KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Koniec pewnej epoki. Pogoń ma już nowego szkoleniowca. Wybór może zaskoczyć

Rafał Biały nie będzie już prowadził Sandra Spa Pogoni Szczecin jako szkoleniowiec. Nie odchodzi jednak ze struktur sportowych klubu. Pierwszym trenerem będzie były zawodnik Portowców. Wybór może niektórych zaskoczyć.

Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski
Na zdjęciu od lewej: Mateusz Zaremba, Łukasz Gierak, Wojciech Jedziniak, Adam Wąsowski, Tomasz Wiśniewski, Arkadiusz Bosy WP SportoweFakty / Kuba Hajduk / Na zdjęciu od lewej: Mateusz Zaremba, Łukasz Gierak, Wojciech Jedziniak, Adam Wąsowski, Tomasz Wiśniewski, Arkadiusz Bosy
Funkcję pierwszego trenera po Białym przejął były skrzydłowy Wojciech Jedziniak. To jedna z legend Sandra Spa Pogoni, która grała w Portowcach, gdy ci rywalizowali jeszcze w rozgrywkach I ligi. W portowym mieście pojawił się w 2010 roku. Wsparcia na ławce będzie mu udzielał Sławomir Fogtman.

Przypomnijmy, że sekcja w Szczecinie wznowiła swoją działalność w 2007 roku. Biały był szkoleniowcem od samego początku, z kilkoma przerwami. Po raz ostatni wrócił do Pogoni po nieudanym sezonie Piotra Frelka (w połowie lutego 2019 roku). Jedziniak już wtedy był osobą wspomagającą.

Obecna rezygnacja Białego ma związek z wykonywaną przez niego pracą (podobnie było zresztą poprzednio, kiedy odchodził, by wrócić i wspomóc drużynę). - Zrezygnowałem z prowadzenia zespołu z uwagi na sprawy zawodowe - powiedział sam zainteresowany.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co tam się wydarzyło? Szalone sceny po meczu Polaków!

Jedziniak na następcę był szykowany od dawna. - Od mniej więcej dwóch lat współpracowałem ze sztabem szkoleniowym razem z trenerami Białym i Fogtmanem. Jednak myślę, że będzie to duże wyzwanie, chociażby z perspektywy wyjścia z szatni, w której byłem z zawodnikami 12 lat, a teraz będę ich trenerem. Zawsze taki układ ma swoje dobre i złe strony. Skupiam się na tych dobrych, a o złych pamiętam - powiedział na łamach oficjalnej strony klubowej nowy trener.

Pogoń miała już kilku innych trenerów, który grali w tym klubie jako zawodnicy. Tak było w przypadku duetu: Michal Bruna i Wojciech Zydroń. Szczecinian trenowali ponadto: Antoni Parecki i Mariusz Jurasik. Misja żadnego z nich nie zakończyła się dobrze.

Pogoń ma wznowić treningi od 11 lipca. Zawodnicy dostali już wytyczne, co mają wykonać w okresie wakacyjnym. - Już nie mogę doczekać się początku okresu przygotowawczego - podsumował Jedziniak.

Czytaj więcej:
--> Niepewna przyszłość jednego z liderów mistrzów Polski
--> Przez łzy trudno dostrzec sukces

Czy Wojciech Jedziniak sprawdzi się na ławce trenerskiej Sandra Spa Pogoni Szczecin?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×