Memoriał Matuszaka: Górnik Zabrze mocny w połowie przygotowań

Górnik Zabrze zwycięzcą Memoriału Ryszarda Matuszaka. W finale zespół Marcina Lijewskiego nie dał szans Chrobremu Głogów.

Marcin Górczyński
Paweł Krawczyk WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Paweł Krawczyk
Po finale spodziewano się bardziej zaciętej rywalizacji, zwłaszcza że Chrobry pokazywał się ostatnio z dobrej strony. Kilka dni temu rozbił w sparingu pierwszoligowy Śląsk Wrocław 36:16, a w półfinale memoriału ograł czeski Ronal Jicin 28:22.

Finał zupełnie nie wyszedł głogowianom. Górnik dominował od pierwszych minut i wygrał krótki sześciominutowy fragment aż 10:1. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 18:8. Przy takiej różnicy, w drugiej części właściwie nie było mowy o emocjach. Górnicy powiększyli jeszcze przewagę i Chrobry zdołał zmniejszyć straty dopiero do roszadach w szeregach zabrzan.

W finale błyszczał nowy skrzydłowy Górnika Patryk Mauer (10 goli), cztery bramki dołożył MVP memoriału Dmytro Artemienko.

Trzecie miejsce w turnieju dla Sandra Spa Pogoni Szczecin (CZYTAJ).

Górnik Zabrze - Chrobry Głogów 33:22 (18:8)