Lider Unii znów przyćmił wszystkich. Nerwówka dla tarnowian

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: Ajdin Zahirović
WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: Ajdin Zahirović
zdjęcie autora artykułu

Jak tak dalej pójdzie, to Taras Minocki będzie murowanym kandydatem do tytułu króla strzelców Superligi. Na razie Ukrainiec poprowadził Grupę Azoty Unię do zwycięstwa nad Gwardią Opole.

Rozgrywający z przeszłością w Motorze Zaporoże rozgrywa niesamowity sezon. Prawie co mecz zbliżał się do 10 bramek, a w ósmej kolejce uzbierał nawet 12 goli! Już do przerwy był praktycznie nie do zatrzymania, wokół Ukraińca kręciła się gra Unii. Gwardia potrafiła jednak odpowiedzieć, przynajmniej do przerwy. Wprawdzie ani Mateusz Lellek ani Adam Malcher nie znajdowali sposobu na Tarasa Minockiego, za to Andrzej Widomski i Marek Monczka nie pozwolili Unii na zbudowanie istotnej przewagi.

Tarnowianom jeszcze więcej zaczęło wychodzić w drugiej połowie, gdy Shuichi Yoshida i Aleksandr Buszkow seryjnie trafiali do siatki. Po stronie Gwardii piętrzyły się problemy, szczególnie gdy niedługo po wznowieniu trzecią karę dostał Mateusz Jankowski. Bez lidera obrona nie funkcjonowała tak dobrze, ale zespół Rafała Kuptela zdołał jeszcze podnieść się po gorszym okresie.

Wystarczyło siedem minut przestoju Unii i Gwardia zaczęła zmniejszać straty. Po golu Romana Czyczykały na trzy minuty przez końcem różnica wynosiła tylko jedną bramkę. Na finiszu sprawy w swoje ręce wzięli liderzy drugiej linii, gole Pawła Podsiadły i Minockiego rozstrzygnęły mecz.

KPR Gwardia Opole - Grupa Azoty Unia Tarnów 27:32 (16:15)

Gwardia: Lellek (3/19 - 16 proc.), Malcher (4/20 - 20 proc.) - Monczka 9/7, Stempin 4, Czyczykało 4, Widomski 3, Jankowski 3, Scisłowicz 2, Fabianowicz 1, Kawka 1, Sosna, Hryniewicz, Morawski, Wojdan, Kucharzyk Karne: 7/7 Kary: 18 min. (Jankowski - 6 min., Kucharzyk, Sosna - po 4 min., Kawka, Wojdan - po 2 min.)

Grupa Azoty Unia: Małecki (6/27 - 22 proc.), Bartosik (1/7 - 14 proc.) - Minocki 12/3, Buszkow 7, Podsiadło 4/2, Yoshida 4, Sanek 2, Kowalik 1, Sikora 1, Słupski 1, Zahirović, Matsuura, Kasahara, Małek, Wajda Karne: 5/6 Kary: 14 min. (Yoshida, Sanek - po 4 min., Buszkow, Podsiadło, Słupski - po 2 min.)

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: hit sieci z udziałem Sereny Williams. Zobacz, co robi na emeryturze

Źródło artykułu: