Złe dobrego początki Piotrcovii

Nie było niespodzianki w meczu Piotrovii z Eurobud JKS-em Jarosław. Zawodniczki z województwa łódzkiego wygrały 33:23, zwyciężając czwarty mecz w tym sezonie.

Michał Gałęzewski
Joanna Waga w akcji Materiały prasowe / PGNiG Superliga Kobiet / Piotrcovia Piotrków Trybunalski / Joanna Waga w akcji
Przed środowym spotkaniem MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski miała na swoim koncie tylko jedną porażkę, a Eurobud JKS Jarosław jedno zwycięstwo. Jarosławianki od samego początku meczu grały jednak bardzo skutecznie i gdy rzut karny wykorzystała skutecznie Walentyna Niesciaruk, w 7. minucie było już 1:5.

Zespół Krzysztofa Przybylskiego długo wchodził w mecz, jednak gdy już piotrkowianki weszły na swój rytm, zaczęły zdobywać bramki hurtowo. Już w 14. minucie, po pięciu celnych rzutach z rzędu prowadziły 6:5, a chwilę później po trafieniu Darii Grobelnej, prowadziły różnicą trzech bramek.

Eurobud JKS Jarosław zdołał jeszcze odpowiedzieć, jednak przed przerwą kolejną fantastyczną serię zaliczyły piotrkowianki i rzut Magdaleny Drażyk w ostatniej minucie pierwszej połowy ustalił jej wynik. Obie drużyny schodziły z boiska przy rezultacie 15:10.

Tuż po zmianie stron, zawodniczki z Piotrkowa Trybunalskiego "wyjaśniły sytuację". W ciągu ośmiu minut rzuciły osiem bramek tracąc jedynie trzy. W tym okresie skuteczna była Karolina Jureńczyk, a gdy ponownie trafiła Drażyk, gospodynie wyszły po raz pierwszy na 10-bramkową przewagę.

Tym razem szczypiornistki z Podkarpacia nie zdołały już wrócić do meczu. Ostatecznie starcie w Piotrkowie Trybunalskim zakończyło się wynikiem 33:23 i Piotrcovia wciąż znajduje się na ligowym podium.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Eurobud JKS Jarosław 33:23 (15:10)

MKS Piotrcovia: Opelt, Suliga - Jureńczyk 8, Królikowska 6, Drażyk 4, Trbović 4, Grobelna 3, Szczepanek 2, Waga 2, Senderkiewicz 1, Polaskova 1, Sobecka 1, Martins Schneider 1 oraz Raduszko, Jasińska.