Dwa punkty dla warszawianek - relacja z meczu AZS AWF Warszawa - Pogoń Handball Szczecin

W 3. kolejce I ligi kobiet zawodniczki warszawskiego AWF-u podejmowały przed własną publicznością zespół Pogoni Handball Szczecin. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem akademiczek, które nie dały szansy piłkarkom ręcznym ze Szczecina.

Wojciech Rytel Tyburczy

Szczecinianki przystępowały do spotkania jako liderki grupy A, posiadając przed meczem komplet punktów. Szczypiornistki z Warszawy po dobrym starcie w lidze (wygranym meczu z AZS AWFiS Gdańsk) uległy przed tygodniem, po zaciętym spotkaniu Samborowi Tczew. Obydwa zespoły wychodziły na boisko bardzo zmotywowane. Wszyscy fani szczypiorniaka zasiadający na trybunach spodziewali się prawdziwej walki na boisku.

Wyrównanego meczu jednak nie oglądaliśmy. Już w pierwszych minutach spotkania gospodynie narzuciły swój styl gry. W 8. minucie meczu po trafieniu Doroty Rytel- Tyburczy akademiczki prowadziły 5:2. W 10. minucie rzut karny na bramę zamieniła zawodniczka Pogoni Aleksandra Kicińska i na tablicy pojawił się wynik 5:4. Były to ostatnie chwile w których piłkarki ręczne ze Szczecina dotrzymywały kroku gospodyniom. Później było już tylko gorzej. Stołeczne szczypiornistki regularnie powiększały swoją przewagę. Po pięknej bramce najskuteczniejszej na boisku Sylwii Marczuk piłkarki ręczne z Warszawy prowadziły w 18. minucie meczu 11:5. Dobra postawa warszawianek w obronie, oraz konsekwentne wykorzystywanie akcji ofensywnych spowodowały, że obie drużyny schodziły na przerwę przy stanie 16:8.

W drugiej połowie spotkania sytuacja wyglądała bardzo podobnie. Szczecinianki w żadnym elemencie gry nie przypominały zespołu z dwóch poprzednich kolejek. Regularnie na tablicy wyników pojawiały się kolejne punkty pod napisem „Gospodarze”. W 37. minucie bramkę dla zawodniczek Pogoni zdobyła najskuteczniejsza, oraz wyróżniająca się w szczecińskim zespole Aleksandra Kucharska i na tablicy pojawił się wynik 20:12. Być może zmęczone długą podróżą piłkarki ręczne ze Szczecina nie były w stanie przełamać obrony gospodyń.
W bramce stołecznego zespołu bardzo dobrze spisywała się bramkarka Olga Pawłowska, której pod koniec drugiej części gry świetną zmianę dała Izabela Michalska. Wynik meczu na 34:19 dla AZS AWF Warszawa ustaliła zawodniczka Pogoni Handball Szczecin Adriana Gryglicka.

O wysokiej porażce zespół ze Szczecina powinien jak najszybciej zapomnieć i przygotowywać się do następnej kolejki, w której zmierzy się z drużyną z Kościerzyny. Warszawianki w 4. kolejce zagrają natomiast w Obornikach Wlkp. z których powinny zgarnąć cenne dwa punkty.

AZS AWF Warszawa - Pogoń Handball Szczecin 34:19 (16:8)