MKS Zagłębie Lubin w formie. Mistrzynie pokonały uczestnika Ligi Mistrzyń

MKS Zagłębie Lubin na dwa tygodnie przed startem zmagań w PGNiG Superlidze Kobiet znajduje się w bardzo dobrej formie. W piątek mistrzynie kraju pokonały uczestniczki Ligi Mistrzyń - DHK Banik Most.

Małgorzata Boluk
Patricia Matieli Materiały prasowe / Joanna Macanko / MKS Zagłębie Lubin / Na zdjęciu: Patricia Matieli
Dla mistrzyń Polski mecz kontrolny z DHK Banikiem Most był czwartym spotkaniem sparingowym w ramach przygotowań do nowej edycji rozgrywek. Lubinianki wcześniej sparowały z Thueringer HC (Niemcy) i Minaurem Baia Mare (Rumunia) oraz z Eurobudem JKS Jarosław.

W spotkaniu z ekipą z Czech świetny start zaliczyła Emilia Galińska, która zdobyła trzy bramki (4:3 w 5'). Mniej więcej w połowie pierwszej części spotkania podopieczne Adriana Struzika wyszły na prowadzenie i wygrywały różnicą dwóch trafień, ale później do głosu znów doszły mistrzynie Polski, które do przerwy miały o trzy bramki więcej od rywalek.

Początek drugiej połowy był jeszcze wyrównany, a zespół z Czech po raz kolejny odrobił straty. Na tym się jednak skończyło, bo potem na parkiecie dominowało MKS Zagłębie Lubin. Mistrzynie Polski grały dokładnie i efektownie, rzucając bramki po sprytnych wrzutkach.

Z czasem przewaga lubinianek zaczęła rosnąć, a w samej końcówce wynosiła już dziesięć bramek. Cały zespół rozegrał znakomite zawody, zarówno w obronie, jak i ataku. Drużyna ze stolicy polskiej miedzi wygrała z uczestnikiem Ligi Mistrzyń bardzo pewnie i pokazała się z bardzo dobrej strony przed startem zmagań w PGNiG Superlidze Kobiet, co dobrze rokuje przed inauguracyjnym meczem z Piotrcovią Piotrków Trybunalski.

MKS Zagłębie Lubin - DHK Banik Most 32:24 (16:13)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Zima, Wąż - Łabuda 2, Pankowska 1, Kocińska, Grzyb 5, Sustkova 3, Górna 2, Drabik, Galińska 6, Bujnochova 1, Michalak 5, Kochaniak-Sala 4, Matieli 3, Milojević.

Banik: Mikulcik 1, Smetkova, Somionka, Holanova 2, Striskova 3, Sutranova 2, Pokorna, Veselovska 1, Eksteinova 2, Kroftova, Polakova 2, Kostelna 4, Mikulasova 2, Cholevova 5.

Czy MKS Zagłębie Lubin obroni mistrzowski tytuł?