Piotrcovia Piotrków Trybunalski polubiła czeski kierunek, zmiany w EKS Starcie Elbląg

Coraz więcej wiemy o kadrach zespołów występujących w PGNiG Superlidze Kobiet. Piotrcovia Piotrków Trybunalski postawiła na czeski zaciąg, a w EKS Starcie Elbląg mamy kolejne zmiany.

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Piotrcovia Piotrków Trybunalski Materiały prasowe / PGNiG Superliga Kobiet / Na zdjęciu: Piotrcovia Piotrków Trybunalski
Piotrcovia Piotrków Trybunalski pożegnała już oficjalnie pięć zawodniczek. Przypomnijmy, że z klubu odchodzą Natalia Fesdorf, Małgorzata Trawczyńska, Monika Majsak, a także Hanna Yashchuk i Kinga Stanisławczyk. Nie zostało to jeszcze powiedziane wprost, ale wiemy też, że w drużynie nie zostanie Karolina Sarnecka, która ma przenieść się do MKS FunFloor Perła Lublin.

Ekipa z województwa łódzkiego upodobała sobie wyraźnie czeski kierunek. W połowie marca klub ogłosił zawarcie umowy z prawą rozgrywającą Silvie Polaskovą, ale to nie koniec. W Piotrkowie Trybunalskim grać będzie także jej rodaczka - Hanka Muckova (bramkarka), która reprezentowała ostatnio DHC Sokol Poruba.

Jak już informowaliśmy wcześniej, w EKS Starcie Elbląg nie zobaczymy już szkoleniowca Marcina Pilcha oraz Wioletty Pająk. Klub poinformował, że zespół opuszczają też Krzysztof Kotwicki, Paulina Peplińska, Katarzyna Cygan oraz Barbara Choromańska, która w przyszłym sezonie zagra w Młynach Stoisław Koszalin.

MKS Zagłębie Lubin oficjalnie potwierdziło rozstania z Malwiną Hartman, Patrycją Nogą oraz młodą bramkarką Katarzyną Drzemicką. Ekipa z Kobierzyc pożegnała się z kolei z wychowanką Pauliną Ilnicką. Jak poinformowała drużyna z Dolnego Śląska, skrzydłowa nie przenosi się do innego klubu ani nie kończy kariery, ale ze względów prywatnych zawiesza ją na bliżej nieokreślony czas.

---> Olbrzymia strata Orlen Wisły Płock
---> Japoński zaciąg w Superlidze. Kolejny obrotowy trafi do Polski

ZOBACZ WIDEO: Legenda polskiego kolarstwa przestrzega przed Rosjanami! "Będzie wielka tragedia"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×