MKS Zagłębie Lubin nie do ugryzienia. Zabłysnęła Emilia Galińska

Pięć meczów w PGNiG Superlidze Kobiet i pięć zwycięstw - tak wygląda aktualny bilans mistrzyń kraju. MKS Zagłębie Lubin przedłużyło w środę znakomitą serię, rozbijając u siebie Młyny Stoisław Koszalin.

Małgorzata Boluk
Emilia Galińska Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Paweł Andrachiewicz / Na zdjęciu: Emilia Galińska
Młyny Stoisław Koszalin jechały na Dolny Śląsk z zamiarem postawienia się panującym mistrzyniom, ale boisko szybko zweryfikowało ich plany. MKS Zagłębie Lubin w mecz weszło kapitalnie i rozpoczęło go od szybkiego cztery do zera, z czego trzy bramki zdobyła świetnie dysponowana w środę Emilia Galińska.

Zawodniczki Jarosława Knopika przełamały się w szóstej minucie po ładnym rzucie z dystansu Anny Mączki, ale lubinianki nie pozostawiły tego bez odpowiedzi. Po zabiegnięciu na koło trafiła Karolina Kochaniak-Sala (5:1 w 7').

Trener gości zarządził grę bez bramkarki. Koszalinianki atakowały w siódemkę przy wykorzystaniu dwóch obrotowych, co w pierwszym kwadransie trochę namieszało w szykach obronnych złotych medalistek (9:6 w 13'). Podopieczne Bożeny Karkut były jednak elastyczne i szybko sobie z tym manewrem rywalek poradziły. W kilkanaście minut straciły tylko trzy bramki i zeszły na przerwę z solidną zaliczką.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Z lewej strony rzutem zagrażała Emilia Galińska, a z prawej Karolina Kochaniak-Sala (23:12 w 35'). Z czasem swoje minuty na parkiecie dostały także zmienniczki. Z dobrej strony pokazała się chociażby trzecia obrotowa mistrzyń kraju - Natalia Pankowska, która zdobyła trzy bramki na cztery próby.

W końcówce zabłysnęła też Barbara Zima, która wyłapała dwa rzuty karne. Przez większość spotkania na dobrym poziomie broniła Monika Maliczkiewicz. W drużynie Młynów Stoisław Koszalin wyróżniała się głównie Anna Mączka, która została wybrana najlepszą zawodniczką gości. Nagrodę dla MVP meczu odebrała z kolei Emilia Galińska.

MKS Zagłębie Lubin - Młyny Stoisław Koszalin 35:20 (18:9)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Zima, Wąż - Łabuda 1, Pankowska 3, Kocińska, Sustkova 1, Górna, Drabik 3, Galińska 10, Michalak 6, Bujnochova 2, Kochaniak-Sala 7, Matieli 2, Milojević.

Młyny Stoisław: Zimny, Filończuk, Nowicka - Jura 1, Reichel, Urbaniak 1, Mączka 6, Lipok 1, Zaleśny 2, Haric 3, Choromańska, Kowalik 1, Rycharska 4, Żmijewska, Kubisova 1.