Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Będą domem piłki ręcznej! Wiemy, kto pokaże MŚ 2023

Viaplay Group i Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej (IHF) podpisały umowę o partnerstwie, na mocy której serwis streamingowy Viaplay pozyskał prawa do pokazywania zawodów pod egidą IHF w dziesięciu krajach europejskich do 2031 roku!

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Adam Morawski Materiały prasowe / ZPRP/Rafał Oleksiewicz / Na zdjęciu: Adam Morawski
W najbliższych latach kibice piłki ręcznej będą mogli oglądać na żywo, wyłącznie w Viaplay, ponad 40 wydarzeń organizowanych przez IHF, w tym wszystkie nadchodzące turnieje finałowe Mistrzostw Świata kobiet i mężczyzn. Umowa obejmuje Polskę oraz Szwecję, Norwegię, Danię, Finlandię, Holandię, kraje nadbałtyckie i Wielką Brytanię. W wielu z tych państw piłka ręczna cieszy się niezwykle dużą popularnością.

W ramach podpisanego porozumienia już w styczniu Viaplay pokaże MŚ 2023 piłkarzy ręcznych, których gospodarzami będą Polska i Szwecja!

Na Viaplay będziemy mogli zobaczyć również Mistrzostwa Świata mężczyzn 2025 (gospodarze Chorwacja, Dania i Norwegia), 2027, 2029 i 2031, jak również Mistrzostwa Świata kobiet w 2023 (gospodarze Dania, Norwegia i Szwecja), 2025 (gospodarze Niemcy i Holandia), 2027, 2029 i 2031 roku.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesięwsporcie: nagranie wyświetlono ponad 2 mln razy. Co za gest!

Viaplay ze szczególną uwagą będzie rozwijać swoją ofertę na rynkach, na których obecna jest platforma. Mecze będą pokazywane z komentarzem lokalnych dziennikarzy i ekspertów, a transmisjom towarzyszyć będą najwyższej jakości programy studyjne.

Dodatkowo Viaplay zakupiło prawa do czterech kolejnych młodzieżowych (U20) oraz juniorskich (U18) Mistrzostw Świata kobiet, a także pięciu kolejnych młodzieżowych (U21) i juniorskich (U19) Mistrzostw Świata mężczyzn, Mistrzostw Świata kobiet i mężczyzn w piłce ręcznej plażowej w 2024, 2026, 2028 i 2030 roku oraz corocznego IHF Beach Handball Global Tour. W nawiązaniu współpracy pomiędzy Viaplay, a IHF pośredniczyła firma SportFIVE.

Peter Norrelund, dyrektor sportowy Viaplay Group: "Ta przełomowa umowa daje nam pewność, że Viaplay będzie pokazywać piłkę ręczną w najlepszym, światowym wydaniu i na największych dla tego sportu rynkach do końca tej dekady, a nawet później. Gospodarzami wielu z nadchodzących turniejów pod egidą IHF będą kraje, w których Viaplay już teraz ma miliony widzów, co jeszcze bardziej zwiększy lokalne zainteresowanie tymi wydarzeniami. Nabyliśmy kluczowe dla nas prawa, a co więcej zabezpieczyliśmy je dla Viaplay na długi okres".

Dr Hassan Moustafa, prezydent IHF: "Z przyjemnością ogłaszamy, że IHF połączyła siły i nawiązała współpracę z Viaplay Group. Dzięki naszej współpracy z oficjalnym partnerem IHF w zakresie praw telewizyjnych i marketingowych SPORTFIVE, mogliśmy zrealizować tę umowę, która pozwala nam szerzyć entuzjazm dla wydarzeń związanych z piłką ręczną w jeszcze większej liczbie krajów i dla jeszcze większej liczby widzów, a co równie ważne, z gwarancją wysokiej jakości i na długi czas".

Karsten Mahlmann, wiceprezes ds. mediów, SPORTFIVE: "Viaplay jest zarówno jednym z najszybciej rozwijających się serwisów streamingowych na świecie, jak i marką, która jest prawdziwie oddana piłce ręcznej. Dzięki tej długoterminowej współpracy, Mistrzostwa Świata IHF w kategoriach seniorskich, młodzieżowych i piłce ręcznej plażowej zyskały wiarygodnego partnera, który będzie transmitował najlepsze zawody piłki ręcznej na świecie w najważniejszych dla tego sportu krajach, jak również na wschodzących europejskich rynkach, zapewniając profesjonalną i wysokiej jakości platformę dla tego sportu. Jesteśmy dumni, że udało nam się pośredniczyć w tym wyjątkowym partnerstwie".

Już wcześniej, poprzez osobną umowę, Viaplay Group nabyła prawa do transmisji Mistrzostw Świata kobiet i mężczyzn IHF w 2023 i 2025 roku w krajach nordyckich – Danii, Finlandii, Norwegii i Szwecji.

Czytaj także:
Sławomir Szmal: Spłacam dług wobec piłki ręcznej [WYWIAD]
Oni będą walczyć o mistrzostwa świata. Trener Patryk Rombel zdecydował

Bilety na MŚ 2023 do kupienia za pośrednictwem Eventim!

Czy Viaplay to dobry wybór?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×