy na drugą połowę. Przy piłce zawodnicy Chelsea. W obu drużynach bez zmian.

Koniec pierwszej połowy. Na razie w Baku bez fajerwerków. Chelsea bezbramkowo remisuje z Arsenalem.

Przytomna interwencja Ainsleya Maitlanda-Nilesa. Zawodnik Arsenalu zatrzymał Emersona Palmieriego, który próbował dośrodkować.

Arsenal będzie miał rzut wolny. Mateo Kovacić faulował Lucasa Torreirę.

Zawodnicy Arsenalu wybili piłkę zagraną z rzutu rożnego. Przejął Jorginho i dośrodkował, po chwili z woleja niecelnie uderzył Eden Hazard.

Kolejne świetne zagranie Jorginho. Pomocnik dograł do Oliviera Giroud. Francuz oddał płaski strzał na dalszy słupek, ale fantastycznie broni Petr Cech!

Żółtą kartkę otrzymał Emerson Palmieri. Faulowany Alexandre Lacazette

Cesar Azpilicueta dośrodkował z prawej strony w pole karne. Eden Hazard nie opanował piłki.

Granit Xhaka szybko dograł do Seada Kolasinaca. Bośniak dośrodkował w pole karne, ale piłkę piąstkował Kepa Arrizabalaga.

Emerson Palmieri dośrodkował z lewej strony do Olivier Giroud. Francuz podjął próbę strzału, ale piłka nie trafiła w światło bramki.

Jorginho świetnie zagrał w pole karne do Emersona Palmieriego. Obrońca mocno uderzył z lewej strony pola karnego, ale broni Petr Cech!

Nieudana próba strzału w wykonaniu Seada Kolasinaca. Piłkę na rzut rożny wybił Cesar Azpilicueta.

Kolejna próba z dystansu. Tym razem uderzył Cesar Azpilicueta, ale trafił w nogę Sokratisa Papastathopoulosa.

Nieudane rozegranie The Blues. Eden Hazard próbował zagrać na jeden kontakt z Olivierem Giroud, ale Francuz nie dograł celnie do Belga.

Eden Hazard zagrał w pole karne do Emersona Palmieriego. Na posterunku czuwał Sokratis Papastathopoulos. Grek zablokował strzał.

Sprawy w swoje ręce wziął Granit Xhaka! Pomocnik huknął z dystansu, ale piłka musnęła poprzeczkę!

I odpowiedź Arsenalu. Dugo na prawej stronie dryblował Pierre-Emerick Aubameyang, ale napastnikowi nie udało się celnie dośrodkować.

Wciąż piłkarze nie oddali ani jednego celnego strzału.

Chelsea mogła w końcu zagrozić bramce Arsenalu. Niezłe dośrodkowanie N'Golo Kante, ale z piłką w polu karnym nie poradził sobie Olivier Giroud.

Dośrodkowanie w pole karne Chelsea. Sokratis Papastathopoulos próbował uderzyć głową, ale wygrał walki w powietrzu z rywalami.

Zderzenie w polu karnym Chelsea. Kepa Arrizabalaga wybiegł do Alexandre'a Lacazette'a, który próbował przejąć podanie Lucasa Torreiry. Hiszpański bramkarz zderzył się ze swoim rodakiem, Cesarem Azpilicuetą.

I kontratak The Blues. Do piłki biegł Mesut Oezil, ale dał się złapać na spalonym.

Nie udało się dośrodkowanie Granita Xhaki. David Luiz głową wybił piłkę z pola karnego Chelsea.

Udana interwencja Jorginho w polu karnym. Pomocnik zablokował dośrodkowanie Ainsleya Maitlanda-Nilesa.

Błąd obrony Chelsea, do piłki w polu karnym próbował dopaść Alexandre Lacazette. Do Francuza wybiegł Kepa Arrizabalaga. Napastnik Arsenalu padł w polu karnym, ale sędzia nie przyznał rzutu karnego.

Dobre zagranie Granita Xhaki na lewą stronę do Seada Kolasinaca. Wahadłowy Arsenalu próbował dośrodkować, ale w porę zagranie zablokował Cesar Azpilicueta.

Bardzo słaby rzut wolny w wykonaniu Edena Hazarda. Belg próbował dośrodkować, ale skiksował i grę wznowi Petr Cech.

Chelsea będzie miała rzut wolny na połowie Arsenalu. Sokratis Papastathopoulos sfaulował Oliviera Giroud.

Nieudany drybling Mesuta Oezila na prawej flance. Niemiec wyszedł z piłką na aut.

Pierwsza groźna sytuacja w polu karnym Chelsea. Dośrodkowanie Ainsleya Maitlanda-Nilesa wybił Kepa Arrizabalaga wprost pod nogi Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Gabończyk uderzył z woleja, ale daleko obok słupka.

Nieudany przerzut Mesuta Oezila na lewą stronę ze stojącej piłki. Olivier Giroud wybił piłkę na aut.

Ale podobne kłopoty ma też Chelsea. Na razie gra toczy się głównie w okolicach połowy boiska. Bramkarze bezrobotni w pierwszych minutach spotkania.

Arsenal przy piłce. Zawodnicy Unaia Emery'ego nieśmiało rozgrywają atak pozycyjny. Im bliżej pola karnego rywali, tym większe problemy.

Petr Cech z pierwszą interwencją. Bramkarz Arsenalu przejął dośrodkowanie Davida Luiza.

Strata Seada Kolasinaca na lewej stronie i piłkę przejęli The Blues.

Zaczęli! Przy piłce zawodnicy Arsenalu.

Piłkarze wychodzą na murawę. Niebawem pierwszy gwizdek!

Wszystko jasne także w szeregach Kanonierów.

Maurizio Sarri odkrył karty:

Stadion w Baku Stadion w Baku

Finał Ligi Europy odbędzie się w Baku, stolicy Azerbejdżanu.

Łatwiej półfinały przebrnęli Kanonierzy. Arsenal FC w dwumeczu pokonał Valencię CF aż 7:3.

Chelsea FC w półfinale pokonała Eintracht Frankfurt dopiero po serii rzutów karnych. Do końca dogrywki drugiego spotkania utrzymywał się remis 2:2, a sprawy nie rozstrzygał nawet bilans bramek na wyjeździe. W jedenastkach lepsi byli The Blues, którzy wygrali 4:3.

W Lidze Europy dopiero po raz drugi w finale zagrają dwie angielskie drużyny. Wcześniej do podobnej sytuacji doszło w 1972 roku. Wtedy Liga Europy nazywała się Pucharem UEFA, a w dwumeczu Tottenham pokonał Wolverhampton Wanderers 3:2.

Spotkanie poprowadzi Gianluca Rocchi z Włoch.

Zapraszamy na relację LIVE z finału Ligi Europy. O puchar powalczą dwie drużyny z Londynu - Chelsea i Arsenal. Pierwszy gwizdek o godzinie 21:00.