W PGNiG Superlidze Kobiet ruszyła karuzela. Jest dużo pożegnań

Po zakończeniu rozgrywek ruszyła karuzela transferowa w PGNiG Superlidze Kobiet. Jedni informują póki co o samych pożegnaniach, inni zaczynają ogłaszać pierwsze transfery.

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Piotrcovia Piotrków Trybunalski Materiały prasowe / PGNiG Superliga / Na zdjęciu: Piotrcovia Piotrków Trybunalski
Co już wiemy? MKS Zagłębie Lubin ogłosiło w tym tygodniu pozyskanie Barbary Zimy oraz Karin Bujnochovej, a wkrótce zdradzi nazwiska kolejnych dwóch zawodniczek, które zasilą szeregi złotych medalistek. Kto odejdzie? Nie jest to jeszcze oficjalny komunikat, ale mówi się, że Malwina Hartman wzmocni walczącą o PGNiG Superligę Kobiet drużynę z Gniezna, a Patrycja Noga ma przejść do ekipy z Koziego Grodu.

Co słychać w MKS FunFloor Perła Lublin? Pożegnano Jaqueline Anastacio, Marinę Razum, Aneję Beganović oraz Martę Gęgę, a przy Andrijanie Tatar stawiamy jeszcze znak zapytania. Z utytułowanym klubem z Lubelszczyzny łączone są Karolina Sarnecka, Marianna Rebicova oraz wspomniana Patrycja Noga, ale to nie wszystko.

W KPR Gminy Kobierzyce póki co cisza, jednak należy zaznaczyć, że to klub, który chce pozostać w czołówce. W Eurobudzie JKS Jarosław dużo pożegnań. Odchodzą Jelena Djurasinović, Olivera Vukcević, Ivona Mrden, Sandra Guziewicz przenosi się do Gniezna, a Magda Balsam zaliczyła ogromny sportowy awans i zagra w niemieckim TuS Metzingen.

ZOBACZ WIDEO: Legenda polskiego kolarstwa przestrzega przed Rosjanami! "Będzie wielka tragedia"

Dalej mamy Piotrcovię Piotrków Trybunalski, która póki co oficjalnie poinformowała tylko o rozstaniach z Natalią Fesdorf, Małgorzatą Trawczyńską i Moniką Majsak. Ostatnia z wymienionych w klubie z województwa łódzkiego spędziła aż trzynaście sezonów.

W EKS Starcie Elbląg jak na razie jeden konkretny transfer, a mianowicie pozyskanie doświadczonej Marty Gęgi z MKS FunFloor Perła Lublin, o czym wiemy już od kwietnia. Barwy zmienia z kolei na pewno Wioletta Pająk, która będzie występować w Werderze Brema. Czekamy na kolejne wieści i nazwisko nowego trenera, ponieważ Marcin Pilch nie będzie kontynuować pracy z elbląskim zespołem.

Dużo zmian także w Młynach Stoisław. Z Koszalina wyjeżdżają Paula Mazurek, Martyna Borysławska, Aleksandra Ivanytsia, Karolina Mokrzka oraz Izabela Prudzienica. Do drużyny dołączy z kolei utalentowana prawa rozgrywająca - Magdalena Reichel, dla której będzie to debiut w PGNiG Superlidze Kobiet. Urodzona w 1998 roku szczypiornistka przez ostatnie lata grała w Sośnicy Gliwice.

Suzuki Korona Handball Kielce nie utrzymała się w PGNiG Superlidze Kobiet, ale wiele zawodniczek otrzymało oferty z ekip z najwyższej klasy rozgrywkowej. Według informacji, do których dotarło Radio Kielce, Magda Więckowska i Michalina Pastuszka mają dołączyć do MKS FunFloor Perła Lublin, Wiktoria Gliwińska zagra w Eurobudzie JKS Jarosław, Julia Jasińska przeniesie się do Piotrkowa Trybunalskiego, Juliene Pereira Costa do EKS Startu Elbląg, a Patrycja Chojnacka łączona jest z KPR Gminy Kobierzyce.

O kolejnych ruchach transferowych będziemy informować na bieżąco.

---> Olbrzymia strata Orlen Wisły Płock
---> Japoński zaciąg w Superlidze. Kolejny obrotowy trafi do Polski

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×