PGNiG stawia na piłkę ręczną plażową

Po utworzeniu ligi zawodowej i wprowadzeniu nowej jakości w halowej odmianie szczypiorniaka, strategiczny sponsor piłki ręcznej PGNiG S.A postanowił zaangażować się w rozwój piłki ręcznej plażowej.

W tym artykule dowiesz się o:

- Naszym celem jest strategiczny rozwój polskiej piłki ręcznej, w tym jej plażowej odmiany. Tworzymy nowy cykl turniejów, aby wypełnić przerwę w halowych rozgrywkach i być z kibicami szczypiorniaka przez cały rok - mówi Jakub Świsłowski, kierownik w Departamencie Marketingu PGNIG S.A.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A jest strategicznym partnerem piłki ręcznej w Polsce od 2010 roku. Wspiera reprezentację Polski, a także jest sponsorem tytularnym rozgrywek ligowych oraz Pucharu Polski. W tym roku spółka zaangażuje się również w rozwój piłki ręcznej plażowej. Wszystko to za sprawą cyklu turniejów Eliminacji Mistrzów Polski: PGNiG Summer Superliga, które zostaną zorganizowane we współpracy ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce i Fundacją Modern Sport.

- Piłka ręczna plażowa to jeden z najbardziej widowiskowych i dynamicznych sportów plażowych. Ten rok jest kluczowy dla rozwoju całej dyscypliny, gdyż nasze narodowe reprezentację wystąpią w mistrzostwach Europy oraz w turnieju World Games, który odbędzie się w lipcu we Wrocławiu. Wsparcie udzielone przez PGNiG pozwoli podnieść poziom turniejów i wierzymy, że przyczyni się również do kolejnych sukcesów osiąganych przez nasze kluby i reprezentacje - mówi Marek Góralczyk, przewodniczący Komisji ds. Piłki Ręcznej Plażowej ZPRP.

W turniejach PGNiG Summer Superligi wystąpić będą mogły zarówno profesjonalne kluby zrzeszone w ZPRP jak i amatorskie zespoły, które będą miały szanse zadebiutować w rozgrywkach na piasku.

ZOBACZ WIDEO: Remis Anderlechtu, Teodorczyk wciąż czeka. Zobacz skrót meczu z Club Brugge [ZDJĘCIA ELEVEN]

W każdym wydarzeniu zostanie wyłoniona najlepsza drużyna męska oraz żeńska. Organizatorzy przewidzieli, że PGNiG Summer Superliga zagości w różnych zakątkach Polski m.in:· 19 - 21 maja we Wrocławiu, 2 - 4 czerwca w Mielnie, 7 - 9 czerwca w Starych Jabłonkach, 30 czerwca - 2 lipca w Płocku, 14 - 16 lipca we Warszawie.

- Nasz cykl nie jest jeszcze zamknięty, pracujemy nad kolejnymi lokalizacjami, chcemy dotrzeć i pokazać dyscyplinę w różnych częściach Polski, aby zachęcić do uprawiania piłki ręcznej plażowej jak najwięcej osób. Współpraca z PGNiG oraz pozostałymi partnerami umożliwi nam pokazanie jak widowiskową dyscypliną jest beach handball - mówi organizator cyklu i prezes Fundacji Modern Sport Jakub Malinowski.

Wraz z wprowadzeniem cyklu turniejów debiutuje także nowa identyfikacja wizualna cyklu. Dzięki adaptacji logotypu PGNIG Superligi do warunków "plażówki", powstał letni, słoneczny logotyp. W jego centralnej części znajduję się okrąg symbolizujący 4 splecione dłonie zawodników piłki ręcznej plażowej.

- Cieszymy się, że jako PGNiG Superliga wesprzemy rozwój perspektywicznej dyscypliny sportu, jaką jest piłka ręczna plażowa. Postaramy się, żeby nasza współpraca nie ograniczyła się do wspólnego sponsora i analogicznych logotypów. W przerwie między sezonami, wielu zawodników Ligi Zawodowej można zobaczyć na piasku. Chcemy, aby w przyszłości było ich jeszcze więcej, a piłka ręczna cieszyła kibiców także w sezonie letnim, w innym wakacyjnym wydaniu, która dzięki zmodyfikowanym zasadom pozwala na bardzo widowiskową grę - kończy Justyna Woja, dyrektor Komunikacji PGNiG Superligi.

Komentarze (1)
avatar
vrc
16.05.2017
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Za piłkę ręczną kobiet byście się wzięli wkoncu bo pozostawiono ją na pastwę losu a kluby upadają jeden po drugim.