Kamil Syprzak przedłużył kontrakt z PSG

Nie mogło być inaczej. Po świetnym sezonie władze Paris Saint-Germain przedłużyły kontrakt z Kamilem Syprzakiem. Reprezentant Polski nową umowę z mistrzem Francji ma do lata 2025 roku.

Paweł Nowakowski
Kamil Syprzak znajduje się ostatnio w świetnej formie WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Kamil Syprzak znajduje się ostatnio w świetnej formie

W sezonie 2021/22 reprezentant Polski był najskuteczniejszym zawodnikiem Paris Saint-Germain zarówno w lidze francuskiej (149 bramek) oraz w elitarnej Lidze Mistrzów, gdzie Kamil Syprzak rzucił 86 bramek i obecnie zajmuje trzecie miejsce wśród najskuteczniejszych zawodników. Ponadto został wybrany obrotowym sezonu we Francji.

Zespół Polaka nie zagra jednak w turnieju finałowym Ligi Mistrzów, który odbędzie się już w najbliższy weekend w Kolonii. Paryżanie walkę o Final Four przegrali z niemieckim THW Kiel. PSG niepowodzenie w europejskich pucharach odbiło sobie w krajowych rozgrywkach. Po raz ósmy z rzędu, a dziewiąty w historii klubu PSG zdobyło mistrzostwo Francji, a w miniony weekend paryżanie dorzucili krajowy puchar.

Kamil Syprzak występuje w PSG od trzech lat. Nowa umowa została przedłużona do lata 2025 roku.